صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ 10 روش اثبات شده برای افزایش ترافیک وب سایت

10 روش اثبات شده برای افزایش ترافیک وب سایت

گوگل در هر ثانیه بیش از 40000 عبارت جستجو را پردازش می کند. شما در واقع می توانید جستجوها را در زمان واقعی تماشا کنید. بسیاری از کسب و کارها برای ارائه راه های جدید و خلاقانه برای افزایش ترافیک وب سایت تلاش می کنند. اطلاعات غلط آنلاین زیادی در مورد نحوه جذب بازدیدکنندگان بیشتر وجود دارد که می تواند منجر به استفاده مکرر از استراتژی های خسته کننده و...
حدود زمان مطالعه 8 دقیقه

10 روش اثبات شده برای افزایش ترافیک وب سایت

گوگل در هر ثانیه بیش از 40000 عبارت جستجو را پردازش می کند. شما در واقع می توانید جستجوها را در زمان واقعی تماشا کنید.

بسیاری از کسب و کارها برای ارائه راه های جدید و خلاقانه برای افزایش ترافیک وب سایت تلاش می کنند. اطلاعات غلط آنلاین زیادی در مورد نحوه جذب بازدیدکنندگان بیشتر وجود دارد که می تواند منجر به استفاده مکرر از استراتژی های خسته کننده و عدم مشاهده نتایج مثبت شود.

با این حال این شما نیستید. شما یک بازاریاب باهوش هستید که به دنبال بهترین استفاده از وب سایت خود هستید. اکنون شما به جای مناسب آمده اید!

ما 10 روش اثبات شده برای افزایش ترافیک وب سایت شما را جمع آوری کرده ایم. آماده اید؟ با ما باشید

1. به سئو فکر کنید

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) کلید جذب بازدیدکنندگان به وبسایت شما است. سئوی درون صفحه ممکن است بزرگ‌ترین عامل در تعیین محل پایان وب‌سایت شما در SERPs (صفحات نتایج موتور جستجو) باشد. هرچه SERP شما بالاتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که جستجوگران گوگل به سایت شما مراجعه کنند.

اطمینان حاصل کنید که هر یک از عناصر صفحه – از جمله عنوان، h1 یا هدر، توضیحات متا، متن جایگزین و URL – غنی از کلمات کلیدی و متمرکز بر هدف کاربر صفحه هستند. محتوای واقعی سایت شما نیز عامل مهمی در رتبه بندی شما در SERP ها است. همیشه کلمات کلیدی مرتبط را در محتوای خود بگنجانید. کلمات کلیدی باید به طور طبیعی استفاده شوند، نه اینکه آنقدر در محتوا قرار بگیرند که ایده اصلی را از بین ببرند یا توجه خواننده را پرت کنند. (به یاد داشته باشید، وقتی صحبت از محتوا می شود، کیفیت بر کمیت کلمه کلیدی غلبه می کند.)

نکته حرفه ای: برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی، می توانید از ابزارهایی مانند Moz، Ahrefs و SEMrush استفاده کنید. این سایت‌ها نشان می‌دهند که رقبا از چه کلمات کلیدی استفاده می‌کنند، تعداد دفعاتی که مردم برای کلمات کلیدی جستجو می‌کنند، چقدر کلمه کلیدی برای تبلیغات پرداخت به ازای کلیک گران است، کلمات کلیدی مرتبط و اطلاعات بسیار ارزشمندتری برای راهنمایی استراتژی کلمات کلیدی را نشان می‌دهند.

استخدام یک آژانس سئو یا فریلنسر نیز همیشه یک گزینه است، زیرا آنها می توانند بینش های ارزشمندی را ارائه دهند و برای شناسایی مسائلی که ممکن است مانع از نمایش سایت شما در SERP ها شوند، ممیزی انجام دهند.

2. محتوای عالی ایجاد کنید

محتوای عالی نه تنها رتبه‌بندی SERP شما را افزایش می‌دهد، بلکه برای جذب بازدیدکنندگان پس از کلیک روی سایت شما نیز مفید است. به همین دلیل است که فقط ارسال هر محتوای قدیمی کافی نیست. شما باید محتوایی ایجاد کنید که به یاد ماندنی باشد و سر و صدا را کاهش دهد. این کار را با بررسی آنچه که شرکت شما را منحصر به فرد می کند – و اینکه چرا در برآوردن نیازهای مشتریان خود بهترین هستید، انجام دهید.

نکته حرفه ای: برندها (مخصوصاً شرکت های B2B) به طور فزاینده ای از ویدیو برای ارائه بینشی در مورد اینکه چه کسی هستند و بهترین عملکردشان را ارائه می دهند استفاده می کنند. افزودن ویدیو به صفحه فرود و جاسازی آن در پست‌های وبلاگ، دید در گوگل را افزایش می‌دهد و بازدیدکنندگان را تشویق می‌کند مدت بیشتری در سایت شما بمانند.

مردم از گوگل برای یافتن پاسخ های خاص، کامل و دقیق برای سوالات خود استفاده می کنند و محتوای شما باید برای ارائه این پاسخ ها وجود داشته باشد. در واقع، وب‌سایت‌هایی که دارای محتوای وبلاگ هستند، 434 درصد بیشتر از وب‌سایت‌هایی که دارای محتوای وبلاگ هستند، صفحات فهرست‌شده توسط موتورهای جستجو را تولید می‌کنند. علاوه بر این، سایت هایی که بیش از 16 پست در ماه منتشر می کنند، نزدیک به 3.5 برابر بیشتر از سایت هایی که صفر تا چهار مقاله منتشر می کنند، ترافیک دریافت می کنند.

نکته اصلی این است که وقتی به محتوایی که تولید می‌کنید اهمیت می‌دهید، به طور منظم پست می‌کنید و در مورد آنچه مخاطبانتان می‌خواهند ببینند تحقیق کنید، ترافیک وب سایت شما بهبود می یابد.

3. محتوای قدیمی را به روز کنید

نه تنها خوانندگان شما از محتوای به‌روز شده قدردانی می‌کنند، بلکه Google – و الگوریتم دائمی در حال تغییر آن – نیز به یک برداشت جدید علاقه دارد. همچنین نیازی نیست که به روز رسانی محتوای خود را به اصلاح پست های وبلاگ محدود کنید. سعی کنید محتوای وبلاگ را به عنوان یک اینفوگرافیک یا حتی یک ویدیو توضیح دهنده تغییر دهید.

4. اجتماعی شوید

به طور متوسط ​​هر فرد بالغ روزانه 147 دقیقه را در شبکه های اجتماعی صرف می کند. کسب‌وکارهایی که می‌دانند چگونه از قدرت این مخاطبان اسیر (هرچند حواس‌پرت) استفاده کنند، این فرصت را دارند که آگاهی، علاقه و وفاداری به برند را تقویت کنند. و البته ترافیک وب سایت بیشتری را جذب کنید. کلید رسانه های اجتماعی معتبر بودن است. می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد که روی هر روند و مدی بپرید، اما اسکرول‌کننده‌های باهوش دقیقاً آن را می‌بینند و تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند. اگر با برند شما همخوانی نداشته باشد – با کسی که هستید درست نیست – برای شما مناسب نیست.

در اینجا چند ایده اجتماعی برای شروع شما آورده شده است:

 • محتوا (وبلاگ ها، کتاب های الکترونیکی، مقالات سفید، اینفوگرافیک ها، ویدئوها و غیره) را در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود ارسال کنید.
 • با پاسخ دادن، بازتوییت کردن و تگ کردن آنها در محتوای مرتبط با فالوورها تعامل برقرار کنید.
 • از هشتگ هایی استفاده کنید که نشان دهنده برند شما هستند.
 • ویدئو راهی عالی برای ترغیب اسکرول‌کننده‌ها به توقف و شنیدن حرف‌های شماست. پخش زنده شوید یا ویدیوهای کوتاه و واقعاً عالی را به اشتراک بگذارید که ارزش افزوده دارند (حتی اگر صرفاً ارزش سرگرمی داشته باشند).
 • حتماً در مورد پست‌های آموزنده که خوانندگان را به سایت غنی از محتوای شما باز می‌گرداند، یک فراخوان برای اقدام قرار دهید.

5. از تبلیغات برای افزایش ترافیک وب استفاده کنید

در حالی که جستجوی ارگانیک هنوز در هدایت ترافیک بهتر است (حدود 5.66٪ بهتر از پولی)، تبلیغات پولی مانند پرداخت به ازای کلیک (PPC) و تبلیغات رسانه های اجتماعی می توانند به شما کمک کنند با مخاطبان بیشتری ارتباط برقرار کنید و در عین حال مشتری ایده آل خود را هدف قرار دهید.

هنگامی که با هم به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال مبتنی بر محتوا استفاده می شود، جستجوی ارگانیک و پولی بر ترافیک وب سایت غالب می شود. در واقع، جستجوی ترکیبی پولی و ارگانیک حدود 76 درصد از کل ترافیک را برای شرکت های B2B به دست می آورد.

6. خبرنامه هایی را که مردم باز خواهند کرد را ایمیل کنید – و بخوانید

تبلیغ محتوا از طریق خبرنامه های ایمیلی روشی موثر برای افزایش ترافیک وب سایت است و در نهایت یکی از بالاترین نرخ بازگشت سرمایه را در تمامی روش های بازاریابی به ارمغان می آورد.

در اینجا چند بهترین روش بازاریابی ایمیلی آورده شده است:

 • اطلاعات فریبنده از محتوا را در موضوع و در متن ایمیل قرار دهید.
 • لینک یا دکمه ای را وارد کنید که مشترکین می توانند برای خواندن مطالب بیشتر روی آن کلیک کنند.
 • مطمئن شوید که ایمیل‌ها برای موبایل مناسب هستند. لینک ها باید به راحتی قابل مشاهده باشند، زیرا 46 درصد از تمام ایمیل‌های باز شده در دستگاه‌های تلفن همراه انجام می‌شود.
 • از تاکتیک های شخصی سازی با درج نام مشترک استفاده کنید.
 • با استفاده از قالب هایی که به خوبی طراحی شده اند، ایمیل را از نظر بصری جذاب کنید.
 • آزمایش A/B انجام دهید تا ببینید کدام نسخه از ایمیل‌ها تعداد بازها و کلیک‌های بیشتری دریافت می‌کنند

8. پست های مهمان بنویسید

ارسال مهمان برای سایر وب سایت ها روشی موثر برای تولید بک لینک، افزایش ترافیک ارجاع و افزایش رتبه بندی SERP است. شما همیشه باید وب سایت های صنعت خود را به طور کامل تحقیق کنید تا راه اندازی کنید.

ابتدا به محتوای یک وب سایت نگاه کنید و مطمئن شوید که کیفیت بالایی دارد، اعتبار دامنه آن را بررسی کنید و دستورالعمل های ارسال مهمان را مطالعه کنید. همچنین، از انتشارات بپرسید که آیا پست را در رسانه های اجتماعی تبلیغ می کنند و شما را تگ می کنند.

9. به یک خبرنگار کمک کنید

شما در زمینه کاری خود متخصص هستید – این بدان معناست که شما منبعی هستید که تقاضای زیادی برای خبرنگاران دارد. به عنوان منبع در بعضی از این سایتها ثبت نام کنید. روزنامه‌نگاران می‌توانند زمانی که در حال نوشتن داستان‌هایی هستند که در حوزه تخصص شما هستند، شما را پیدا کنند.

دریافت نقل قول در نشریات تجاری و رسانه های خبری مهم، شما را به عنوان رهبر صنعتی که هستید معرفی می کند و علاقه به کسب و کار شما (بنابراین، وب سایت شما) را افزایش می دهد.

10. تبادل بک لینک

بک لینک کردن مزایای زیادی برای کسب و کار شما دارد. از جمله آنها می توان به رتبه بندی SERP بیشتر و افزایش دید اشاره کرد. یک مطالعه نشان داد که نتایج جستجوی برتر در گوگل 3.8 برابر بیشتر از نتایج جستجوی شماره 2 تا 10 بک لینک دارند.

بک لینک ها می توانند به شکل فهرست های فهرست راهنما باشند، اما بهترین راه برای شروع کسب بک لینک، تولید محتوای درجه یک و همیشه سبز است که به بازار تخصصی شما ارزش می افزاید. سپس با دیگران در این صنعت تماس بگیرید و از آنها بخواهید که به اشتراک بگذارند. برای افزودن انگیزه اضافی، می توانید با پیشنهاد اضافه کردن یکی از لینکهای آنها به پست خود، یک تبادل بک لینک سودمند برای دو طرف پیشنهاد دهید.

نتیجه

اینها مراحلی است که ما برای وبسایت مشتریان ارزشمند خود استفاده می کنیم و بارها و بارها شاهد موفقیت آنها بوده ایم. ممکن است به یکباره اتفاق نیفتد، اما با انجام این مراحل می‌توانید انتظار افزایش ترافیک وب‌سایت را در طول زمان داشته باشید. با آزمودن روش های مختلف و تجزیه و تحلیل نتایج به پیشروی ادامه دهید. همین امروز شروع به دریافت ترافیک بیشتر کنید ما در کنار شما هستیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *