صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ 5 روش برای بهینه سازی صفحه تماس وب سایت برای سئو

5 روش برای بهینه سازی صفحه تماس وب سایت برای سئو

مقدمه یکی از مهمترین صفحات در وبسایت شما صفحه تماس است و این بسیار مهم است زیرا پس از جستجوی آنلاین ، یک مشتری بالقوه ممکن است در صفحه تماس شما بیاید. زمانی که یک بازدیدکننده در این صفحه کلیک می کند، سعی خواهد کرد با شما در تماس باشد یا در مورد موضوعات مهم پرس و جو کند. این می تواند فرصت مناسبی برای داشتن یک مشتری دائمی شود...
حدود زمان مطالعه 12 دقیقه

5 روش برای بهینه سازی صفحه تماس وب سایت برای سئو

مقدمه

یکی از مهمترین صفحات در وبسایت شما صفحه تماس است و این بسیار مهم است زیرا پس از جستجوی آنلاین ، یک مشتری بالقوه ممکن است در صفحه تماس شما بیاید. زمانی که یک بازدیدکننده در این صفحه کلیک می کند، سعی خواهد کرد با شما در تماس باشد یا در مورد موضوعات مهم پرس و جو کند. این می تواند فرصت مناسبی برای داشتن یک مشتری دائمی شود پس اطمینان حاصل کنید که این صفحه به درستی تنظیم شده است تا هر دو طرف سود ببرید.

بنابراین بهتر است در صفحه تماس شرح مختصری از کسب و کار خود را ارائه دهید، مانند اینکه چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید. الزامات و سلایق بازدیدکنندگان می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، در صورتی که بازدیدکننده در ابتدا ایمیل را به تماس تلفنی ترجیح دهد، کسب و کارها باید اطلاعات تماس را به اندازه لازم ارائه دهند.

هر هدفی که شرکت شما دنبال می کند، انتخاب شماست. بنابراین، بدون تردید، تمام جزئیاتی را که دارید ارائه دهید. چه کسی می داند مشتریان شما چه فکری می کنند، اجازه دهید گزینه ها جریان پیدا کنند!

در زیر برخی از عواملی وجود دارد که خواهد گفت چرا وب سایت شما به صفحه ( تماس با ما ) نیاز دارد!

 • اولین نکته سهولت استفاده است. اکثر بازدیدکنندگان سایت این انتظار را دارند.
 • دوم: ایجاد اعتماد. مشتریان بالقوه جدید خوشحال می شوند که بدانند در صورت نیاز به کمک می توانند با شخصی در شرکت شما تماس بگیرند.
 • نکته سوم تحلیل است. مانیتورینگ نشان می‌دهد که چند نفر در حال مشاهده و تعامل با سایت هستند. علاوه بر این، بخش مهمی از تجارت شما است.

یک صفحه تماس با ساختار مناسب بازدیدکنندگان را به اطلاعاتی که می خواهند راهنمایی می کند و در عین حال به آنها اجازه می دهد به راحتی سؤال بپرسند. به یاد داشته باشید که هدف بهبود تجربه مشتری در وب سایت شما است.

 برخی از مواردی که قبل از طراحی صفحه تماس خود باید در مورد آنها فکر کنید:

 • آیا نیاز به نمایش اطلاعات تماس مختلف برای بخش های مختلف دارید، به عنوان مثال. ب. برای فروش یا پشتیبانی فنی؟
 • آیا باید بازدیدکنندگان را به صفحه دیگری هدایت کنید تا بتوانند برای تورها ثبت نام کنند یا برای کار درخواست دهند؟
 • آیا صفحه پرسش های متداول یا پایگاه دانش نقطه شروع ایده آلی برای مشتریان است؟
 • آیا قرار دادن یک عکس فوری از موقعیت مکانی شما مفید خواهد بود؟
 • آیا Google تمام نمایه‌ها/صفحات رسانه‌های اجتماعی شما را می‌خزد و فهرست می‌کند؟ قطعا این کار را می کند. اما وقتی صحبت از سیگنال‌های اجتماعی به میان می‌آید، گوگل برای رتبه‌بندی یک دامنه وب به تعداد اشتراک‌گذاری‌ها یا دنبال‌کنندگان رسانه‌های اجتماعی اهمیتی نمی‌دهد. اما آیا می دانستید که افزایش سیگنال های اجتماعی معمولاً به معنای قدرت بالای دامنه است و ارزش URL را منعکس می کند. اگر صفحه ای تعداد زیادی اشتراک گذاری و لایک دریافت کند، این نشان می دهد که صفحه معتبر است و حاوی محتوای قابل توجه یا جذاب است. به همین دلیل است که همیشه باید اشتراک گذاری محتوای خود را در سایت های رسانه های اجتماعی برای بازدیدکنندگان آسان کنید.

نکات برجسته صفحه تماس

عناصر زیر باید در هر صفحه تماس با کیفیت وجود داشته باشد:

 • نام شرکت
 • محل
 • شماره تلفن ها)
 • آدرس پستی
 • دسته های رسانه های اجتماعی
 • فرم تماس آنلاین

نکته مهم دیگر این است که هر کسب و کاری، صرف نظر از اندازه، باید فرم تماس آنلاین خود را با CRM خود یکپارچه کند. به‌طور پیش‌فرض، فرم‌های آنلاین به صورت ساعتی، روزانه یا هفتگی فهرستی از جزئیات سرنخ یا یک فایل اکسل را به مدیر وب‌سایت شما ایمیل می‌کنند. این رویکرد فوری نیست، بهترین نتایج فروش را ایجاد نمی کند و بهره وری کارمندان شما را کاهش می دهد. هنگامی که از فرم تماس وب سایت یکپارچه شده با CRM استفاده می کنید، داده های سازماندهی شده را در اختیار دارید و بهتر می توانید بر فروش خود تمرکز کنید.

5 روش برای بهینه سازی صفحه تماس خود برای سئو

1.اصول اولیه شرکت را اضافه کنید

نام شرکت قانونی، آدرس و شماره تلفن خود را وارد کنید. این امر باعث می‌شود مشتریان هنگام جستجوی آنلاین، سرویس شما را راحت‌تر پیدا کنند. NAP مخفف نام، آدرس و شماره تلفن شرکت شما است و اطلاعات تماس اصلی در وب سایت شما است.

هم توسط الگوریتم و هم توسط بینندگان شما برای ارزیابی میزان مرتبط و قابل اعتماد بودن وب سایت شما به جستجوی کاربر استفاده می شود. می توانید صفحه تماس خود را کمی طولانی تر از رقبای خود کنید، اما به یاد داشته باشید که واضح و مختصر باشید. اگر اطلاعات NAP شما در سرتاسر وب متناقض است، موتورهای جستجو ممکن است نتوانند داده های شما را تأیید کنند، و در نتیجه نمایش کسب و کار شما در نتایج جستجو برای جستجوهای هدفمند محلی دشوارتر می شود.

شماره تلفن کسب و کار چیزی بیش از یک راه ساده برای ارتباط با برند شماست. همچنین یک عنصر با ارزش برندسازی است. این یک خط مستقیم به شرکت شما است. همچنین ممکن است دارای ویژگی هایی مانند پاسخ صوتی تعاملی (IVR) باشد تا به تماس گیرندگان کمک کند راه خود را پیدا کنند. و دیگر چه؟ از آنجایی که سیستم‌های تلفن تجاری هم برای برندسازی و هم برای ارتباطات استفاده می‌شوند، به ایجاد اعتبار نزد شرکا و مشتریان کمک می‌کنند.

2.توصیفات مشتری

توصیفات در پایین صفحه خوب به نظر می رسند یا می توانند در سراسر محتوای اصلی پخش شوند. با ترکیب متن و ویدئو، می‌توانید طیف وسیعی از علایق مصرف‌کننده را برطرف کنید.

شما می توانید از توصیفات به عنوان ابزار بازاریابی قدرتمند از طریق صفحه تماس خود استفاده کنید. که می تواند به شما در گسترش کسب و کارتان کمک کند.

آنها اعتماد اجتماعی را القا می کنند که محصول یا خدمات شما مفید است و می تواند به شما در جذب مشتریان جدید کمک کند. مشتریان بالقوه اگر ببینند که دیگران از شما راضی بوده اند، تمایل بیشتری به خرید و امتحان کالاها یا خدمات شما دارند.

توصیفات مشتری می تواند ارتباط شما با مشتریان را ثابت کند. آنها یک اعتماد متقابل و درک واقعی ایجاد می کنند که باید بین شما و مشتری شما وجود داشته باشد.

3.CTA ها را درج کنید.

CTA ها به گونه ای طراحی شده اند که مشتریان شما اطلاعات تماس خود را با شما به اشتراک بگذارند. به این ترتیب می توانید بلافاصله با همه در تماس باشید. صفحه تماس با ما مکانی عالی برای خلاصه کردن تمام اطلاعاتی است که معمولاً در صفحه درباره ما ارائه می دهید. به بازدیدکنندگان خود در مورد خودتان بگویید و چرا دوست دارید با آنها کار کنید. شامل یک فراخوان برای اقدام. همیشه می‌توانید لینکی به صفحه «درباره ما» خود اضافه کنید تا بازدیدکنندگان بتوانند در صورت تمایل بیشتر بدانند.

برخی از محبوب ترین CTA ها عبارتند از:

 • بیایید بلافاصله شروع کنیم.
 • به یک دوره آزمایشی رایگان به مدت یک ماه بپیوندید.
 • در ایمیل هفتگی ما مشترک شوید.
 • اکنون این کتاب الکترونیکی را دریافت کنید.

4.تصاویری از موقعیت مکانی خود ارائه دهید

گنجاندن ویدئوها و تصاویر مکان واقعی شما یک رویکرد عالی برای گسترش نوع رسانه در صفحه تماس شما است که می تواند سئوی شما را تقویت کند.

سایتی که به خوبی نگهداری می شود به جای شرکت صحبت می کند و نشان می دهد که شما به مسائلی که به آن توجه می کنید و خدماتی که ارائه می دهید اهمیت می دهید. نقشه گوگل را وارد کنید تا به مشتریان کمک کنید کسب و کار شما را پیدا کنند. این نه تنها سایت شما را برجسته تر می کند، بلکه به آن سئوی قابل توجهی نیز می دهد.

5.توضیحات و عناوین متا را به روز کنید

برچسب‌های عنوان مناسب و توضیحات متا بازدیدکنندگان را تشویق می‌کند که کلیک کنند و مشتریان بالقوه بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورند. آدرس صفحه تماس شما چیست؟ تگ های عنوان و تگ های صفحه چطوراست؟ در اکثر مواقع متن یکنواخت است و حاوی هیچ کلمه کلیدی نیست. اطمینان حاصل کنید که متن شما به خوبی جریان می یابد و در عین حال حاوی کلمات کلیدی است. سعی کنید در توضیحات متا خود که به 160 کاراکتر محدود می شود تا حد امکان از کاراکترهای بیشتری استفاده کنید.

علاوه بر این، هنگامی که مشتریان یک جستجوی محلی انجام می دهند، پیدا کردن کسب و کار شما برایشان آسان تر می شود. برای کسب و کارهای محلی، گنجاندن NAP در سراسر سایت حتی برای به دست آوردن رتبه بندی سئوی محلی خوب بسیار مهم است.

چک لیست اضافی برای صفحات تماس

طرح بندی صفحه تماس

در تنظیم اطلاعات تماس خود استراتژیک باشید. ترتیب داده ها اغلب باعث می شود که بازدیدکنندگان سایت شما یک روش را به روش دیگر انتخاب کنند. برای بهترین تجربه کاربری، باید بازدیدکنندگان را به سمت اطلاعات درست (از جمله وسایل ارتباطی دلخواه خود) هدایت کنید.

تجربه موبایل

هنگام برنامه ریزی طرح بندی صفحه تماس خود، مطمئن شوید که اطلاعات به گونه ای تنظیم شده است که برای کاربر تلفن همراه بهینه و آسان باشد.

( آیا می دانستید در سال 2022، 7.1 میلیارد کاربر تلفن هوشمند در سراسر جهان وجود داشت و تخمین زده می شود که این رقم در سال 2023 به 7.26 میلیارد افزایش یابد. تخمین زده می شود که تعداد کاربران تلفن همراه در سراسر جهان تا سال 2025 به 7.5 میلیارد نفر افزایش یابد.)

پارامترهای عملکرد کلی را تعیین کنید.

می‌توانید با تنظیم ساعت‌های کار( شخصی‌سازی پیامی که پس از ارسال فرم ظاهر می‌شود، یا هدایت آن‌ها به صفحه تشکر هنگام انجام کاری) به ایجاد اهداف کمک کنید.

نام تجاری

به یاد داشته باشید که به مشتریان احتمالی هنگام بازدید از چندین وب سایت، اغلب در چندین برگه، یادآوری کنید که با چه کسی تماس بگیرند. مطمئن شوید که صفحه به خوبی برند شده است.

واضح باشید

برخی از وب سایت ها از محتوای بیش از حد در صفحه تماس خود استفاده می کنند. وقتی شک دارید، همیشه کمتر، بیشتر است. به خاطر داشته باشید که این سایت فروش کالا یا خدمات شما نیست. صفحه تماس با ما می تواند به بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو کمک کند، بنابراین از این جزئیات کوچک که اغلب نادیده گرفته می شوند استفاده کنید.

ساعات کاری و تعطیلات خود را درج کنید.

نکته مهم دیگری که باید در صفحه تماس خود لحاظ کنید این است که مشتریان چه زمانی می توانند با شما تماس بگیرند. این تنها یک قدم برای ایجاد اعتماد با مشتریان بالقوه و نشان دادن اینکه شما یک ارائه دهنده خدمات معتبر هستید است. هنگامی که شخصی برای کسب و کار شما جستجو می کند، از جمله ساعات کار نیز می تواند به موتورهای جستجو کمک کند فوراً اطلاعات بیشتری درباره کسب و کار شما در نتایج جستجو نشان دهند.

با وجود توضیجات بالا تاکنون دریافته اید که وجود صفحه تماس با ما برای یک وبسایت بسیار مهم و ضروری می باشد ما اینجا هستیم تا به شما در طراحی یک سایت کاربرپسند و بهینه کمک کنیم …با ما تماس بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *