صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ خطاهای رایج وردپرس و نحوه رفع آنها

خطاهای رایج وردپرس و نحوه رفع آنها

اشتباهات همیشه و در همه جا اتفاق می افتد. فقط کسانی که هیچ کاری انجام نمی دهند اشتباه نمی کنند. و در مورد وردپرس نیز همینطور است. اگر یک وب سایت وردپرسی دارید، اشتباهاتی رخ می دهد یا با اشتباهاتی مواجه می شوید. رفع خطاهای وردپرس اغلب نسبتاً آسان است. در اینجا رایج‌ترین خطاها را فهرست کرده‌ایم و آنچه مهم‌تر است، نحوه جلوگیری یا رفع آن‌ها را شرح داده‌ایم. اما...
حدود زمان مطالعه 7 دقیقه

خطاهای رایج وردپرس و نحوه رفع آنها

اشتباهات همیشه و در همه جا اتفاق می افتد. فقط کسانی که هیچ کاری انجام نمی دهند اشتباه نمی کنند. و در مورد وردپرس نیز همینطور است. اگر یک وب سایت وردپرسی دارید، اشتباهاتی رخ می دهد یا با اشتباهاتی مواجه می شوید. رفع خطاهای وردپرس اغلب نسبتاً آسان است.

در اینجا رایج‌ترین خطاها را فهرست کرده‌ایم و آنچه مهم‌تر است، نحوه جلوگیری یا رفع آن‌ها را شرح داده‌ایم.

اما مهمترین چیز این است که آرامش خود را حفظ کرده و نفس عمیق بکشید. یک قهوه تازه یا یک کولای خنک در هنگام عیب یابی می تواند به شما کمک کند!

خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده (Error establishing a database connection)

رایج ترین دلیل خطا در هنگام برقراری اتصال به پایگاه داده، دسترسی نادرست داده است. این نه تنها در حین نصب نقش دارد، بلکه می تواند بعداً مشکل ساز شود اگر یک مدیر سرور آموزش ندیده داده های دسترسی به پایگاه داده را تغییر دهد، اما فراموش کند که وردپرس به دسترسی به آن نیاز دارد. بنابراین اطلاعات باید به طور موازی در wp-config.php تنظیم یا تغییر داده شوند.

متأسفانه این خطا زمانی رخ می دهد که جدولی در پایگاه داده خراب باشد.

شما می توانید این کار را از طریق phpMyAdmin انجام دهید، اما همچنین می توانید یک ورودی در wp-config.php ایجاد کنید. برای این کار باید خط کد زیر را اضافه کنید:

define(‘WP_ALLOW_REPAIR’, true);

یکی دیگر از دلایل احتمالی خرابی سرور پایگاه داده است، بنابراین باید منتظر بمانید یا با مدیر سرور یا ارائه دهنده تماس بگیرید.

تغییر مسیرهای بسیار زیاد – ERR_TOO_MANY_REDIRECTS

بسیاری از افزونه‌های وردپرس به ساختار URL دسترسی پیدا می‌کنند و تغییر مسیرهایی ایجاد می‌کنند، از جمله افزونه‌های تغییر مسیر، همچنین افزونه‌هایی که به عنوان مثال. حذف و/یا تنظیم پایه دسته‌بندی، اما SSL و افزونه‌های کش نیز در این فرآیند نقش دارند.

علاوه بر این، شما همچنین می توانید تغییر مسیرها را در فایل htaccess ذخیره کنید.

اگر در اینجا درگیری ایجاد شود، نسبتاً سریع اتفاق افتاده است.

اول از همه، آرامش خود را حفظ کنید. این خطا بلافاصله پس از تغییری که شما ایجاد کرده اید رخ می دهد و باید آن را لغو کرد. شایع ترین علل هستند

  • پلاگین هایی که تغییر مسیر را انجام می دهند
  • ورودی های فایل htaccess. (به صورت دستی یا از طریق یک افزونه)
  • تنظیمات نادرست در تنظیمات URL

بسته به علت، اقدامات زیر باید انجام شود.

غیرفعال کردن افزونه(ها)

شایع ترین علت این خطا افزونه هایی هستند که سر راه یکدیگر قرار می گیرند یا به دلیل درگیری منجر به پیام خطا می شوند. اگر همچنان به آنها دسترسی دارید، به سادگی افزونه مورد نظر را غیرفعال کنید.

اگر دسترسی ندارید، باید این کار را از طریق دسترسی FTP انجام دهید. در آنجا نام همه افزونه های مورد نظر را که در پوشه wp-content/plugins قرار دارند تغییر می دهید. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع پیدا کنید.

فایل htaccess را پاک کنید

اگر این کمکی نکرد، باید فایل htaccess. را دانلود کنید و به دنبال تغییر مسیرها در آنجا بگردید و آنها را حذف کنید. اگر شک دارید، باید فایل htaccess. را دوباره ایجاد کنید و سپس به تدریج وارد تنظیمات خود شوید تا ببینید کدام یک باعث خطا شده است.

یک فایل htaccess. “تازه” فقط حاوی کد زیر است:

# BEGIN WordPress RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index\.php$ – [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . /index.php [L] # END WordPress

تنظیمات URL

یکی دیگر از دلایل خطا، تنظیمات نادرست URL است. در قسمت منوی تنظیمات/عمومی، آدرس وردپرس و وب سایت را پیدا خواهید کرد. اینها باید به درستی پیکربندی شوند. با نصب استاندارد، آدرس ها یکسان هستند، اما اگر وردپرس را در یک زیر پوشه نصب کرده باشید، آدرس وردپرس زیرپوشه ای را که وردپرس در آن نصب شده است نشان می دهد.

باید در اینجا اصلاحاتی انجام دهید، اما دیگر نمی توانید به پشتیبان نصب وردپرس خود دسترسی پیدا کنید، می توانید این کار را با افزودن یک کد به wp-config.php نیز انجام دهید.

define(‘WP_HOME’,’http://example.com’); define(‘WP_SITEURL’,’http://example.com’);

کش و کوکی ها را پاک کنید

در همه موارد، قطعاً باید به خاطر داشته باشید که کش وب سایت و در موارد سرسخت، تمام کوکی ها را پاک کنید.

تغییر مسیرها و اندازه های حافظه پنهان ناگهان ناپدید شدند

اگر به‌نظر می‌رسد که تغییر مسیرها و/یا اندازه‌های حافظه پنهان ناگهان ناپدید شده‌اند، در بیشتر موارد به این دلیل است که فایل htaccess. رونویسی شده است.

این را می توان از طریق افزونه ها انجام داد، اما اغلب با بازنویسی نیمه دستی فایل انجام می شود.

اگر ساختار پیوند ثابت را به روز کنید، وردپرس به طور خودکار فایل htaccess. را بازسازی می کند و فایل موجود را بازنویسی می کند.

بنابراین توصیه می‌شود که اگر به‌طور تصادفی تنظیمات خود را با به‌روزرسانی ساختار پیوند ثابت بازنویسی کرده‌اید، همیشه یک نسخه پشتیبان از این فایل ذخیره کنید.

White Screen of Death – white side

این خطا معمولاً به دلیل یک پلاگین معیوب یا تضاد بین افزونه ها ایجاد می شود. حالت اشکال زدایی به عیب یابی کمک می کند. می توانید دستورالعمل های دقیق برای اشکال زدایی محیط وردپرس خود را در اینجا پیدا کنید.

اگر پیام خطای نمایش داده شده نشان دهنده یک فایل اصلی وردپرس باشد، ممکن است منطقی باشد که وردپرس را به صورت دستی به روز کنید یا فایل ها را روی سرور بازنویسی کنید. اما مراقب باشید: پوشه wp-content را که همه فایل‌های آپلود شده در آن قرار دارند، بازنویسی نکنید. کافی است فایل ها را در دایرکتوری اصلی و پوشه های wp-admin و wp-includes بازنویسی کنید.

دلیل دیگر می تواند فضای ذخیره سازی ناکافی باشد. این را می توان با استفاده از یک ورودی در wp-config.php افزایش داد:

define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ’64M’);

همچنین، یک ورودی در فایل htaccess. امکان پذیر است:

php_value max_execution_time 60

یا همچنین در php.ini:

max_execution_time = 60

خطای Cookie error on login

هنگام ورود به باطن وردپرس، ممکن است پیام های خطایی ظاهر شود که چیزی شبیه به این است:

«خطا: کوکی‌ها توسط مرورگر شما مسدود شده یا پشتیبانی نمی‌شوند. برای استفاده از وردپرس باید کوکی ها را فعال کنید.”

“خطا: کوکی ها به دلیل خروجی غیرمنتظره مسدود شده اند.”

خطای کوکی وردپرس بیشتر به دلیل wp-config.php است. ممکن است خطاهای زیر وجود داشته باشد:

  • فاصله در ابتدا یا انتهای فایل
  • دامنه اشتباه در WP_HOME و WP_SITEURL
  • دامنه اشتباه در COOKIE_DOMAIN توسط افزونه ها (WP Cache، W3 Total Cache)
  • wp-config.php در یک ویرایشگر متن با فرمت UTF-8 بدون BOM ذخیره نشد.

اما قبل از ایجاد تغییرات یا اصلاحات در wp-config.php، حتما باید یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر شک دارید، می تواند به بازآفرینی wp-config.php بر اساس wp-sample-config.php نیز کمک کند.

جلوگیری از خطاهای وردپرس

البته بهترین کار هنگام اجرای یک وب سایت وردپرس جلوگیری از خطاهای وردپرس است. برای اینکه تا حد امکان به ندرت با آن مواجه شوید، رعایت نکات زیر نیز کمک می کند:

افزونه ها و تم ها را بی رویه نصب نکنید و اگر یک وب سایت پربازدید راه اندازی می کنید یا از طریق آن امرار معاش می کنید، باید یک محیط توسعه دهنده داشته باشید. در اینجا می توانید تا حد دلخواه تلاش کنید.

و در آخر، هرگز نباید فراموش کنید که همیشه یک نسخه پشتیبان به روز داشته باشید.

اگر زمان لازم برای تهیه نسخه پشتیبان و به روز رسانی تمام افزونه ها و تم ها را ندارید، در صورت امکان باید به دنبال ارائه دهنده خدمات وردپرس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *