صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ چگونه از کلمات کلیدی برای کمک به نامگذاری محصول استفاده می شود؟

چگونه از کلمات کلیدی برای کمک به نامگذاری محصول استفاده می شود؟

نامگذاری محصول کار آسانی نیست. شما محصول خود و تخته وایت بردی پر از عبارات و ایده های تصادفی را دارید که می خواهید تصمیم بگیرید.برخی از نام‌ها خوب به نظر می‌رسند، شاید تعدادی از آنها مناسب به نظر برسند، اما اینکه چطور بتوان بهترین را انتخاب کرد مهم است پیشنهاد ما به شما این است.. برای نامگذاری محصول از تحقیقات کلیدواژه استفاده کنید اینجا جایی است که تحقیق کلمات...
حدود زمان مطالعه 5 دقیقه

چگونه از کلمات کلیدی برای کمک به نامگذاری محصول استفاده می شود؟

نامگذاری محصول کار آسانی نیست. شما محصول خود و تخته وایت بردی پر از عبارات و ایده های تصادفی را دارید که می خواهید تصمیم بگیرید.برخی از نام‌ها خوب به نظر می‌رسند، شاید تعدادی از آنها مناسب به نظر برسند، اما اینکه چطور بتوان بهترین را انتخاب کرد مهم است پیشنهاد ما به شما این است..

برای نامگذاری محصول از تحقیقات کلیدواژه استفاده کنید

اینجا جایی است که تحقیق کلمات کلیدی وارد عمل می شود! با درک اینکه مردم به دنبال چه چیزی هستند، می توانید نام محصول خود را برای برآورده کردن بهتر نیازهای آنها بهینه کنید. نه تنها این، بلکه شانس پیدا کردن و خرید محصول شما را نیز افزایش خواهید داد.

در این مقاله ما نکات نامگذاری محصول را به شما آموزش خواهیم داد تا این روند آسان تر شود.

چه چیزی یک نام محصول خوب را می سازد؟

به طور کلی، شما می خواهید نام محصول شما به راحتی قابل یادآوری، درک و گفتن آسان باشد!

در مورد آن فکر کنید اگر حتی نتوانم نام محصول شما را تلفظ کنم، چگونه آن را به خاطر بسپارم؟

و اگر نمی‌توانم بفهمم محصول شما از طریق نامش چه می‌کند، پس احتمالاً می‌خواهم به جای آن ببینم رقبا چه چیزی ارائه می‌دهند. بنابراین قبل از عرضه یک محصول، همیشه ایده خوبی است که در مورد چالش های بازاریابی آنلاین که ممکن است ایجاد شود تحقیق کنید.

اگر این کار را نکنید، می تواند توانایی تیم شما را برای ایجاد استراتژی نام تجاری مناسب محدود کند. از سوی دیگر، استفاده از هک های سئو برای کشف نام تجاری بعدی شما به طرز شگفت آوری خوب عمل می کند!

احتمالاً از قبل اهمیت سئو را درک کرده‌اید و داده‌ها از شما پشتیبانی می‌کنند. مطالعه‌ای که میلیاردها جستجوی گوگل را تجزیه و تحلیل کرد، نشان داد که سه نتیجه ارگانیک اول ترکیبی 44.5٪ نرخ کلیک دارند.

اما سئو چگونه می تواند به شما در نامگذاری محصولتان کمک کند؟

دو کلمه: هدف جستجو.

وقتی کسی چیزی را آنلاین جستجو می کند، نیت او از طریق کلماتی که استفاده می کند مشخص می شود.

به دنبال بررسی هستید؟ احتمالاً کلمه “بهترین” را اضافه خواهید کرد. به دنبال جایی برای غذا خوردن هستید؟ ممکن است از کلمات “نزدیک من” استفاده شود. موتورهای جستجو مانند گوگل در استنباط قصد کاربر بر اساس پرس و جوهایی که وارد می کنند و زمینه اطراف آن ها عالی عمل کرده اند.

نکته این است که شما همچنین می توانید نام محصول یا دسته بندی محصول خود را جستجو کنید و ببینید که نتایج رتبه بندی شده برتر چه کلمات کلیدی را به اشتراک می گذارند. این چند نتیجه اول احتمالاً چیزهای مشترکی دارند. آیا مشتریان بالقوه شما به دنبال محصولی هستند که دارای ویژگی های خاصی مانند افزایش سرعت یا قدرت باشد؟ این ممکن است نشانه ای برای گنجاندن کلمات مشابه در برند شما باشد.

این اشتباه را مرتکب نشوید که فقط به دنبال هدف در نتایج جستجوی برتر باشید. حداقل برای گوگل، می‌توانید جستجوهای مرتبط و آنچه «مردم نیز می‌پرسند» را بررسی کنید. هر دوی اینها بینش هایی را در مورد آنچه که پایگاه مشتری شما در مورد محصول شما می اندیشد ارائه می دهد.

در اینجا چند نکته برای برندسازی وجود دارد که باید در هنگام نامگذاری محصول بعدی خود به آنها فکر کنید:

دسته بندی را مرتبط کنید

از خود بپرسید محصول شما در کدام دسته قرار می گیرد؟ این احتمالاً اصطلاحی است که مردم هنگام جستجوی محصولات مشابه نیز آن را جستجو می کنند.

به همین دلیل است که باید هر زمان که ممکن است نام دسته بندی خود را در نام محصول خود بگنجانید.

نام محصولات همچنین معمولاً به عنوان متن لنگر در مقالات آنلاین ذکر می شود، بنابراین گنجاندن یک دسته در نام می تواند منجر به کلیک های واجد شرایط بیشتر در صفحه شما شود. این تنها یکی از راه های استفاده از سئو برای ایجاد برند شماست.

از موتورها/ابزارهای جستجو استفاده کنید

آیا در پیدا کردن کلمات کلیدی در زمینه کاری خود مشکل دارید؟

Ubersuggest یک ابزار مفید برای تولید کلمه کلیدی برای تعیین نام کامل است. استفاده از آن با رابط کاربری روان آسان است و اطلاعات اضافی در مورد هر کلمه کلیدی ارائه می دهد. Ubersuggest کلمات کلیدی پیشنهادی را برای استفاده به جای آن، و همچنین کلمات مرتبط، سختی سئو، و حجم و موارد دیگر را ارائه می دهد.

یکی از ویژگی‌های جالب Ubersuggest این است که هر نتیجه جستجوی کلمه کلیدی با فهرستی از ایده‌های محتوا همراه است که می‌تواند به شما در SERPS (صفحات نتایج موتور جستجو) کمک کند.

یوتیوب همچنین یک منبع عالی است، زیرا دومین موتور جستجوی بزرگ در جهان است. برای یافتن کلمات کلیدی محبوب در این پلتفرم، از نوار جستجوی YouTube برای وارد کردن ایده های نام تجاری خود استفاده کنید. ویژگی پیشنهاد خودکار YouTube فعال می شود و لیست کشویی جستجوهای مرتبط را به شما نشان می دهد.

Google Ads نیز می تواند کمک کند و دسترسی به داده های مربوط به کلمات کلیدی جداگانه، نرخ جستجوی آنها و کلمات جایگزین پیشنهادی را فراهم می کند.

مثبت بمان

کلمات و معانی می توانند در خطوط بین المللی جابجا شوند. اگر قصد دارید محصول خود را در سراسر جهان بفروشید، به این فکر کنید که نام شما در فرهنگ های مختلف چگونه طنین انداز می شود. اگر بدانید چه تعداد از برندهای شرکتی نام محصولات خود را در مناطق مختلف تغییر می دهند، شگفت زده خواهید شد. به عنوان مثال، در چین آبجو Heineken به جای آن Xi li نامیده می شود که به “قدرت شادی” ترجمه می شود.

مبهم نباش

مطمئناً، یک کلمه تصادفی ممکن است جذاب به نظر برسد، اما اگر در دسته دیگری هم قرار می گیرد، در نهایت رتبه خود را در SERP های ارگانیک کاهش می دهید. کلمات مبهم برای بیش از یک تفسیر باز هستند. برای مثال فرض کنید در حال راه اندازی یک شرکت آرایشی هستید و از کلمه “Compact” در نام محصول خود استفاده می کنید. این کلمه در حالی که می تواند به معنای نگهدارنده آرایش باشد، اما برای انواع محصولاتی که سعی می کنند سایز کوچکی به بازار عرضه کنند نیز استفاده می شود.

نام محصولات خود را مختص دسته بندی و مستقیم نگه دارید. نامگذاری محصول ممکن است علم موشکی نباشد، اما یادگیری نحوه انجام صحیح آن زمان می برد!

بررسی های رقبا

به بررسی های رقبای خود نگاه کنید. نقاط قوت و ضعف آنها را از دیدگاه مخاطبان بسنجید. شایع ترین شکایت هایی که می بینید چیست؟ شما می توانید از این نظرات برای متمایز کردن محصول خود از رقبا استفاده کنید.

در داده های در دسترس عموم آنها مانند حساب های شبکه های اجتماعی و وب سایت ها عمیق شوید. محصولات آنها چه ویژگی های منحصر به فردی دارند؟

آنچه مخاطبان شما می خواهند و فکر می کنند را پیدا کنید

شما می توانید با یادگیری از بازار هدف خود به جای حدس زدن، در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

اگر لیست ایمیل مشتری دارید، برای آنها نظرسنجی بفرستید و چند سوال از آنها بپرسید تا مخاطبان خود را بهتر بشناسید.

پس از به دست آوردن نتایج، به دنبال مضامین تکراری و پاسخ های رایج باشید. از این پاسخ ها برای بازنویسی نام محصول خود به درستی استفاده کنید.

لیست ایمیل ندارید؟ به جای آن از حساب های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید!

با میانگین زمان صرف شده در رسانه های اجتماعی 2.5 ساعت در روز، داده های زیادی برای بررسی وجود دارد.

با نگاه کردن به آنچه که دنبال کنندگان خود را تماشا می کردند و روی چه مواردی کلیک کردند، بینش دریافت کنید. یک نظرسنجی کوچک برای سنجش میزان علاقه ارسال کنید. مخاطبانی را پیدا کنید که بیشتر با صفحه شما درگیر هستند و یک پیام مستقیم ارسال کنید.

پرسیدن چند سوال از فالوورهای فعال می تواند بازخورد ارزشمندی را از طرف افرادی که بیشتر به محصولات شما علاقه مند هستند ارائه دهد.

استراتژی های نام گذاری محصول خود را در آینده اثبات کنید

شما از تمام حلقه های سئو عبور کرده اید و در نهایت نام محصولی دارید که ارزش استفاده از آن را داشته باشد. این نام را برای اعصار آینده حفظ کنید!

برای جلوگیری از هرگونه پیامدهای سئو یا اجتماعی در آینده، دوباره بررسی کنید که آیا شخصی قبلاً نام نمایه رسانه اجتماعی برنامه ریزی شده شما را گرفته است یا خیر.

اگر نمی‌خواهید با فردی که شهرت منفی دارد ارتباط برقرار کنید، این امر بسیار مهم است، به‌ویژه اگر فردی با نام حساب مشابه محصول شما وجود داشته باشد.

با ادعای حساب های رسانه های اجتماعی با نام محصول خود در همه پلتفرم های اصلی، نام محصولات خود را در آینده ثابت کنید. علاوه بر این، دامنه های وب را با نام محصول خود نیز بررسی کنید. اگر آنها در دسترس هستند، خرید آنها راه خوبی برای محافظت از شهرت نام تجاری شما است.

سوالات متداول

نام محصول من چقدر مهم است؟

نام محصول شما برای موفقیت محصول شما حیاتی است! 77 درصد از مصرف کنندگان محصولات را بر اساس نام به جای خود محصول خریداری می کنند. نام یکی از اولین چیزهایی است که مشتریان بالقوه خواهند دید. نام محصولات بدون هیچ ارتباطی با دسته بندی محصول می تواند یافتن آن را در موتورهای جستجو سخت کند. اسامی با ارتباط منفی با کلمات دیگر و حساب های رسانه های اجتماعی می توانند مانع فروش شوند.

چگونه بفهمم که نام محصولم را چیزی می‌گذارم که مردم می‌خواهند؟

با تحقیق در مورد مخاطبان خود از طریق نظرسنجی ها و تجزیه و تحلیل داده ها، می توانید اطمینان حاصل کنید که نام محصولی که انتخاب می کنید چیزی است که مردم می خواهند.

نتیجه

ایجاد نام های جذاب و منحصر به فرد محصول لازم نیست سخت باشد.

با استفاده از سئو برای ساختن برند خود، می توانید نامی پیدا کنید که با مخاطبان خود صحبت کند!

به یاد داشته باشید که نام تجاری را انتخاب کنید که مرتبط، دارای تداعی های مثبت و بدون ابهام باشد. اگر بتوانید عنوان دسته را در نام محصول خود بگنجانید، چه بهتر.

با نام مناسب برای محصول خود، در SERP ها ارتقا خواهید یافت.

رتبه های بالاتر منجر به ترافیک بیشتر می شود که منجر به درآمد بیشتر می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *