صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ 7 نکته سئو برای به حداکثر رساندن حضور آنلاین خود

7 نکته برای آموزش آنلاین سئو

7 نکته سئو برای به حداکثر رساندن حضور آنلاین خود

جلب توجه آنلاین ممکن است دشوار باشد. شما مطمئناً یک محصول یا خدمات عالی دارید، اما در حال رقابت با تعداد زیادی از افراد دیگر نیز هستید.در این مقاله، چند نکته سئو برای بهبود حضور آنلاین را بررسی خواهیم کرد. چرا حضور آنلاین اینقدر مهم است؟ امروزه همه چیز به صورت آنلاین اتفاق می افتد و اگر کار شما در فضای آنلاین نباشد، فرصت های زیادی را از دست می...
حدود زمان مطالعه 8 دقیقه

7 نکته سئو برای به حداکثر رساندن حضور آنلاین خود

جلب توجه آنلاین ممکن است دشوار باشد. شما مطمئناً یک محصول یا خدمات عالی دارید، اما در حال رقابت با تعداد زیادی از افراد دیگر نیز هستید.در این مقاله، چند نکته سئو برای بهبود حضور آنلاین را بررسی خواهیم کرد.

چرا حضور آنلاین اینقدر مهم است؟

امروزه همه چیز به صورت آنلاین اتفاق می افتد و اگر کار شما در فضای آنلاین نباشد، فرصت های زیادی را از دست می دهید. حضور آنلاین می تواند به شما کمک کند با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید و رشد بی حد و حصری را تجربه کنید. اگر می خواهید رشد کنید، ما این 7 نکته را برای بهبود حضور آنلاین شما داریم.

1. انجام تحقیقات گسترده کلمات کلیدی

کلمات کلیدی به معنای واقعی کلمه یکی از کلیدهای بهبود حضور آنلاین شما هستند. کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی، کلمات و عباراتی هستند که معمولاً هنگام جستجوی یک مکان خاص یافت می شوند و این کلمات و عبارات در طول زمان تغییر می کنند.

بیایید فرض کنیم شما یک دندانپزشک هستید و مطب خود را دایر کرده اید. اگر می خواهید یک وب سایت ایجاد کنید و دیده شوید، کلمات کلیدی زیادی وجود دارد که می تواند به شما در رسیدن به هدفتان کمک کند، مانند: «درمان دندانپزشکی مقرون به صرفه» یا « خدمات دندانپزشکی ». گنجاندن این کلمات کلیدی در وب سایت شما می تواند رتبه وب سایت شما را بهبود بخشد.

2. چگونه کلمات کلیدی به رتبه بندی کمک می کنند

هنگامی که یک وب سایت راه اندازی می کنید، گوگل به صورت دوره ای وب سایت را بررسی می کند تا ببیند رتبه آن چگونه است. هنگام بررسی وب سایت شما کلمات کلیدی نیز در نظر گرفته می شود. اگر کلمات کلیدی که اغلب برای جست و جو استفاده می شوند درست باشد، گوگل رتبه وب سایت شما را بالاتر می برد و بنابراین وب سایت شما شانس بیشتری برای نمایش در اولین نتایج جستجو دارد.

ابزارهای کلمات کلیدی مختلفی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند کلمات کلیدی مناسب را برای جایگاه خود پیدا کنید و مقدار مناسبی را که برای رتبه بندی خوب لازم است پیدا کنید. Ranktracker سایتی است که کلمات کلیدی موثر  را پیشنهاد داده و شما را در مسیر درست قرار می دهد و به در افزایش رتبه کمک می کند. هنگامی که تحقیق کلمات کلیدی را انجام دادید، باید آن را به درستی در وب سایت خود ادغام کنید.

3. یک وب سایت زیبا با رابط کاربر پسند بسازید

هیچ چیز بیشتر از زیبایی شناسی و رابط کاربری در وب سایت شما علاقه ایجاد نمی کند. حتی اگر یک متخصص بهداشت شناخته شده باشید چنانچه وبسایت شما زیبا نباشد مردم علاقه ای برای بودن در آن نخواهند داشت البته این بدان معنا نیست که وبسایت بسیار شلوغ داشته باشید. نمایش بیش از حد می تواند برای کاربر طاقت فرسا باشد، اما یک وب سایت باید ، از نظر زیبایی شناسی دلپذیر و ساده باشد.

زمان بارگذاری صفحه

برای شروع، وب سایت شما باید زمان بارگذاری بسیار کوتاهی داشته باشد، حداکثر 3 ثانیه. مردم بی حوصله هستند و اگر بارگذاری صفحه وب شما بیش از حد طول بکشد، احتمالاً آن را رها می کنند. این بدان معنی است که شما نباید وب سایت خود را با محتوای بیش از حد، مانند ویدیوهای تعبیه شده متعدد یا تصاویر بسیار با کیفیت، بارگذاری کنید. وقتی گوگل رتبه بندی وب سایت شما را شروع می کند، زمان بارگذاری عامل مهمی است که در فرآیند تصمیم گیری نقش دارد.

رابط کاربری

یکی دیگر از جنبه هایی که باید در نظر گرفت رابط کاربری است. آیا همه صفحات به راحتی قابل دسترسی هستند و به وضوح مشخص می شوند؟

اگر وب سایت دندانپزشک را به عنوان مثال در نظر بگیریم، آیا به راحتی می توان محل نوبت دهی را پیدا کرد؟

آیا دکمه ای برای این کار در صفحه اصلی وجود دارد یا کاربر باید با جستجوی طولانی به آنجا برسد؟

تصور کنید وب سایت شما یک نقشه راه است و می خواهید ساده ترین مسیرهای ممکن را به مخاطبان خود ارائه دهید.

4. محتوای خوب و با کیفیت منتشر کنید

اطلاعات فراوان است، و گم شدن در محتوای غیرقابل اعتماد یا غیرقابل توصیف آسان است.محتوایی که غالب خواهد شد محتوای با کیفیت است. اما محتوای با کیفیت چیست یا محتوا برای شروع چیست؟

فرض کنید به وب سایت دندانپزشکی خود برمی گردیم، می دانم که بسیار هیجان انگیز است. یک شکل از محتوا که به شما کمک می کند وبلاگی است که در مورد انواع مراقبت های مناسب برای حفظ سلامت دندان های شما بحث می کند.این محتوا باید به خوبی تحقیق شده و قابل اعتماد باشد. این بدان معنی است که شما اطلاعاتی را از سایر وب سایت ها کپی نمی کنید، بلکه فقط محتوای اصلی تولید می کنید که دائماً به روز می شود.

هنگام رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها، گوگل می‌تواند اصل بودن یا نبودن محتوا را تشخیص دهد و آن را بر اساس آن رتبه‌بندی کند.اما حتی از دیدگاه یک مخاطب عام، شما محتوایی می خواهید که قابل اعتمادتر و کامل تر به نظر برسد.

بهینه سازی متا تگ ها

فرض کنید شخصی یک کلمه کلیدی یا سوالی را تایپ می کند متا تگ ها توضیحاتی از سایت شما هستند که به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند سایت شما در مورد چیست تا به کاربر پیشنهاد داده شود.

کلمات کلیدی در توضیحات متا

ما قبلاً در مورد کلمات کلیدی صحبت کرده ایم و باز هم کلمات کلیدی کاربرد زیادی دارند. قرار دادن کلمات کلیدی در توضیحات متا به شما کمک می کند وب سایت خود را به مخاطبان هدف خود نشان دهید.تعدادی ترفند برای توضیحات متا وجود دارد:

  • مختصر باشید (کمتر از 150 کاراکتر)
  • از کپی برداری خودداری کنید
  • برای هر صفحه جداگانه یک مورد ایجاد کنید
  • آنها را ساده و مختصر کنید، آنها باید به طور دقیق سایت شما را توصیف کنند
  • کلمات کلیدی را مدام تکرار نکنید، در صورت لزوم از آنها استفاده کنید.

عکس ها و فیلم ها

یکی دیگر از جنبه هایی که متا تگ ها مفید هستند، توضیحات عکس ها و فیلم ها است.یک موتور جستجو قادر به خواندن اطلاعات مربوط به تصویر یا فایل ویدیویی نیست که شما در وب سایت خود آپلود کرده اید.متا تگ ها به واجد شرایط بودن و مشخص کردن این تصاویر کمک می کنند و می توانند به موتور جستجو نیز کمک کنند تا محتوای سایت شما را بهتر درک کند.

به عنوان مثال، در وب سایت دندانپزشک ، تصویری ممکن است داشته باشیم که شخصی نحوه صحیح مسواک زدن دندان های خود را نشان می دهد. موتورهای جستجو نمی توانند این تصویر را ببینند یا آن را رمزگشایی کنند.توضیحاتی مثل “مراحل صحیح مسواک زدن” به موتورهای جستجو کمک می کند تا این صفحه را دسته بندی و رتبه بندی کنند.

5. از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ وب سایت خود استفاده کنید

اگر در شبکه های اجتماعی تازه کار هستید، وقت آن رسیده است که بیشتر فعالیت کنید چون این بهترین راه برای تبلیغ نام تجاری و کسب و کار شما برای شناخته شدن است. این مکان محبوب ترین مکان برای بازاریابی است که بیش از 90٪ از مشاغل از آن برای تبلیغ استفاده می کنند.

مهم است که به یاد داشته باشید که چندین پلتفرم اصلی رسانه اجتماعی وجود دارد و همه آنها باید متفاوت استفاده شوند. بیایید نگاهی به چند مورد بزرگ بیندازیم:

توییتر

توییتر ممکن است جایی باشد که در مورد سیاست زیاد صحبت می‌شود، اما بسیاری از شرکت‌ها و برندها اجازه نمی‌دهند این موضوع مانع از آن شود که بیشترین استفاده را از این پلتفرم ببرند.

این پلتفرم رسانه اجتماعی بیشتر بر روی متن و موضوعات متمرکز است، بنابراین سبک ارتباطی هنگام کار در توییتر مهم است.اگر نکات و ترفندهای مرتبط با وب سایت خود را به صورت روزانه ارسال می کنید، می توانید افراد را وادار کنید تا موضوعات شما را بخوانند و محتوای شما را دنبال کنند.

تیک توک

بله، TikTok، پلتفرم ویدیویی سریع که در آن بچه‌ها از چالش‌های رقص مضحک خود فیلم می‌گیرند، می‌تواند مکانی عالی برای تبلیغ کسب‌وکار شما باشد. محتوای ویدیویی کوتاه می تواند توجه را به وب سایت شما جلب کند. حتی یک کلیپ 15 ثانیه ای از نحوه انتقال دانش خود به روشی جالب می تواند توجه را جلب کند.

اینستاگرام

این پلتفرم رسانه اجتماعی مدتی است که وجود داشته و تغییرات زیادی را به خود دیده است، اما در مورد ترکیب محتوای تصویری و ویدیویی، آزمون زمان را پس داده است.با این حال، از زمان ظهور TikTok و یوتیوب، آنها از این روند پیروی کردند و ویژگی Reels خود را گسترش دادند.اینستاگرام برای ارسال ویدیوهای تبلیغاتی کوتاه یا حتی نمایش اسلاید عالی است.

مانند سایر پلتفرم‌ها، مهم است که ساده، جالب و سریع فکر کنید. شما می خواهید توجه مخاطبان خود را به خود جلب کنید و این کار را سریع انجام دهید.نکته مهم این است که برای موفقیت در این پلتفرم ها نیازی به ویروسی شدن ندارید. چه 1000 بازدید داشته باشید چه 1 میلیون، آنها برای هدایت ترافیک عالی هستند.

6. بک لینک های خود را بررسی کنید

بک لینک، لینکی است که شما را به وب سایت یا صفحه وب دیگری می برد. در برخی موارد، می توانید به صفحه دیگری در وب سایت خود لینک دهید. اینها جنبه های حیاتی بهینه سازی موتور جستجو هستند.

لینک سازی داخلی

این نوع لینک دادن، خوانندگان را به صفحه دیگری در سایت شما می فرستد و از این جهت ارزشمند است که افراد را برای مدت طولانی تری در سایت شما نگه می دارد.هر چه زمان بیشتری در وب سایت شما صرف شود، احتمال اینکه گوگل وب سایت شما را رتبه بندی کند بیشتر می شود.

لینک سازی خارجی

اگر سایتی به صفحات شما لینک دهد، وب سایت شما را تقویت می کند و به آن اعتبار می بخشد. در لینک سازی خارجی هدف این است که صفحات وب شما به وب سایت های دیگران لینک داده شود. این به شما کمک می کند تا شهرت و رتبه خوبی داشته باشید. برخی از افراد برای شناخته شدن سایت خود لینک می خرند، اما این یک تکنیک “کلاه سیاه” در نظر گرفته می شود و معمولا توسط گوگل جریمه می شود.

همانطور که گفته شد، بهترین رویکرد این است که مطمئن شوید محتوای شما قابل اعتماد، مرتبط و با کیفیت است. با بررسی منظم، می توانید مطمئن شوید که بک لینک های شما سالم هستند و به جای آسیب رساندن به شما، به شما کمک می کنند.

7. برای تبلیغ وب سایت خود با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید

اینفلوئنسرها افرادی در شبکه های اجتماعی هستند که تعداد زیادی دنبال کننده یا مشترک دارند و در جوامع خاصی مورد احترام هستند.یکی از راه‌هایی که می‌توانید واقعاً سایت خود را تقویت کنید، برقراری ارتباط با یک شخص تأثیرگذار است که به کار شما اعتقاد دارد یا می‌توانید با او یک رابطه همزیستی ایجاد کنید.

بسیاری از نویسندگان آنلاین این روابط را نه تنها به دلایل تجاری، بلکه برای ایجاد یک جامعه بزرگتر حفظ می کنند. اینترنت پر از جایگاه ها و جوامع است. مزیت یافتن آن جامعه خاص این است که شما شانس بیشتری برای یافتن مخاطبان هدف خود در مناطقی دارید که دارای علایق مشابهی هستند که وب سایت شما ارائه می دهد.اگر یک  اینفلوئنسر تأثیرگذار پیدا کردید که علایق مشابهی دارد، می تواند به شما کمک کند حضور آنلاین خود را بازاریابی کنید.

یک راه خوب برای انجام این کار این است که از طریق رسانه های اجتماعی با افرادی ارتباط برقرار کنید که احساس می کنید به خوبی با شما کنار می آیند و ممکن است علایق مشابهی با شما داشته باشند. به هر حال به آن رسانه «اجتماعی» می گویند. از ایجاد روابط نترسید.

نتیجه

اینها نکاتی بود که به شما کمک می کرد حضور آنلاین خود را بهینه کنید. بدانید که رشد آنلاین می تواند زمان و کار زیادی را ببرد.سئو سرمایه گذاری است که می تواند تا 6 ماه طول بکشد تا نتایج اولیه را ببینید، اما پرورش و ایجاد روابط به این روش می تواند منجر به موفقیت طولانی مدت شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *