صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ 9 روش منسوخ شده ی سئو که به رتبه گوگل شما آسیب می زند

9 روش منسوخ شده گوگل

9 روش منسوخ شده ی سئو که به رتبه گوگل شما آسیب می زند

مقدمه همه ما خواهان یک رتبه خوب در گوگل هستیم، اما برخی از تکنیک های سئو می توانند آن را برای ما خراب کنند. در این مقاله، ما قصد داریم برخی از روش‌هایی را که «کلاه سیاه» در نظر گرفته می‌شوند، برجسته کنیم که به نظر ایده‌های بسیار خوبی برای بهبود رتبه شما هستند، اما می‌توانند در درازمدت به شما آسیب بزنند. سئوی ضعیف چیست؟ کمبود کلمات کلیدی، فقدان بک...
حدود زمان مطالعه 11 دقیقه

9 روش منسوخ شده ی سئو که به رتبه گوگل شما آسیب می زند

مقدمه

همه ما خواهان یک رتبه خوب در گوگل هستیم، اما برخی از تکنیک های سئو می توانند آن را برای ما خراب کنند.

در این مقاله، ما قصد داریم برخی از روش‌هایی را که «کلاه سیاه» در نظر گرفته می‌شوند، برجسته کنیم که به نظر ایده‌های بسیار خوبی برای بهبود رتبه شما هستند، اما می‌توانند در درازمدت به شما آسیب بزنند.

سئوی ضعیف چیست؟

کمبود کلمات کلیدی، فقدان بک لینک و محتوای نامربوط می تواند منجر به سئوی ضعیف شود، به این معنی که رتبه شما در گوگل پایین است.

هدف سئو، دیده شدن است. بنابراین، یک وب سایت با سئوی بد توسط مخاطبان هدف شما دیده نمی شود، عمدتاً به این دلیل که اصلا دیده نمی شود.

روش های رایج سئو بد که به رتبه گوگل شما آسیب می زند

روش‌های زیادی برای بهینه‌سازی وجود دارد، اما سئوی خوب در مقابل سئوی بد چیزی است که باید در نظر داشت.

سئوی استاندارد به عنوان “سئوی کلاه سفید” نام برده می شود در حالی که شیوه های سئو بد به عنوان “سئوی کلاه سیاه” نامیده می شود.

این لیست شامل 9 نمونه بد سئو است که ممکن است زمانی به طور موثر مورد استفاده قرار گرفته باشند اما اکنون به عنوان شیوه های سئو منسوخ تلقی می شوند.

1.پر کردن کلمات کلیدی

البته شما به کلمات کلیدی و عبارات کلیدی در وب سایت خود نیاز دارید. آنها به شما کمک می کنند تا مخاطبان هدف خود را پیدا کنید و از آنجایی که آنها جایگاه شما را مشخص می کنند، احتمالاً رتبه بالاتری خواهید داشت.

ممکن است اکنون بگویید، “اگر کلمات کلیدی بسیار مفید هستند، چرا آنها را در سراسر سایت خود استفاده نکنم؟”

این ایده عالی به نظر می رسد، اما استفاده از کلمات کلیدی که مزایایی برای شما به ارمغان می آورد محدودیت هایی دارد.

گوگل می تواند تشخیص دهد که آیا وب سایت شما از کلمات و عبارات کلیدی بیش از حد استفاده می کند یا خیر.

اکثر ابزارهای سئو حتی زمینه ای را در اختیار شما قرار می دهند که می توانید از کلمات کلیدی خاصی برای به دست آوردن موثرترین نتایج بهینه سازی استفاده کنید.

این بدان معناست که برای هر کلمه کلیدی یک جایگاه خاص وجود دارد که مفید است و کار کردن در خارج از آن می تواند مضر باشد، بنابراین فقط سایت خود را با کلمات کلیدی پر نکنید.

همچنین، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی می تواند متن شما را تکراری یا حتی بی معنی جلوه دهد. این هم از نظر رتبه بندی و هم از منظر کاربر بد است.

2.لینک هایی از وب‌سایت‌های ضعیف/کیفیت پایین

هر وب سایتی باید از بک لینک ها و لینک های خروجی برای بهبود رتبه خود استفاده کند، اما مهم است که به طور منظم وب سایت خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آن لینک ها هنوز به درستی کار می کنند.

چرا؟ خوب، وقتی گوگل سایت شما را رتبه بندی می کند، مطمئناً سالم بودن همه لینک ها را بررسی می کند. اگر لینک هایی وجود داشته باشند که خراب شده و به صفحه 404 منتهی می شوند، یا اگر لینکی بی کیفیت باشد، رتبه شما را پایین می آورد.

این به معنای دو چیز است: مطمئن شوید که از لینک‌های با کیفیت خوب استفاده می‌کنید که به سرعت بارگذاری می‌شوند و سایت‌هایی قابل اعتماد هستند، و مطمئن شوید که لینک‌ها با بررسی منظم آنها به کار خود ادامه می‌دهند.

3.محتوای تولید شده به صورت خودکار

گوگل محتوای یونیک را دوست دارد و هیچ راهی بهتر از تولید محتوای تولید شده خودکار برای آن وجود ندارد.

محتوای تولید شده به صورت خودکار معمولاً از برنامه ها یا کدهای هوش مصنوعی می آید. آنها کارهای مرتبط با محتوای شما را بررسی می کنند و محتوا ایجاد می کنند. مشکل این است که اصالت و لمس انسانی واقعاً از بین رفته است. این سئو کلاه سیاه در نظر گرفته می شود زیرا هدف اصلی آن رتبه بندی محتوا در گوگل است.

هر محتوایی که در درجه اول گرایش به رتبه بندی داشته باشد تا محتوای قابل اعتماد ( اصلی یا صادقانه ) توسط Google در رتبه پایین تری قرار می گیرد.

4.متن نامرئی / استتار

یکی از بسیاری از روش های قدیمی سئو این است که متن را در پس زمینه قرار دهید و رنگ را طوری تنظیم کنید که دیده نشود. این یک روش معمول در اوایل دهه 2000 بود و مردم از این تکه های متن پنهان برای قرار دادن کلمات کلیدی استفاده می کردند.

در آن زمان، این به رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها کمک می‌کرد، اما Google مرتباً فرآیند بررسی آنها را به‌روزرسانی می‌کند، و این عمل اکنون توسط Google به عنوان یک تکنیک کلاه سیاه شناخته شده است و به سرعت توسط سیستم رتبه‌بندی به عنوان سئوی کلاه سیاه شناخته می‌شود.

بهتر است به تعداد معقولی از کلمات کلیدی و عبارات کلیدی پایبند باشید تا مخاطبان مناسب را به سایت خود بیاورید. پر کردن پس‌زمینه با متن مخفی نه تنها درست نیست، بلکه راه درستی برای آوردن مخاطبان مورد نظر به وب‌سایت شما و داشتن ترافیک ثابت و قابل اعتماد نیست.

5.محتوای تکراری

اجتناب از این امر می تواند دشوار باشد، به خصوص هنگام نوشتن نظرات یا کار با توضیحات محصول. محتوای تکراری زمانی رخ می‌دهد که بلوک‌های متنی مشابه یا بسیار شبیه به بلوک‌های متنی از وب‌سایت‌ها یا صفحات دیگر داشته باشید.

محتوای تکراری می تواند به یکی از دو شکل زیر باشد:

کپی داخلی

این اتفاق در خود سایت رخ می دهد. به این صورت که صفحه ای با یک بلوک متن و سپس صفحه دیگری مشابه همان بلوک متن وجود داشته باشد و یا حتی لینک های مشابه داشته باشید.

کپی خارجی

این اتفاق از وب سایت های دیگر می افتد، یعنی زمانی که شما متنی را از وب سایت دیگری کپی کرده اید یا زمانی که شخصی متنی را از شما کپی کرده است.

محتوای تکراری یک مشکل اساسی است زیرا اگر گوگل سایت شما را بررسی کند و متوجه شود که محتوای شما با محتوای سایت دیگری مشترک است نمی داند که به کدام وبسایت رتبه ای بالاتری دهد چون متوجه نمی شود کدام وب سایت متن را زودتر قرار داده است.

بهترین راه برای جلوگیری از این امر این است که به طور منظم سایت خود را از طریق سایت های تشخیص محتوای تکراری بررسی کنید در غیر اینصورت شما هرگز متوجه نخواهید شد چه زمانی کسی محتوای شما را می دزدد.

6.خرید لینک

بک لینک ها برای سلامت و رتبه یک وب سایت بسیار مهم هستند، اما خرید لینک می تواند منجر به مشکلات جدی شود.

منظور خرید لینک از سایت های دیگر برای سایت شماست.هدف این است که بک لینک های بیشتری به وب سایت خود دریافت کنید و در نتیجه شانس بازدید و رتبه خود را افزایش دهید.

مشکل این است که گوگل این کار را یک فعالیت “غیرقانونی” می داند. اگر توسط گوگل گرفتار شوید، باید منتظر جریمه های بسیار سختی باشید.

به عنوان یک مجازات، رتبه سایت شما می تواند به شدت کاهش یابد یا حتی وب سایت شما به طور کلی حذف گردد.

سئو ی سایت

7.عدم استفاده از گوگل وبمستر تولز

دنیای رتبه بندی پیچیده است زیرا گوگل مرتباً رتبه بندی خود را به روز می کند و به طور کلی وب سایت ها این تغییرات را دنبال می کنند تا رتبه بالاتری کسب کنند. همچنین عوامل زیادی در رتبه بندی وجود دارد.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که گوگل چه منابعی را برای ارزیابی سلامت سئوی وب سایت شما ارائه می دهد؟ خوب، بهترین راه برای اطمینان از تطابق وب سایت شما با ابزار گوگل وبمستر است.

بدون وبمستر تولز، شما واقعاً فقط در تاریکی دست و پا می زنید. حتی کارشناسان سئو از منابعی مانند این استفاده می کنند زیرا آنها اطلاعات زیادی در مورد تحقیقات کلمات کلیدی، تحقیقات SERP و ارتباط بک لینک جمع آوری می کنند. پس اگر نمی خواهید در تاریکی رها شوید، حتما باید از ابزار وبمستر تولز استفاده کنید.

8.وب سایت های در دسترس و کند

این نه تنها برای رتبه بندی، بلکه برای ترافیک عادی وب سایت شما نیز ضروری است. دامنه توجه افراد در حال کوتاه تر شدن است و امروزه افراد به طور متوسط ​​فقط سه ثانیه صبر می کنند.

صبر مردم خیلی طولانی نیست، بنابراین باید مطمئن شوید که سایت شما در شکل مناسبی برای بارگذاری سریع و کامل است. هنگام بررسی وب سایت شما، گوگل به زمان بارگذاری معمولی صفحات وب شما نگاه می کند و هر چه بیشتر طول بکشد، رتبه شما پایین تر می آید.

مشکل دیگر می تواند آپ تایم وب سایت شما باشد. اگر یکی از صفحات سایت شما در دسترس نباشد، گوگل آن را یک لینک مرده در نظر می گیرد و سایت را در رتبه پایین قرار می دهد.

به هر حال هر دوی این عوامل از نظر یک کاربر اینترنتی ناامید کننده هستند، و من فکر می کنم همه ما می توانیم به دلیل انتظار طولانی یا وب سایتی که کار نمی کند اذیت شویم. ممیزی منظم وب سایت می تواند به شما در تعیین سلامت وب سایت کمک کند.

9.لینک های خروجی بسیار زیاد

اگرچه لینک های خروجی برای رتبه بندی خوب ضروری هستند، اما تعداد زیادی از آنها می توانند مخرب باشند. تصور کنید که. شما در حال خواندن یک مقاله هستید و هر چند ثانیه یک لینک ظاهر می شود که شما را به مقاله یا ویدیوی دیگری می برد.

از یک طرف، می تواند درهم ریختگی بسیار زیادی ایجاد کند و باعث شود بازدیدکنندگان سایت شما را خیلی زود ترک کنند و نرخ پرش را افزایش دهد. نرخ پرش پایین تر برای رتبه بندی گوگل بسیار مهم است.

نرخ پرش به گوگل این امکان را می دهد که ببیند آیا محتوا واقعاً ارزشمند است یا خیر.

همچنین، هنگامی که گوگل صفحات وب را بررسی می کند، لینک های شما را ارزیابی می کند و معمولاً می تواند تعیین کند که آیا تعداد زیادی لینک وجود دارد یا خیر. این نشانه ای برای گوگل است که شما احتمالاً سایت خود را با لینک ها پر می کنید تا رتبه بالاتری را کسب کنید.

همچنین باید مطمئن شوید که لینکهای شما واقعاً مرتبط هستند. گوگل بررسی می کند که آیا لینک هایی که در وب سایت خود درج می کنید مرتبط هستند یا خیر. همچنین، باید به خوانندگان خود لینک هایی بدهید که ممکن است بیشتر به آنها علاقه مند باشند.

نتیجه گیری

سئو یک فرآیند دائما در حال تغییر است که صاحبان وب سایت ها را ملزم می کند که به طور مداوم وب سایت های خود را بررسی و تنظیم کنند. موارد بالا برخی از اقدامات بسیاری هستند که می توانند برای رتبه بندی سایت شما مشکل ایجاد کنند.

سازماندهی شده باشید، منابع و پروژه های خود را مدیریت کنید و هنگام رتبه بندی سایت خود از روش های اخلاقی برای جلوگیری از نقض خط مشی های Google استفاده کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *