صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ وبلاگ ˂ سئو ˂ تاثیر تعداد دیدگاه بر سئو سایت چیست؟

تاثیر تعداد دیدگاه بر سئو سایت چیست؟

یکی از بخش‌های بسیار مهم در طراحی سایت و بحث سئو سایت اعمال بخش نظرات و پیشنهادات مخاطبان است. این بخش تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت دارد. هدف اصلی از ایجاد بخش نظرات کاربران اصلاح تغییرات و تجربه مشتری است که تاثیر زیادی بر سئو سایت دارد و انتخاب مشتری و فروش را افزایش می‌دهد و باعث ایجاد کلمات کلیدی جدید می‌شود. در این مقاله ما به بررسی تاثیر...
حدود زمان مطالعه 5 دقیقه

تاثیر تعداد دیدگاه بر سئو سایت چیست؟

یکی از بخش‌های بسیار مهم در طراحی سایت و بحث سئو سایت اعمال بخش نظرات و پیشنهادات مخاطبان است. این بخش تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت دارد. هدف اصلی از ایجاد بخش نظرات کاربران اصلاح تغییرات و تجربه مشتری است که تاثیر زیادی بر سئو سایت دارد و انتخاب مشتری و فروش را افزایش می‌دهد و باعث ایجاد کلمات کلیدی جدید می‌شود. در این مقاله ما به بررسی تاثیر تعداد دیدگاه بر سئو سایت پرداخته‌ایم.

اهمیت تعداد دیدگاه‌ها در سایت

با افزایش تعداد دیدگاه‌ها تعداد کلمات کلیدی وب‌سایت شما بیشتر می‌شود که این می‌تواند تاثیر مستقیمی روی سئو سایت داشته باشد. هر چه قدر تعداد دیدگاه‌ها افزایش داشته باشد، مشتری بهتر می‌تواند، انتخاب خود را انجام دهد که این موجب افزایش میزان فروش خواهد شد. در وب‌سایت خود از مخاطبان درخواست کنید که نظرات و دیدگاه‌های خود را بیان کنند؛ چون این نظرات و دیدگاه‌ها مخاطبان در مورد محصول یا خدمات شما روی مشتریان بالقوه‌ای که به صورت آنلاین محصول را می‌خرند تاثیر بسیار مهمی دارد.  وجود نظرات و دیدگاه‌های متنوع در وب‌سایت باعث بهینه شدن سایت شما در موتورهای جستجو می‌شود.

نکات مهم در میزان تاثیر‌گذاری نظرات بر سئو وب‌سایت

در میزان اثر‌گذاری نظرات بر سئو وب‌سایت باید به نکات مهم زیر توجه شود:

درخواست نظردهی از کاربران در پست‌ها

مطالبی که کاربران در دیدگاه‌ها و نظرات خود بیان می‌کنند، بسیار مهم است و ایجاد تعامل با کاربر به افزایش اعتماد او کمک می‌کند و موجب افزایش میزان رضایتمندی وی می‌شود‌. به طور کلی بیان نظرات و دیدگاه‌ مخاطبان در مورد محصول یا خدمات وب‌سایت شما روی مشتری تاثیر‌گذار است. در سایت‌های مانند yelp و گوگل پلاس هر چه تعداد نظرات زیادتر باشد تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت شما دارد. با توجه به این مزیت‌ها حتما در وب‌سایت خود از کاربران بخواهید تا هر گونه نظر و دیدگاهی که در رابطه با محصول و خدمات شما دارند، بیان کنند.

پاسخ به نظرات کاربران

شما با توجه به انتقادات و پیشنهادات کاربران می‌توانید برای بهبود کسب‌وکار خود از آن‌ها استفاده کنید. به همین دلیل دیدگاه‌ها و نظراتی که در سایت شما بیان شده‌اند، بسیار ارزشمند هستند و باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای شود.‌ به دیدگاه‌های ثبت شده در وب‌سایت خود می‌توانید، پاسخ دهید این کار موجب افزایش اعتماد‌سازی خواهد شد. به چند نکته زیر در زمینه پاسخ‌دهی به دیدگاه مخاطبان توجه کنید:

  • قبل از این که پاسخ نظرات کاربر را بدهید باید از وی به دلیل بیان دیدگاه و نظر او تشکر کنید.
  • بسیار مهم است که ادب را رعایت کنید.
  • پاسخ به دیدگاه باید جامع و مختصر باشد.
  • با مشتری وب‌سایت خود مانند یک دوست برخورد کنید نه مثل یک فروشنده

نظرسنجی از آشنایان و دوستان در مورد محتوای که در سایت ثبت شده است

با توجه به این که دیدگاه اول بر روی نظردهی دیگر کاربران بسیار مهم است باید قبل از این که محتوا یا پستی را در وب‌سایت خود ثبت کنید از دوستان و آشنایان بخواهید تا نظرات خود را در رابطه با محتوا یا پست موردنظر ارائه کنند. بنابراین در طراحی سایت هیچ‌گاه از ایجاد بخش نظرات و دیدگاه‌ها غافل نباشد؛ چون نقش بسیار مهمی بر اعتماد‌سازی کاربران دارد و در بهینه‌سازی وب‌سایت شما هم بسیار اثر‌گذار است. در نتیجه اگر سئو سایت برای شما اهمیت دارد به هیچ عنوان از ایجاد بخش بیان نظرات و دیدگاه‌ها غافل نشوید.

سخن پایانی

ایجاد بخشی برای بیان نظرات، دیدگاه‌ها و پیشنهادات کاربران در طراحی ‌وب‌سایت یکی از بخش‌های بسیار مهم است که تاثیر زیادی روی بهینه‌سازی سایت و افزایش اعتماد مشتری به محصولات و خدمات سایت شما دارد. همیشه پاسخ نظرات کاربران را بدهید و از آن‌ها به دلیل بیان نظرات تشکر کنید و پاسخ مختصر و جامع به نظرات کاربران بدهید. هر چه تعداد نظرات و دیدگاه‌های سایت شما بیشتر باشد، روی فروش و افزایش مشتریان شما تاثیر مهمی دارد و با توجه به این که نظرات مخاطبان می‌تواند روی خرید مشتری تاثیر‌گذار باشد، قبل از این که محتوا یا پستی را داخل وب‌سایت خود بگذارید از آشنایان و دوستان خود بخواهید تا نظرات خود را نسبت به محتوا و پست شما بیان کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *