صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ چرا انتشار مجدد پست های قدیمی مهم است؟

چرا انتشار مجدد پست های قدیمی مهم است؟

تمامی وبسایت‌ها دارای مجموعه‌ای از محتوای منتشرشده‌ای هستند که برای کاربران تازه‌وارد نیز ارزشمند است. علاوه بر این، اغلب مقالات و نوشته‌ها با گذشت زمان نیازمند بروزرسانی است. در فرآیند بازنشر دوباره مطالب پیشین، می‌توانید از منافع قابل توجه آن بهره‌مند شوید و جایگاه خود را در نتایج جستجوی گوگل ارتقاء ببخشید. در ادامه با ما همراه باشید تا پیرامون این موضوع بیشتر مورد بررسی قرار دهیم. دلایل بازنشر پست‌های...
حدود زمان مطالعه 5 دقیقه

چرا انتشار مجدد پست های قدیمی مهم است؟

تمامی وبسایت‌ها دارای مجموعه‌ای از محتوای منتشرشده‌ای هستند که برای کاربران تازه‌وارد نیز ارزشمند است. علاوه بر این، اغلب مقالات و نوشته‌ها با گذشت زمان نیازمند بروزرسانی است. در فرآیند بازنشر دوباره مطالب پیشین، می‌توانید از منافع قابل توجه آن بهره‌مند شوید و جایگاه خود را در نتایج جستجوی گوگل ارتقاء ببخشید. در ادامه با ما همراه باشید تا پیرامون این موضوع بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

دلایل بازنشر پست‌های قدیمی

اگر یکی از کاربران اینترنت وارد سایت شما شود و ببیند که محتوای سایت شما بروز نیست و حاویی اطلاعات قدیمی‌ است، قطعا در آینده سایت شما را بازدید نخواهد کرد.

این بازدید کننده پس از مشاهده محتوای قدیمی چنین دیدگاهی در ذهن او شکل می‌گیرد که شما در این زمینه آگاهی کافی را ندارید. این موضوع باعث می‌شود که استانداردهای کیفیت و بروز بودن محتوا را از گوگل دریافت نکنید و با کاهش بازدید کاربران روبه‌رو شوید.

اگر در این میان کاربران با محتوای قدیمی مواجه بشوند و احساس کنند که آنها قابل اعتماد نیستند، ممکن است تصویر منفی نسبت به سایت شما ایجاد شود. این موضوع در دراز مدت می‌تواند برای سایت شما تاثیرات منفی در پی داشته باشد.

ایجاد محتوای جدید برای مدیران وب سایت‌ها هزینه بر است، بنابراین لازم است پست‌های قدیمی را به عنوان دارایی‌ها تجاری ارزشمند در نظر گرفت و همانند هر کسب و کار تجاری دیگر، آنها را حفظ کرد. یک اشتباه متداولی که مدیران وبسایت مرتکب آن می‌شوند این است که فکر می‌کنند هر چه بیشتر محتوا به سایت افزوده شود، مفیدتر و بهتر خواهد بود. به همین دلیل، این افراد به پست‌های قدیمی کمتر توجه می‌کنند.

تاثیرات منفی پست‌های قدیمی

یکی از دلایل اساسی برای به‌روزرسانی وبسایت این است که محتویات قدیمی ممکن است تاثیر منفی بر سئو (بهینه‌سازی موتورهای جستجو) وبسایت شما داشته باشند. جالب است بدانید، گوگل ترجیح می‌دهد وبسایت‌هایی را که سابقه فعالیت طولانی مدت را دارند که محتواهای بروز را در اختیار کاربران به اشتراک می‌گذارند، نمایش دهد. از این منظر، پست‌های قدیمی می‌توانند به سئو وبسایت کمک کنند، البته به شرطی که این محتواها ارزشمند باشند و به‌خوبی بهینه‌سازی شده باشند.

اما باید توجه داشت که این اثر مثبت تنها در صورتی ممکن است که محتواها دارای ارزش فراوانی باشند و به طور همزمان بهینه‌سازی شده باشند. در حال حاضر سه سناریو در خصوص تأثیر منفی پست‌های قدیمی بر وبسایت وجود دارد که در ادامه آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

  • اگر وبلاگ شما به مدت زمان طولانی آپدیت نشده و قدیمی باشد، گوگل به دلیل اهمیت به‌روزرسانی سایت‌ها، این وبلاگ را در رده‌های پایین نتایج جستجو قرار می‌دهد. بنابراین، به‌روزرسانی مداوم پست‌های قدیمی و ارائه محتوای جدید بسیار حائز اهمیت است.
  • پست‌های قدیمی ممکن است با استفاده از استانداردهای قدیمی سئو بهینه شوند، اما این نوع استانداردها ممکن است به مشکلاتی منجر شود. به‌عنوان مثال، قبل از سال 2011، افزودن تعداد زیادی کلمه کلیدی به محتوای پست‌ها مفید بود، اما این روش امروزه ممکن است باعث دریافت امتیاز منفی از سوی گوگل شود.

چه میزان به روزرسانی محتوای قدیمی را ضروری بدانیم؟

پاسخ به این پرسش می‌تواند بستگی به نوع کسب‌وکاری که در پیش گرفته‌اید و ماهیت وبسایت داشته باشد، لیکن بدون شک یکی از شیوه‌های مطمئن و کارآمد، انجام بررسی دقیق و با مرور زمانی هر ساله است.

توجه داشته باشید که مدیران وب‌سایت‌ها باید به صورت سالانه کل محتوای وب‌سایت خود را بازنگری و ویرایش نمایند، و لیستی از آن را تهیه کنند. هرچه این لیست وسیع‌تر باشد، بیشتر احتمال دارد که بخواهند پروسه به روزرسانی را گسترده‌تر سازند.

اگر کسب‌وکار شما بصورت رقابتی و نیاز سرعت بالا و خلاقیت است، ممکن است لزوم به بروزرسانی پیوسته محتوا، به ویژه در مباحث مربوط به قانون، بازرگانی و مسائل اقتصادی و بازاریابی احساس شود.

لازم است به استراژی‌های گوگل و موتور جستجوی آن با دقت بیشتری نگاه کنیم، زیرا زمانی که شما درباره موضوع خاصی جستجو می‌کنید، با گزینه‌های گوناگونی روبرو می‌شوید و احتمالا بیشتر مایلید بر روی نتایج با رتبه بالا در موتور جستجوی گوگل که به تازگی به روزرسانی شده‌اند کلیک نمایید. همین‌طور، در صورت رخداد تغییرات قابل توجه در شغلتان، بی‌تردید باید صفحه و محتوای خود را در ماه جاری بروز کنید.

بهترین استراتژی‌ برای بروزرسانی پست‌های قدیمی چیست؟

گاهی زمان و توجه ویژه‌ای را باید صرف کرد تا آپدیت کردن مطالب قبلی موثر واقع شود. برای تصمیم‌گیری مؤثر در این زمینه، می‌توانید از اطلاعات به دست آمده از جستجوهایی که انجام می‌دهید، استفاده کنید تا دقیقاً متوجه شوید چه مواردی را باید در پست‌ها تغییر دهید که بیشترین تأثیر را داشته باشد. برای بازنشر محتوای قدیمی وبسایت‌تان، می‌توانید به شیوه‌های زیر عمل کنید:

  • تبدیل مطالب به اینفوگرافی‌ها: با استخراج نکات کلیدی از محتوایتان، می‌توانید اینفوگرافی‌های جذاب و کاربرپسند بسازید که مفاهیم را به صورت بصری ارائه می‌دهند.
  • استفاده از آمار و داده‌های بروز: مطلبتان را با ارائه داده‌های تازه و بروز شده همچون آمارهای اخیر و اطلاعات به‌روز تقویت کنید.
  • بروزرسانی محتوا برای شبکه‌های اجتماعی: مطالب را با توجه به سلایق و خواسته‌های کاربران به صورتی بروز کنید که مناسب شبکه‌های اجتماعی باشد.
  • همیشه خود را جای کاربران بگذارید: از خود بپرسید آیا مطالب سایت‌تان همچنان تازه و بروز اند؟ چه تغییراتی می‌توانند ارزش افزوده در بر داشته باشند؟ آیا می‌توانم داده‌های بیشتری برای ارتقاء کیفیت محتوا به آن اضافه کنم؟ آیا محتوایم تأثیر مثبتی بر مخاطبانم دارد؟ آیا همه ابزارهای مورد نیاز برای پیشبرد سایتم را در اختیار دارم؟
  • پرداختن به ویدئوها: برای محتوای قدیمی‌تر می‌توانید ویدئو تولید کنید، بخصوص برای مطالبی که جنبه‌های آموزشی داشته و می‌توانند توجه بیشتری را جلب کنند.
  • اصلاحات جزیی با حداکثر تاثیرگذاری: اگر داده‌های جدید و بروز شده برای آپدیت، با مطالب سازگاری کمی دارد، اصلاح عناوین و تصاویر می‌تواند نقش بزرگی در جذب توجه کاربران داشته باشد.
  • مراقبت از جزئیات ارزشمند: با افزودن بخش‌هایی همچون “درباره نویسنده” و اطلاعات دیگر، می‌توانید توجه بیشتری را جلب کنید و در عین حال کیفیت سئوی سایت را بهبود ببخشید.

کدام محتواها برای بازنشر ایده‌آل‌اند؟

نظارت و تحلیل محتوای منتشر شده در وبسایت بعد از انتشار آن، یکی از اساسی‌ترین وظایف مدیران سایت است. شما با بررسی مستمر مطالب‌تان، به مرور به مسیر درست محتوایی خود دست خواهید یافت. اهداف اکثریت بیزینس‌های وب مبتنی بر تبدیل ترافیک و بازدیدها به مشتریان واقعی است. از این رو باید ببینید که کدام یک از مطالب شما تاثیر گذاری بیشتری دارد. همچنین بررسی کنید که در میان محتواهایی که بارگذاری کردید کدام یک از پست‌ها با استقبال بیشتری روبرو شده‌اند و هر یک چه واکنشی در مخاطب ایجاد کرده‌اند. درک اینکه کدام پست‌ها حائز اهمیت‌اند، کدام مطالب بیشترین ارتباطات را برقرار کرده‌اند، و کدام ‌یک مخاطبان را مجاب به استفاده از محصولات یا خدمات‌تان کرده‌اند، می‌تواند در ترتیب‌بندی اولویت‌ها نقش بنیادی ایفا کند و به شما کمک کند تا نتایج بهینه‌ای بگیرید.

کلام پایانی

اگر محتوای باکیفیتی دارید که ترافیک زیادی برای سایتتان ایجاد می‌کند، آن را پس از یک‌بار انتشار رها نکنید. این آغاز راه است، نه پایان! در بازه‌های زمانی منظم به آن بازگردید و با به‌روزرسانی‌هایی، هر چند وقت یک‌بار، آن را تقویت کنید تا محتوا بهتر شود و مخاطبان بیشتری را با آن جذب کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *