صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ تاکتیک های سئو کلاه سیاه که باید از آنها اجتناب کنید

تاکتیک های سئو کلاه سیاه که باید از آنها اجتناب کنید

مقدمه تاکتیک های زیادی برای سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو) وجود دارد که می توانید از آنها برای بهبود رتبه وب سایت خود در گوگل و سایر موتورهای جستجو استفاده کنید. با این حال، همه این تاکتیک‌ها اخلاقی یا ایمن نیستند و برخی از آنها می‌توانند سایت شما را به کلی توسط گوگل ممنوع کنند. در این مقاله برخی از رایج ترین تاکتیک های سئو کلاه سیاه که باید از...
حدود زمان مطالعه 5 دقیقه

تاکتیک های سئو کلاه سیاه که باید از آنها اجتناب کنید

مقدمه

تاکتیک های زیادی برای سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو) وجود دارد که می توانید از آنها برای بهبود رتبه وب سایت خود در گوگل و سایر موتورهای جستجو استفاده کنید. با این حال، همه این تاکتیک‌ها اخلاقی یا ایمن نیستند و برخی از آنها می‌توانند سایت شما را به کلی توسط گوگل ممنوع کنند.

در این مقاله برخی از رایج ترین تاکتیک های سئو کلاه سیاه که باید از آنها اجتناب کنید، بحث خواهد شد. همچنین در مورد خطرات استفاده از روش های سئو کلاه سیاه و نحوه محافظت از وب سایت خود در برابر جریمه گوگل صحبت می کنیم.

شبکه های وبلاگ خصوصی (PBN)

شبکه های وبلاگ خصوصی (PBN) یک تاکتیک محبوب سئو کلاه سیاه هستند. این شبکه ای از وب سایت های متعلق به یک شخص یا شرکت است. هدف از PBN لینک دادن به وب سایت اصلی شما است که می تواند رتبه وب سایت شما را در گوگل بهبود بخشد.

PBN ها گروهی از وب سایت ها هستند که برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجوی اعضای خود به یکدیگر لینک می دهند. PBN ها معمولاً با خرید و تنظیم نام های دامنه منقضی شده با امتیاز PageRank بالا ایجاد می شوند.

PBN ها ناقض شرایط خدمات Google هستند. زمانی که نوبت به افزایش رتبه در مدت زمان کوتاهی می‌شود، می‌توانند بسیار مؤثر باشند. اگر گوگل یک PBN را کشف کند، رتبه بندی اعضای آن ممکن است کاهش یابد. مطمئن شوید که پروفایل بک لینک خود را هر ماه کنترل می کنید.

لینک های پنهان

لینک های مخفی یکی دیگر از تاکتیک های سئو کلاه سیاه است که باید از آن اجتناب کنید. لینک های مخفی در کد وب سایت شما پنهان می شوند و برای بهبود رتبه وب سایت شما در گوگل طراحی شده اند، اما شرایط خدمات گوگل را نیز نقض می کنند.

اطلاعات غلط زیادی در مورد لینک های مخفی و نقش آنها در بهینه سازی موتور جستجو وجود دارد. برخی از افراد بر این باورند که لینک های مخفی یک تاکتیک کلاه سیاه است که منجر به جریمه شدن وب سایت شما توسط گوگل می شود، در حالی که برخی دیگر معتقدند که این تاکتیک ها یک تاکتیک کلاه خاکستری هستند که می توانند برای کاهش رتبه وب سایت شما برای بهبود سایت استفاده شوند. پس حقیقت چیست؟

لینک های مخفی به سادگی لینک هایی هستند که برای کاربر قابل مشاهده نیستند. آنها را می توان در کد یک صفحه وب یا یک فایل تصویری پنهان کرد. لینکهای پنهان معمولاً با استفاده از CSS یا جاوا اسکریپت پنهان می شوند و دیدن آنها را برای کاربر دشوار می کند. با این حال، اغلب می توان آنها را با نگاه کردن به کد منبع یک وب سایت کشف کرد.

اسپمرها و سئوکاران کلاه سیاه اغلب از لینک های مخفی برای دستکاری رتبه بندی موتورهای جستجو استفاده می کنند. با این حال، آنها همچنین می توانند به طور قانونی توسط مدیران وب برای بهبود قابلیت استفاده وب سایت های خود استفاده شوند. به عنوان مثال، آنها می توانند کاربران را از یک صفحه به صفحه دیگر بدون نیاز به کلیک بر روی چندین صفحه هدایت کنند.

لینک ها در فوتر

لینک های فوتر لینک های مخفی هستند که می توانند رتبه وب سایت شما را در گوگل بهبود بخشند. اینها لینک هایی هستند که در فوتر وب سایت شما قرار می گیرند. هدف از لینک های فوتر، انتقال رتبه صفحه از وب سایت شما به وب سایت های دیگر است.

لینک های پاورقی نوعی از لینک های مخفی هستند که به طور سنتی توسط سئوکاران کلاه سیاه برای دور زدن سیستم استفاده می شود. اساساً، آنها پیوندهایی هستند که در پاورقی یک وب سایت قرار می گیرند و اغلب با متن یا لینک های دیگری احاطه شده اند تا کمتر برای کاربران قابل مشاهده باشند. لینک های پاورقی همچنین می توانند برای لینک دادن به وب سایت های نامرتبط یا پایین تر برای بهبود نمایه پیوند یک وب سایت استفاده شوند. این را می توان با استفاده از متن یا تصاویر مخفی همراه با لینک انجام داد.

با این حال، موتورهای جستجو این تاکتیک را به خوبی می دانند و دریافته اند که لینک های موجود در فوتر وزن بسیار کمی دارند. در نتیجه، دیگر دلیلی برای استفاده از آنها وجود ندارد – البته مگر اینکه بخواهید توسط گوگل جریمه شوید.

استفاده بیش از حد از انکر تکست

«انکر تکست» یکی از آنهاست. اما دقیقاً استفاده بیش از حد انکر تکست یعنی چه؟ چرا این موضوع در دنیای بهینه سازی موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد؟

استفاده بیش از حد از متن لنگر یا انکر تکست مشکلی است که بسیاری از صاحبان وب سایت را آزار می دهد. برای کسانی که با این اصطلاح آشنا نیستند، anchor text متن قابل مشاهده ای است که در یک صفحه وب هنگام لینک دادن به آن ظاهر می شود.

در روزهای اولیه بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، صاحبان وب سایت ها انکر تکست خود را با کلمات کلیدی پر می کردند تا رتبه بندی موتورهای جستجو را دستکاری کنند. این را می توان به عنوان پر کردن کلمات کلیدی نامید و به طور کلی یک تاکتیک سئو کلاه سیاه در نظر گرفته می شود.

اول، می تواند سایت شما را در موتورهای جستجو اسپم نشان دهد. دوم، می‌تواند منجر به کاهش CTR شود زیرا کاربران یک کلمه را مکررا می‌بینند و در نهایت آن را رد می‌کنند. در حالی که هیچ قانون سخت و سریعی برای میزان استفاده از متن لنگر وجود ندارد، اجماع عمومی بر این است که استفاده بیش از حد وحشتناک است. انکر تکست بیش از حد می تواند سایت شما را اسپم به نظر برساند و باعث جریمه موتورهای جستجو شود.

پس چگونه و چه وقت از انکر تکست استفاده کنیم؟ از انکر تکست کم استفاده کنید و مطمئن شوید که کلماتی که استفاده می‌کنید به صفحه‌ای که به آن لینک می‌دهید مربوط باشد. در غیر این صورت، ممکن است بیشتر به ضرر شما تمام شود تا فایده ای برای شما!

پر کردن کلمات کلیدی

پر کردن کلمات کلیدی یک تکنیک سئو کلاه سیاه است که شامل قرار دادن تعداد زیادی از کلمات کلیدی در یک صفحه وب به منظور دستکاری رتبه بندی موتورهای جستجو است.

پر کردن کلمات کلیدی به عنوان هرزنامه در نظر گرفته می شود و می تواند منجر به جریمه شدن صفحه یا حتی ممنوع شدن آن از نتایج جستجو شود. پر کردن کلمات کلیدی نه تنها غیراخلاقی است بلکه نتیجه معکوس نیز دارد زیرا اغلب خواندن و درک صفحه را دشوار می کند. به این دلایل، باید به هر قیمتی از پر کردن کلمات کلیدی اجتناب شود.

پر کردن کلمات کلیدی همچنین می تواند منجر به جریمه موتورهای جستجو شود که نوعی ارسال هرزنامه است. بنابراین، هنگام بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، مهم است که از پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید.

چرخش محتوا

چرخش محتوا شامل بازنویسی محتوای موجود برای دستکاری قرار دادن موتور جستجو است. هدف این است که چندین نسخه از یک مقاله ایجاد کنیم که هر کدام با عبارات کمی متفاوت برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی مختلف و کمی تغییر مقاله برای جلوگیری از شناسایی شدن توسط الگوریتم‌های موتور جستجو باشد.

چرخش محتوا تا حد زیادی خودکار است و نتایج اغلب به سختی خوانا هستند. با این وجود، حداقل در کوتاه مدت می تواند به طور موثر ترافیک موتورهای جستجو را افزایش دهد. چرخش محتوا به طور گسترده ای غیراخلاقی و مضر تلقی می شود زیرا محتوای تکراری ایجاد می کند که موتورهای جستجو و خوانندگان را سردرگم می کند.

استتار ( پنهان کاری )

Cloaking یک تکنیک سئو کلاه سیاه است که در آن یک وب سایت محتوای متفاوتی را برای انسان ها و خزنده های موتورهای جستجو نمایش می دهد. Cloaking با ارائه محتوای بهینه‌سازی شده برای خزنده‌های موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی خاص، هدف آن بهبود موقعیت وب‌سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) است. با این حال، این می تواند برای کاربرانی که روی یک نتیجه کلیک می کنند و انتظار دیدن چیزی را دارند، اما در عوض به صفحه ای با محتوای متفاوت منتقل می شوند، گمراه کننده باشد.

این ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد، به عنوان مثال. مخفی کردن محتوای ضعیف از گوگل یا نمایش عمدی مطالب مختلف به افراد و موتورهای جستجو. Cloaking همچنین می تواند محتوای اضافی را بر اساس موقعیت جغرافیایی، نوع مرورگر یا عوامل دیگر به کاربران نشان دهد.

مثل همیشه، بهتر است بر روی ایجاد محتوای باکیفیت تمرکز کنید که هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو جالب باشد.

دستکاری CTR

دستکاری CTR یک تکنیک سئو کلاه سیاه است که به طور مصنوعی CTR را برای یک وب سایت خاص افزایش می دهد. این کار را می توان با ایجاد ترافیک جعلی، استفاده از ربات ها برای کلیک بر روی لینک ها، یا پرداخت پول به مردم برای کلیک بر روی تبلیغات انجام داد. دستکاری CTR یک روش قدرتمند برای بهبود رتبه وب سایت در نتایج جستجو است، اما همچنین یک عمل بسیار غیراخلاقی است.

به گفته Zach Grove مشاور سئو B2B، باید از دستکاری CTR در نتایج جستجو اجتناب کنید.

“یکی از تاکتیک‌های سئو کلاه سیاه که من 100% از آن اجتناب می‌کنم، دستکاری نرخ کلیک ارگانیک (CTR) است. این می‌تواند به معنای پرداخت پول برای جستجو در گوگل باشد که از رقابت در نتایج جستجو رد می‌شوند و فقط روی وب‌سایت شما کلیک می‌کنند.

به جای دستکاری CTR به این روش، توصیه می‌کنم عناوین صفحه‌تان را تقسیم کنید تا CTR را به روشی درست افزایش دهید – بنابراین صفحه شما کلیک‌های بیشتری از کاربران واقعی دریافت می‌کند. تست تقسیم عناوین صفحه شما یک تکنیک سئو کلاه سفید است که کاملا ایمن است.”

هرزنامه

هرزنامه به عنوان RSMS شناخته می شود، یک تاکتیک سئو کلاه سیاه است که شامل دستکاری قطعه های غنی برای بهبود رتبه بندی یک وب سایت در موتورهای جستجو است. ریچ اسنیپت ها خطوط متنی هستند که در زیر لیست یک وب سایت در نتایج جستجوی گوگل ظاهر می شوند و می توانند اطلاعات ارزشمندی در مورد وب سایت ارائه دهند، مانند: ب. رتبه بندی و بررسی آنها.

ارسال کننده هرزنامه کدی را به وب سایت اضافه می کند که باعث می شود موتور جستجو اطلاعات نادرست یا گمراه کننده را در نتایج جستجو نمایش دهد. این می تواند شامل نظرات جعلی، قیمت گذاری نادرست یا اطلاعات تماس جعلی باشد. Rich Snippet Markup Spam یک مشکل جدی است زیرا می تواند مصرف کنندگان را گمراه کند و به اعتبار شرکت آسیب برساند.

شناسایی هرزنامه Rich Snippet Markup می تواند دشوار باشد. با این حال، برخی از نشانه های رایج عبارتند از افزایش ناگهانی کلمات کلیدی در یک صفحه، هجوم لینک های خروجی جدید و نامربوط، و به طور کلی بدتر شدن کیفیت محتوای صفحه. گوگل و سایر موتورهای جستجو دائماً در حال کار برای شناسایی و حذف هرزنامه از نتایج خود هستند، اما این کار دشواری است زیرا ارسال کننده هرزنامه می تواند دائماً کد را تغییر دهد.

نتیجه

خب! حالا شما مختاری! هفت اشتباه هولناک بهینه سازی موتورهای جستجو حالا که فهمیدی چی هستن مثل طاعون ازشون دوری کن!

در حالی که تاکتیک‌های سئو کلاه سیاه می‌توانند برنده‌ شدن سریع را برای شما به ارمغان بیاورند، اما خطرناک هستند و می‌توانند در دراز مدت به سایت شما آسیب بزنند. در عوض، روی ایجاد محتوای با کیفیت که به طور طبیعی شامل کلمات کلیدی مرتبط است، تمرکز کنید.

آیا تا به حال از هر یک از این تاکتیک ها در استراتژی سئو خود استفاده کرده اید؟ اگر چنین است، زمان توقف و توبه فرا رسیده است – قبل از اینکه گوگل خشم پاندا یا پنگوئن را در سایت شما منتشر کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *