صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ راهنمای سئو میزبانی وب: 7 نکته که باید به آنها توجه کنید

راهنمای سئو میزبانی وب: 7 نکته که باید به آنها توجه کنید

از کلمات کلیدی گرفته تا ایجاد بک لینک و تجزیه و تحلیل رقبا، موارد زیادی وجود دارد که می توانید برای افزایش رتبه وب سایت خود روی آنها کار کنید. با این حال، ممکن است یک گزینه وجود داشته باشد که شما نادیده گرفته اید. این تأثیر میزبانی وب شما بر سئو است! چه متوجه شوید یا نه، میزبان وب که انتخاب می‌کنید می‌تواند بین بالا بردن رتبه وب‌سایت یا...
حدود زمان مطالعه 6 دقیقه

راهنمای سئو میزبانی وب: 7 نکته که باید به آنها توجه کنید

از کلمات کلیدی گرفته تا ایجاد بک لینک و تجزیه و تحلیل رقبا، موارد زیادی وجود دارد که می توانید برای افزایش رتبه وب سایت خود روی آنها کار کنید. با این حال، ممکن است یک گزینه وجود داشته باشد که شما نادیده گرفته اید. این تأثیر میزبانی وب شما بر سئو است!

چه متوجه شوید یا نه، میزبان وب که انتخاب می‌کنید می‌تواند بین بالا بردن رتبه وب‌سایت یا نامرئی بودن آنلاین شما تفاوت ایجاد کند.

میزبانی وب که با آن کار می کنید بر چندین بخش از وب سایت شما تأثیر می گذارد، از جمله زمان آپدیت و سرعت بارگذاری.

اگر در حال تحقیق در مورد نحوه میزبانی وب سایت هستید، در اینجا 7 نکته وجود دارد که باید به آنها توجه کنید تا نیازهای سئوی خود را برآورده کنید.

 

چرا میزبانی وب برای سئو بسیار مهم است؟

میزبان وب انتخابی شما نقش مهمی در قرار دادن وب سایت شما بر روی نقشه و قابل مشاهده نگه داشتن آن ایفا می کند و بنابراین، باید میزبان وب خود را با دقت انتخاب کنید.

قبل از اینکه خیلی جلوتر بروم، فقط ببینیم گوگل در مورد نحوه عملکرد جستجو چه می گوید. پنج عامل را در نظر می گیرد:

 • ارتباط
 • معنی
 • کیفیت
 • قابلیت استفاده
 • متن نوشته

همانطور که ما در مورد سئو و میزبانی وب صحبت می کنیم، من روی قابلیت استفاده تمرکز می کنم. برای رتبه بندی، گوگل به این موارد نگاه می کند:

 • زمان بارگذاری
 • سازگاری با موبایل
 • کشور و مکان (تا Google بتواند محتوای مبتنی بر مکان را ارائه دهد)

اساساً، هرچه محتوای شما در دسترس تر باشد، احتمال اینکه رتبه بهتری داشته باشد بیشتر است.

گوگل همچنین سیگنال های تجربه صفحه را در نظر می گیرد، مانند اینکه آیا سایت شما از HTTPS استفاده می کند یا خیر.

میزبان وب شما بر همه موارد فوق تأثیر می گذارد، به همین دلیل است که باید با دقت انتخاب کنید.

وقتی صحبت از میزبانی وب و سئو می شود به دنبال چه چیزی باشید

وقتی صحبت از میزبانی وب و سئو به میان می‌آید، باید به عنوان استاندارد از ارائه‌دهنده خود انتظار چند چیز را داشته باشید، مانند قابلیت اطمینان و زمان بارگذاری کارآمد.

با این حال، همانطور که در بخش بعدی توضیح می دهیم، ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

1.قابلیت اطمینان Uptime

برای کسب و کارها، چند دقیقه از کار افتادن می تواند هزاران دلار هزینه از دست دادن بهره وری داشته باشد. برای بازدیدکنندگان شما، اگر نتوانند به وب‌سایت شما دسترسی داشته باشند یا به مرور خراب شود، ناامیدکننده است. با این حال، خرابی به همان اندازه به اعتبار شما در بین موتورهای جستجو آسیب می رساند.

افرادی مانند گوگل به طور مرتب از وب سایت ها بازدید می کنند و اگر وب سایت شما بسیار خراب باشد، سایت شما به دلیل غیرقابل اعتماد بودن شهرت پیدا می کند.

در حالی که هیچ میزبان وب نمی تواند تضمین کند که سایت شما 100 درصد مواقع آنلاین است، اکثر هاست ها اکنون 99.9 درصد آپتایم را ارائه می دهند. با توجه به ژورنال موتورهای جستجو، 99 درصد آپتایم معادل تقریباً 1.44 دقیقه توقف روزانه یا 8.8 ساعت در سال است. خیلی خوبه، نه؟

2.سرعت سایت

آیا تا به حال این جمله را شنیده اید که “سرعت مهم است”؟ بازدیدکنندگان شما با آن موافق هستند.

همانطور که آمار تحقیقات گوگل نشان می دهد، یک وب سایت کند باعث خروج کاربران می شود و نرخ پرش شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

با این حال، علیرغم اهمیت زمان بارگذاری سریع، بسیاری از وب‌سایت‌ها موفق به کسب نمره نمی‌شوند.

طبق تحقیقات ، میانگین زمانی که طول می کشد تا یک صفحه موبایل به طور کامل بارگذاری شود 4.6 ثانیه است. در ظاهر، این صدا بسیار سریع است، اما شما را در بین سایت های با بهترین عملکرد قرار نمی دهد.

چه چیزی را باید هدف قرار دهید؟

اگر می خواهید سایت خود در بین بیست درصد برتر نگه دارید، زمان بارگذاری شما باید در عرض 3.2 ثانیه باشد. برای ظاهر شدن در ده درصد برتر، سایت شما باید در عرض 2.6 ثانیه به بارگذاری کامل صفحه موبایل برسد.

از سرعت فعلی خود مطمئن نیستید؟ در اینجا چند ابزار برای بررسی وجود دارد:

 • Pagespeed Insights
 • Uptrends
 • Pingdom
 • GTMetrix

3.خدمات مشتری

هنگام انتخاب میزبانی وب برای سئو، برخی از زمینه های کلیدی خدمات مشتری وجود دارد که باید به آنها فکر کنید:

اندازه شرکت. اگرچه همیشه اینطور نیست، یک شرکت بزرگتر به احتمال زیاد منابع و کارکنان بهتری برای کمک به مسائل مربوط به خدمات مشتری در دسترس دارد. آنها همچنین پول بیشتری برای سرمایه گذاری در آموزش نمایندگان خود دارند.

شهرت کلی شرکت این روزها برای دیدن نظرات دیگران نیازی نیست خیلی دور نگاه کنید. با نگاهی به بررسی خدمات میزبانی وب، آنچه را که دیگران می گویند پیدا کنید و از آن به عنوان راهنمایی برای محدود کردن انتخاب های خود استفاده کنید.

در دسترس بودن: آیا شرکت 24 ساعته و هفت روز هفته در دسترس است؟ مشکلات میزبانی ممکن است در هر زمانی رخ دهد. باید بدانید که شخصی برای پاسخگویی به تماس شما در دسترس است.

گزینه های تماس: هرچه راحت تر با یک شرکت در تماس باشید، بهتر است. ایمیل و فرم های تماس عالی هستند، اما دریافت پاسخ ممکن است زمان ببرد. برای پاسخ‌های سریع‌تر به دنبال شرکت‌هایی باشید که شماره تماس خدمات مشتری، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و چت زنده دارند.

4.امنیت

آیا از سایتی که به آن اعتماد ندارید خرید می کنید؟ من شک دارم. همچنین بعید است که اگر سایت دارای گواهی HTTPS نباشد، اطلاعات حساس خود را به اشتراک بگذارید، اما این فقط در مورد اعتماد مصرف کننده نیست.

در سال 2014، گوگل برای اولین بار از HTTPS به عنوان یک فاکتور رتبه بندی نام برد. همانطور که وکیل جستجوی گوگل، جان مو، در توییتر توضیح می دهد، این تنها یک عامل رتبه بندی سبک وزن است و فقدان HTTPS مانع از ایندکس شدن سایت شما نمی شود.

با این حال، همانطور که مو توضیح می دهد، HTTPS برای کاربران عالی است و تحقیقات گوگل افزایش قابل توجهی را در کاربران وب که به HTTPS متکی هستند نشان می دهد.

در اینجا برخی از آمارهای کلیدی آورده شده است:

کاربران دسکتاپ بیش از نیمی از صفحاتی را که از طریق HTTPS مشاهده می کنند بارگیری می کنند و دو سوم وقت خود را در صفحات امن می گذرانند.

98 درصد از کاربران کروم صفحات را از طریق HTTP بارگیری می کنند

در حالی که HTTPS در میان کاربران تلفن همراه کمتر رایج است، ارقام در میان این بازدیدکنندگان نیز در حال افزایش است

در حالی که می توانید یک گواهی SSL را خودتان نصب کنید، ساده ترین راه این است که یک میزبان وب پیدا کنید که یک گواهی رایگان یا مقرون به صرفه ارائه دهد.

5.محل سرور

آیا مکان سرور بر زمان بارگذاری تأثیر می گذارد؟ کاملا.

مت کاتس، کارشناس سابق کیفیت جستجوی گوگل در یک کلیپ یوتیوب گفت: “ما سعی می کنیم مرتبط ترین نتایج را به هر کاربر در هر کشور برگردانیم.” و مکان سرور از نظر آدرس IP یک عامل در آن است.

به عنوان مثال، اگر سرور شما در ایالات متحده است، اما اکثر مشتریان شما در بریتانیا هستند، زمان انتقال داده ها به طور قابل توجهی به تاخیر می افتد. با این حال، تغییر مکان سرور به انگلستان احتمالا زمان پاسخگویی را کاهش می دهد و سرعت بارگذاری وب سایت را بهبود می بخشد.

دلیل این امر؟ خوب، این به دو چیز مربوط می شود: تأخیر شبکه یا «پینگ» (زمان لازم برای انتقال اطلاعات از یک نقطه در شبکه به نقطه دیگر) و زمان تا اولین بایت (فاصله بین ارسال درخواست به سرور). و مرورگر که اولین بایت را دریافت می کند).

مکان سرور همچنین بر نرخ پرش و انطباق قانونی شما تأثیر می گذارد (شما باید هر گونه داده را طبق قوانین محلی ذخیره کنید)

برای کمک به یافتن بهترین مکان سرور برای سایت خود، این سه نکته را دنبال کنید:

به Google Analytics بروید و وارد شوید. در مرحله بعد، «مخاطب»، ​​سپس «جغرافیا » و «مکان» را انتخاب کنید تا تعیین کنید مخاطبان شما در کجا قرار دارند.

زمان تأخیر را بررسی کنید. می توانید از یک ابزار رایگان مانند ابزارtests.com استفاده کنید

زمان خود را برای اولین بایت با ابزاری مانند GeekFlare بررسی کنید

برای هر دو تست ابزار بالا، هر چه تعداد کمتر باشد، بهتر است.

اگر متوجه تاخیر شدید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که به دنبال بهترین هاست ارزان وب باشید و وب سایت خود را به ارائه دهنده دیگری منتقل کنید.

6.هاست اشتراکی

میزبانی اشتراکی یک گزینه محبوب برای مشاغل کوچک است، زیرا روشی مقرون به صرفه برای راه اندازی یک وب سایت ارائه می دهد، اما دارای معایبی است.

بزرگترین مشکل برای کاربران می تواند عملکرد وب سایت باشد. از آنجایی که هاست های اشتراکی معمولاً کاربران زیادی دارند که سرور یکسانی را به اشتراک می گذارند، عملکرد ممکن است در مقایسه با سرورهای اختصاصی آسیب ببیند. این می تواند منجر به کاهش زمان بارگذاری صفحه و کاهش امتیازات Site Speed ​​Index (یک معیار امتیاز بارگذاری صفحه) شود.

علاوه بر این، اگر نیاز به ایجاد هرگونه تغییر یا به‌روزرسانی عمده در وب‌سایت خود دارید، مانند افزودن ویژگی‌های جدید یا طراحی مجدد کل سایت خود، ممکن است گزینه‌های سفارشی‌سازی محدود باشد.

همچنین ممکن است متوجه شوید که با افزایش ترافیک شما، عملکرد شما کاهش می یابد.

همانطور که گفته شد، میزبانی اشتراکی دارای نکات مثبت زیادی است، مانند سهولت استفاده و مقیاس پذیری آن

7.کیفیت CMS

سیستم مدیریت محتوا (CMS) یک برنامه نرم افزاری یا مجموعه ای از برنامه های مرتبط است که برای ایجاد و مدیریت کارآمد محتوای دیجیتال استفاده می شود.

با فعال کردن بهینه سازی محتوا و افزونه های سئو یکپارچه آن، به سئوی میزبانی وب شما کمک می کند.

طبق گفته Zippia، بیش از 80 گزینه CMS برای انتخاب وجود دارد و 64.9 درصد وردپرس را انتخاب می کنند.

تعداد زیاد سیستم های موجود می تواند انتخاب را دشوار کند، بنابراین به دنبال سه ویژگی زیر باشید تا گزینه های خود را محدود کنید:

1.سهولت استفاده: استفاده از CMS، حتی برای مبتدیان، باید آسان باشد و دارای یک رابط کاربر پسند و کنترل های ساده و سرراست باشد.

2.انعطاف پذیری: یک CMS انعطاف پذیر پیدا کنید تا نیازهای خاص وب سایت شما را برآورده کند. باید به شما این امکان را بدهد که به راحتی محتوا را اضافه یا حذف کنید، طرح‌بندی‌ها را تغییر دهید و موارد دیگر.

3.سازگاری: اطمینان حاصل کنید که CMS با مرورگرها و دستگاه های وب محبوب سازگار است. همچنین باید با سایر نرم افزارها و افزونه هایی که ممکن است بخواهید از آن استفاده کنید، به خوبی کار کند.

سوالات متداول

آیا میزبانی وب شامل سئو می شود؟

بستگی به میزبانی دارد که از آن استفاده می کنید. اگر سئو قبلاً تعبیه نشده است، اغلب می‌توانید افزونه‌هایی را برای بهینه‌سازی به CMS خود اضافه کنید

آیا هاست رایگان برای سئو خوب است؟

بستگی به میزبان داره برخی از آنها بهتر از دیگران هستند، اما به یاد داشته باشید، آنچه را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید، و هزینه های میزبانی وب نباید تنها مورد توجه شما باشد. سایت های هاست رایگان ممکن است فاقد کیفیت، ویژگی های پیشرفته و سئو داخلی باشند.

آیا مکان سرور بر سئو تاثیر می گذارد؟

بله هر چه مکان سرور به بازدیدکنندگان شما نزدیکتر باشد، سرعت آن بیشتر می شود.

نتیجه

شما به احتمال زیاد با سرویس میزبانی که انتخاب می کنید رابطه طولانی مدت خواهید داشت، بنابراین می خواهید مورد مناسب را انتخاب کنید.

با وجود تعداد زیادی میزبان وب، یافتن میزبان مناسب اغلب وقت گیر است و ممکن است همیشه در اولین بار آن را درست انجام ندهید.

برای ساده کردن کارها، وقتی به دنبال ارائه دهنده ای برای میزبانی وب SEO خود می گردید، اطمینان حاصل کنید که قابلیت اطمینان، سرعت و امنیت در زمان آپدیت را ارائه می دهد.

همچنین، مکان سرور و تأثیری که می تواند بر سئوی شما داشته باشد را نادیده نگیرید و ابتدا با چند پرس و جو، خدمات مشتری را آزمایش کنید.

اگر بدنبال داشتن وبسایت برای کسب و کار خود هستید از صفر تا صد کار خود را به ما بسپارید و نتیجه عالی را مشاهده کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *