صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ 6 نوع سئو که برای افزایش ترافیک سایت خود به آن نیاز دارید

6نوع سئو برای افزایش ترافیک سایت

6 نوع سئو که برای افزایش ترافیک سایت خود به آن نیاز دارید

مقدمه اینکه چگونه می توانید از طیف وسیعی از تاکتیک های SEO استفاده کنید تا رتبه سایت خود را بالا ببرید ما در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد اکثر مردم هنگامی که به سئو سایت خود فکر می کنند ، در واقع به نوع بسیار خاصی از افزایش ترافیک سایت می اندیشند: نوعی که شامل قرار دادن کلمات کلیدی در صفحات سایت است. با اینکه این بخش بسیار...
حدود زمان مطالعه 7 دقیقه

6 نوع سئو که برای افزایش ترافیک سایت خود به آن نیاز دارید

مقدمه

اینکه چگونه می توانید از طیف وسیعی از تاکتیک های SEO استفاده کنید تا رتبه سایت خود را بالا ببرید ما در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد

اکثر مردم هنگامی که به سئو سایت خود فکر می کنند ، در واقع به نوع بسیار خاصی از افزایش ترافیک سایت می اندیشند: نوعی که شامل قرار دادن کلمات کلیدی در صفحات سایت است. با اینکه این بخش بسیار مهمی از سئو است اما چیزهای بیشتری نیز وجود دارد. در واقع، این فقط بخشی از سئوی سایت است.

اگر می خواهید ترافیک بیشتری به سایت خود وارد کنید، به چیزی بیش از یک نوع بهینه سازی نیاز دارید.

در اینجا شش تاکتیک سئو وجود دارد که می تواند به رتبه سایت شما برای کلمات کلیدی مورد نظر شما کمک کند. احتمالاً از همه آنها استفاده نخواهید کرد، اما داشتن درک بهتر از نحوه بهبود رتبه همیشه چیز خوبی است.

1.سئوی درون صفحه

این نوعی از سئو است که احتمالاً با آن آشنا هستید. بهینه سازی درون صفحه شامل تمام مواردی است که کاربران هنگام بازدید از وب سایت شما خواهند دید. در بیشتر موارد، این به معنای محتوا است.

سئوی موثر در صفحه بر اساس محتوای باکیفیت و آموزنده ساخته شده است. و نه فقط کمی آموزنده – محتوایی که واقعاً رتبه خوبی خواهد داشت باید مشکلاتی را حل کند که هیچ صفحه دیگری حل نمی کند (یا حداقل این مشکلات را بهتر از سایر منابع موجود حل کند). اطلاعاتی که به اشتراک می گذارید باید درجه یک باشد و این شوخی نیست – اگر محتوای شما مفید و کاربرپسند باشد، رتبه بسیار خوبی خواهد داشت.

مهمترین بخش سئو داخلی این است که مطمئن شوید محتوای شما عالی است. اما عوامل بسیار دیگری وجود دارد که باعث می شود افزایش ترافیک سایت رتبه خوبی پیدا کند. مثالی که قبلاً آوردم، کلمات کلیدی، یک مثال مهم است. اگر در حال نوشتن یک قطعه با جزئیات در مورد یک موضوع هستید، کلمات کلیدی مرتبط زیادی را درج خواهید کرد. اما اطمینان از اینکه آن کلمات کلیدی کاملاً برای رسیدن به اهداف شما بهینه شده اند، می تواند به سئوی شما کمک زیادی کند.

به عنوان مثال، گنجاندن کلمه کلیدی خود در عنوان، URL، پاراگراف اول و حداقل یک عنوان فرعی در صفحه خود ایده خوبی است. شما همچنین می خواهید که کلمات کلیدی شما یک موضوع واحد و خاص را پوشش دهند. (اگر با افزونه Yoast WordPress، آشنا باشید، بسیاری از عناصر تجزیه و تحلیل شده توسط افزونه را به عنوان عوامل درون صفحه تشخیص خواهید داد.)

اما سئوی درون صفحه فراتر از کلمات کلیدی است. داشتن سایتی که برای بازدیدکنندگان آسان باشد نیز مهم است – اگر بازدیدکنندگان شما اطلاعات بیشتری می‌خواهند، اما به سختی می‌توانند آن اطلاعات را در سایت  شما پیدا کنند آنها به احتمال زیاد صفحه را خواهند بست بنابراین می توان گفت طراحی خوب نیز بسیار مهم است. به طور خلاصه، باید روی ارائه یک تجربه کاربری خوب برای افزایش ترافیک سایت در همه جا تمرکز کنید.

2.سئوی خارج از صفحه

تعریف سئوی خارج از صفحه کمی دشوارتر است. اولین – و مسلماً مهمترین – بخش بهینه سازی خارج از صفحه، لینک سازی است. این بخش بزرگی از سئو و افزایش ترافیک سایت است، و همچنین یکی از سخت ترین ها است. دریافت لینک به سایت شما به جذب بازدیدکنندگان کمک می کند و به گوگل نشان می دهد که افراد دیگر در سراسر اینترنت برای محتوای شما ارزش قائل هستند و سایت شما معتبر است.

دریافت لینک از سایت‌های معتبر می‌تواند تفاوت زیادی در نحوه رتبه‌بندی سایت شما ایجاد کند – و در حالی که اندازه‌گیری تأثیر یک لینک به تنهایی دشوار است، می‌توان گفت که دریافت یک لینک خوب می‌تواند باعث افزایش رتبه‌بندی شما شود. با این حال، دریافت لینک از این نوع سایت ها بسیار دشوار است. بسیاری از افراد کل حرفه خود را بر روی ایجاد بک لینک ایجاد کرده اند.

شبکه های اجتماعی یکی دیگر از سیگنال های خارج از صفحه است که می تواند تفاوت زیادی در افزایش ترافیک سایت ایجاد کنند. اگر مردم در مورد محتوای شما در فیس بوک، توییتر، لینکدین یا سایر شبکه های اجتماعی صحبت می کنند، موتورهای جستجو به این معنی است که ارزش صحبت کردن در مورد آن را دارد و به دیگران کمک می کند تا آن را پیدا کنند. داشتن محتوایی که در رسانه های اجتماعی محبوب است، ترافیک زیادی را نیز برای شما به ارمغان می آورد که می تواند به سئوی شما نیز کمک کند.

با این حال، برای موفقیت پست شما در شبکه‌های اجتماعی، چیزی بیش از نوشتن محتوای خوب لازم است – ارتقای قوی به کانال‌هایی که مخاطبان شما در آن زمان می‌گذرانند مستلزم زمان و تلاش زیادی است. با این حال، بازده می تواند بسیار زیاد باشد.

ایجاد روابط مثبت با وبلاگ‌نویسان، روزنامه‌نگاران، شخصیت‌های رسانه‌های اجتماعی و افرادی که در پشت وب‌سایت‌های مشابه شما هستند، همگی از اقدامات مثبت سئو خارج از صفحه هستند. نظر دادن در وبلاگ های دیگر می تواند مفید باشد. وبلاگ نویسی مهمان هنوز یک روش سئو خارج از صفحه محبوب است. حضور در Reddit و انجمن های مربوطه نیز می تواند کمک کننده باشد.

بسیاری از این موارد ممکن است شبیه به سئو به نظر نرسند – اما به این دلیل است که شما روی سیگنال‌های درون صفحه تمرکز کرده‌اید. سئو واقعاً ارتباط زیادی با حضور آنلاین شما دارد و سئوی خارج از صفحه روی آن تمرکز دارد. اغلب بیشتر به شما به عنوان یک تولید کننده محتوا مربوط می شود تا خود محتوای شما.

3.سئو فنی

برخی افراد سئوی فنی را به عنوان زیرمجموعه ای از سئو داخلی طبقه بندی می کنند، اما ما در اینجا آن را به عنوان یک نوع منحصر به فرد در نظر می گیریم. به طور خلاصه، سئوی فنی به عوامل درون صفحه مربوط می شود، اما به چیزهایی که در پشت صحنه انجام می شود نیز مربوط است.

به عنوان مثال، موتورهای جستجو ممکن است به سایت هایی با طراحی واکنش گرا که به خوبی برای دستگاه های تلفن همراه مقیاس می شوند، ترجیح دهند. سرعت صفحه نیز یک عامل مهم است. اگر صفحه شما به کندی بارگذاری می شود، بازدیدکنندگان خود را از دست خواهید داد و ممکن است با الگوریتم های رتبه بندی جریمه شوید.

بهینه سازی تصاویر، استفاده از یک اتصال امن HTTPS، ذخیره اطلاعات برای سرعت بخشیدن به زمان بارگذاری، آپلود نقشه های سایت دقیق و سایر عوامل فنی می تواند به سئوی شما کمک کند.

HTML در هر صفحه نیز باید بهینه شود. استفاده از نشانه گذاری طرحواره برای گفتن دقیق آنچه در صفحه شما به موتورهای جستجو وجود دارد، این که خزنده ها را آسان می کند تا بفهمند صفحه شما در مورد چیست، و استفاده از نوع صحیح تغییر مسیرها، همگی عوامل مرتبط با سئو هستند. در مورد خزنده ها، اطمینان از اینکه فایل robots.txt شما به روز شده است تا به خزنده ها کمک کند اطلاعات مناسب را سریعتر پیدا کنند نیز بسیار مهم است.

سئو فنی ترسناک به نظر می رسد، اما بیشتر آن با همان اصول سئو داخلی هدایت می شود: شما باید یک تجربه کاربری خوب ارائه دهید. اگر سایت شما سریع و آسان برای استفاده است، نیمی از راه را طی کرده اید. اکنون فقط باید مطمئن شوید که خزنده‌های Google نیز به راحتی می‌توانند به این مکان دسترسی پیدا کنند.

4.سئوی محلی

در حالی که بسیاری از کسب و کارها فقط به صورت آنلاین فعالیت می کنند، هنوز هزاران شرکت وجود دارند که مکانی فیزیکی دارند که در آن به مشتریان نیاز دارند. اگر مشتریان از در خانه شما عبور نمی کنند، شما پولی در نمی آورید. بنابراین مهم است که در هنگام انجام سئوی خود این را در نظر بگیرید.

چندین مرحله وجود دارد که برای سئوی محلی مهم هستند که در کمپین سنتی سئوی سنتی نیازی به فکر کردن در مورد آنها نخواهید داشت. به عنوان مثال، اطمینان از اینکه صفحه Google My Business خود را ادعا کرده اید، که تضمین می کند نام، آدرس، شماره تلفن، ساعات کاری، نظرات و سایر اطلاعات مفید شما به طور برجسته در نتایج جستجو و در Google Maps نمایش داده می شود.

خود این فهرست باید با عکس های خوب، اطلاعات توصیفی و نظرات واقعی مشتریان بهینه شود.

همچنین باید مطمئن شوید که اطلاعات تماس شما به طور برجسته نمایش داده شده و با نشانه گذاری طرحواره برجسته شده است تا موتورهای جستجو بدانند کجاست. هرچه این اطلاعات را موثرتر به موتورهای جستجو ارائه دهید، نشان دادن آن اطلاعات به مشتریان بالقوه برای آنها آسان تر خواهد بود.

موارد دیگری مانند جاسازی نشانگر Google Maps در صفحه اصلی خود، افزودن یک منطقه یا شهر به عنوان صفحه، توضیحات و کلمات کلیدی، و نمایش جوایز و نمادهای اعتماد نیز می تواند تفاوت بزرگی را نه تنها در یافتن توسط سرنخ های محلی، بلکه در تبدیل آن سرنخ ها به مشتری مفید باشد.

رتبه بندی محلی موثر آسان نیست، بنابراین SEO محلی باید اولویت بالایی برای مشاغل محلی باشد.

5.بهینه سازی فروشگاه App

(اگر اولین فکر شما این است که این باید “ASO” یا همان بهینه سازی اپلیکیشن نامیده شود و نه نوعی سئوبرای افزایش ترافیک سایت ، چند دقیقه ای با من تحمل کنید.)

گوگل و بینگ تنها موتورهای جستجوی موجود نیستند. اپ استورها – به خصوص اپ استور اپل و پلی استور گوگل – هر روز تعداد شگفت انگیزی از جستجوها را دریافت می کنند. و اگر برنامه‌ای دارید، باید هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید آن فروشگاه‌ها آن را به افرادی که ممکن است به دنبال آن هستند نشان دهند.

بهینه سازی اپ استور بسیار شبیه به سئو داخلی است. در حالی که همیشه مشخص نیست که چه عواملی در الگوریتم‌های جستجوی فروشگاه برنامه استفاده می‌شوند، عوامل کمتری وجود دارد که می‌توانید بر آنها تأثیر بگذارید، بنابراین باید روی آن‌ها تمرکز کنید.

عنوان و نماد برنامه شما دو مورد اولی هستند که هر کسی می بیند، بنابراین باید توصیفی و جذاب باشد. توضیحات باید دقیق باشد و شامل کلمات کلیدی باشد که کاربران شما احتمالاً به دنبال آنها هستند و همچنین کلمات مرتبط. متا تگ ها در توضیحات شما باید شامل آن کلمات کلیدی نیز باشند.

شما می توانید استدلال کنید که موردی برای بهینه سازی فروشگاه برنامه های خارج از صفحه نیز وجود دارد. اگر بتوانید لینک های زیادی به اپلیکیشن خود بسازید، ممکن است اپ استور در جستجوها رتبه بالاتری به آن بدهد. این احتمالاً بخشی از تلاش گسترده‌تر سئو برای کل کسب و کار شما است، اما ممکن است که این امر به طور خاص برای یک برنامه انجام شود.

6.سئوی یوتیوب

سئوی یوتیوب مانند بهینه‌سازی فروشگاه اپلیکیشن، نوعی بهینه‌سازی خاص است، اما می‌تواند تفاوت زیادی در میزان ترافیک دریافتی شما ایجاد کند. بسیاری از مردم نمی دانند که یوتیوب یکی از محبوب ترین موتورهای جستجوی جهان است و رتبه بندی برای جستجوی محبوب در آنجا طلای مطلق است.

و اگر بتوانید یکی از ویدیوهای خود را برای جستجوی استاندارد گوگل رتبه بندی کنید، می توانید افزایش بیشتری دریافت کنید. بنابراین چگونه می توانید محتوا را برای YouTube بهینه کنید؟

تقریباً به همان روشی که برای سایر موتورهای جستجو انجام می دهید.

اول از همه، ویدیوی شما باید عالی باشد. باید به سؤالات پاسخ دهد، مشکلات را حل کند یا سرگرم کننده تر از آنچه در بیرون وجود دارد باشد. اگر ویدیوی شما عالی باشد، افراد را برای مدت طولانی‌تری در صفحه نگه می‌دارد، باعث نظرات و اشتراک‌های بیشتر می‌شود و لایک‌ها و موارد دلخواه بیشتری دریافت می‌کند. همه اینها سیگنال های رتبه بندی در یوتیوب هستند.

عنوان و توضیحات ویدیوی شما باید توصیفی باشد، دقیقاً مانند عناوین صفحه شما و معرفی در صفحات مبتنی بر متن. توضیحات طولانی تر و غنی از کلمات کلیدی (بدون پر کردن کلمات کلیدی) به Google کمک می کند تا بفهمد ویدیوی شما در مورد چیست. اضافه کردن برچسب های کلیدواژه مرتبط نیز ضرری ندارد.

هنگامی که به کلمات کلیدی فکر می کنید، باید به آنچه که معمولاً کلمات کلیدی ویدیو گفته می شود فکر کنید – این جستجوهایی هستند که گوگل نتایج ویدئویی را به طور برجسته در بالای صفحه جستجوی معمولی نمایش می دهد. آنها بسیار ارزشمند هستند.

کلمات کلیدی رایج ویدیو چیست؟ روش ها، بررسی ها و آموزش ها همیشه شرط های خوبی هستند. رتبه بندی ویدیوهای شما برای این نوع جستجوها تأثیر زیادی بر بازدیدهای شما خواهد داشت.

و البته، چیزهای خارج از صفحه وجود دارد. دریافت لینک به ویدیوی خود، ترغیب افراد دیگر به جاسازی آن در پست های وبلاگ خود، تشویق نظرات و بحث و غیره.

خلاصه :

اگر به‌تازگی بهینه‌سازی یک سایت را برای  افزایش ترافیک سایت شروع کرده‌اید، می‌توانید برای مدتی از انجام کارهای روی صفحه دور شوید. اما اگر می‌خواهید واقعاً رتبه جستجوی خود را افزایش دهید، باید از چندین نوع سئو استفاده کنید. شما ممکن است نیازی به استفاده از هر شش نوع این سئو نداشته باشید، اما حداقل باید از سه مورد اول استفاده کنید.

مهم نیست که چه نوع سایتی را می خواهید رتبه بندی کنید، اگر می خواهید در رتبه های برتر قرار بگیرید، باید از همه روش هایی که در اختیار دارید استفاده کنید. و استفاده از چندین نوع سئو به شما کمک می کند تا به آنجا برسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *