صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ SEO و SEM – کدام یک برای کسب و کارتان بهتر است؟

SEO و SEM – برای کسب و کار

SEO و SEM – کدام یک برای کسب و کارتان بهتر است؟

SEO و SEM – کدام یک برای کسب و کارتان بهتر است؟ به عنوان یک برند، شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) زمانی که مخاطبان شما به دنبال خدمات شما هستند ظاهر می شوید. همانطور که می دانید جستجوی وب یکی از ابزارهای مهمی است که افراد برای یافتن راه مشکلات خود، یادگیری چیزهای جدید و درک دنیای اطرافشان از آن استفاده می...
حدود زمان مطالعه 8 دقیقه

SEO و SEM – کدام یک برای کسب و کارتان بهتر است؟

SEO و SEM – کدام یک برای کسب و کارتان بهتر است؟

به عنوان یک برند، شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) زمانی که مخاطبان شما به دنبال خدمات شما هستند ظاهر می شوید. همانطور که می دانید جستجوی وب یکی از ابزارهای مهمی است که افراد برای یافتن راه مشکلات خود، یادگیری چیزهای جدید و درک دنیای اطرافشان از آن استفاده می کنند.

اما با وجود میلیون‌ها کسب‌وکار که همگی برای جلب توجه کاربران رقابت می‌کنند، شما نیز نیاز خواهید داشت وب‌سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید تا توجه مردم را جلب کنید، ترافیک وب‌سایت ایجاد کرده و کسب‌وکار خود را توسعه دهید. اما اگر تفاوت بین SEO و SEM را ندانید، بهینه سازی جستجو می تواند برایتان یک استراتژی بازاریابی چالش برانگیز باشد.

این مقاله درک روشنی از این دو رویکرد ارائه می دهد تا به شما کمک کند یک استراتژی موثر ایجاد کنید که دید شما را در جستجوی گوگل بهبود بخشد. اما در ابتدا، بیایید نگاهی بیندازیم که چرا به استراتژی بازاریابی موتور جستجو نیاز دارید.

چرا موتورهای جستجو برای برند شما حیاتی هستند؟

مصرف کنندگان امروزی به موتورهای جستجو وابسته هستند تا به آنها کمک کنند تا هر آنچه را که از توصیه های هتل گرفته تا راه حل های نرم افزار B2B نیاز دارند پیدا کنند. این بدان معناست که صرف نظر از کسب‌وکاری که در حال انجام آن هستید و محصولاتی که ارائه می‌کنید، کاربران هدف شما احتمالاً محصولات/خدماتی را مانند کاربران در موتورهای جستجو Google جستجو می‌کنند.

برای جذب این کاربران به وب سایت خود، باید آن را برای موتور جستجو بهینه سازی کنید. خزنده های موتورهای جستجو یک سایت بهینه شده را به راحتی درک می کنند و این شانس رتبه بالاتر وب سایت در SERP ها را افزایش می دهد. از سال 2017، گوگل بیش از 79 درصد از ترافیک جستجو را در سراسر جهان به دست آورده است، و به همین دلیل، شما باید تلاش های خود را برای بهینه سازی موتور جستجو بر روی رتبه بندی بالا در گوگل متمرکز کنید.

متخصصان بهینه‌سازی موتورهای جستجو می‌دانند که موتورهای جستجو یکی از پلتفرم‌های اصلی هستند که اگر وب‌سایت و سایر مواد بازاریابی شما به خوبی راه‌اندازی شوند، مشتریان را جذب می‌کنند. ترافیک تولید شده از موتورهای جستجو فقط یک ترافیک وب نیست، بلکه ترافیکی است که به سرنخ و در نهایت فروش تبدیل می شود.

موتورهای جستجو نیز به برندها در ایجاد اعتماد و اعتبار کمک می کنند. هنگامی که بسیاری از وب سایت ها به محتوای منتشر شده در صفحات وب شما پیوند می دهند، این به موتورهای جستجو می گوید که وب سایت شما قابل اعتماد است، که باعث افزایش رتبه جستجوی شما شده است.

سئو چیست؟

خدمات بهینه سازی موتورهای جستجو از تاکتیک های ارگانیک برای بهبود دید وب سایت در SERP ها استفاده می کنند. این فرآیند به شما کمک می کند تا رتبه سایت خود را در نتایج جستجو بالاتر ببرید. مردم به ندرت فراتر از صفحه نتایج اول نگاه می کنند، بنابراین اگر در آنجا ظاهر نشدید، گزینه ای نخواهید بود.

موتورهای جستجو محتوای وب را می خزند تا ببینند چقدر در جذب ترافیک موثر است. آنها چندین چیز را در یک وب سایت مانند کلمات کلیدی، برچسب ها و ساختار سایت ارزیابی می کنند تا ظرفیت آن را برای جذب ترافیک ارگانیک بر اساس مسائل خاص تعیین کنند.

برخی از موارد ضروری که خزنده های وب به دنبال آن هستند عبارتند از:

محتوای با کیفیت – انتشار محتوای عالی به موتورهای جستجو می گوید که وب سایت کسب و کار شما کالاها یا خدمات قانونی را ارائه می دهد. برای ارزیابی کیفیت محتوای شما، موتورهای جستجو استراتژی ساخت لینک و کلمات کلیدی که برای ایجاد محتوا استفاده کرده اید را بررسی می کنند.

تجربه کاربری – آیا وب سایت شرکت شما برای ارائه تجربه ای بدون لمس، به بازدیدکنندگان طراحی شده است؟ آیا جستجو در سایت آسان است و صفحات به سرعت بارگذاری می شوند؟ آیا کاربران می توانند از طریق دستگاه های تلفن همراه به وب سایت شما دسترسی داشته باشند؟ موتورهای جستجو به وب‌سایت‌هایی که به درستی طراحی شده‌اند با رتبه بالاتر در نتایج جستجو پاداش می‌دهند تا کاربران بتوانند آنچه را که به دنبال خدمات آنلاین هستند آسان کنند.

الگوهای پیوند – موتورهای جستجو همچنین الگوهای پیوند یک وب سایت را برای تعیین اعتبار آن بررسی می کنند. بک لینک از سایر وب سایت ها اعتبار سایت شما را در نظر موتورهای جستجو افزایش می دهد.

پیاده سازی سئو می تواند بسیار ارزان باشد زیرا نیازی به پرداخت هزینه برای قرار دادن تبلیغات در SERP نخواهید داشت. اگر استراتژی درستی داشته باشید، این فرآیند حتی می‌تواند رایگان باشد. اما این کار آسانی نیست زیرا باید برای یادگیری در مورد SEO و کسب دانش فنی وقت بگذارید. اگر می‌خواهید وب‌سایت شما تبدیل‌هایی را به همراه داشته باشد، ایده خوبی است که کارشناسان موتورهای جستجو را استخدام کنید.

SEM چیست؟

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) یک استراتژی بازاریابی است که از تاکتیک های پولی برای افزایش دید وب سایت در موتورهای جستجو استفاده می کند. با تبلیغات جستجوی پولی، برندها اساساً فضای تبلیغاتی را در موتورهای جستجو خریداری می کنند. به جای تلاش برای رتبه بندی در موقعیت های برتر برای کلمات کلیدی خاص و دریافت ترافیک رایگان، برای نمایش وب سایت خود در بالای نتایج جستجو هزینه می کنند.

استراتژی SEM شامل قرار دادن تبلیغات در موتورهای جستجو و تعیین بودجه ای است که برای آن تبلیغات پرداخت می کنند. Google Ads ارائه‌دهنده جستجویی است که معمولاً برای این استراتژی استفاده می‌شود، جایی که برندها تحقیقات کلمات کلیدی را انجام می‌دهند و کمپین‌هایی را اجرا می‌کنند که کلمات کلیدی مرتبط را برای محصولات یا خدمات خود هدف قرار ‌دهند. زمانی که کاربر آن کلمات کلیدی را جستجو می کند، تبلیغ سفارشی در بالای SERP ها قرار می گیرد و به ازای هر کلیک روی تبلیغ، از برند هزینه دریافت می شود.

تاثیر SEM فوری است و برندها می توانند به محض راه اندازی یک کمپین، وب سایت های خود را در بالای SERP ها ببینند. یک کمپین تبلیغاتی SEM را می‌توان در هر زمان برای بهبود دید فعال کرد و این باعث می‌شود که برای کسب‌وکارهایی که رتبه‌بندی ارگانیک ندارند مفید باشد.

SEM همچنین برای تشخیص نام تجاری خوب است زیرا هر بار که کسی جستجو می کند شما را در صدر فهرست قرار می دهد. این بدان معنی است که شما قادر خواهید بود ترافیک هدفمندی وارد کنید، و از آنجایی که شما برای قرار دادن تبلیغات هزینه می کنید، تعیین ROI خود به طور مستقیم آسان است. با SEM، شما همچنین کنترل بیشتری دارید زیرا می توانید کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که بهترین کلمات کلیدی را رتبه بندی می کنید.

sem چیست - تعریف sem

SEO و SEM – کدام یک برای کسب و کارتان بهتر است؟

آنچه برای وب سایت شما مناسب است، به برند شما بستگی دارد. اگر در حال راه‌اندازی یک وب‌سایت جدید هستید و می‌خواهید در حین کار بر روی طرح سئوی ارگانیک خود، ترافیک هدفمندی به ارمغان بیاورید، باید یک استراتژی SEM را اجرا کنید که شما را در صفحه اول نتایج جستجو قرار می‌دهد. ممکن است سال ها طول بکشد تا برای برخی شرایط رتبه بندی شود، و به همین دلیل است که شما باید یک کمپین پولی را برای آوردن ترافیک به وب سایت خود و افزایش آگاهی از برندتان در نظر بگیرید.

بودجه شما همچنین تعیین می کند که از کدام رویکرد برای بهینه سازی جستجوی خود استفاده می کنید. سئو ارزان‌تر است و شما را برای آینده آماده می‌کند، در حالی که SEM گران‌تر است، اما نتایج فوری به شما می‌دهد. وب‌سایت‌هایی که از PPC استفاده می‌کنند، ترافیک فوری به سایت‌های خود دریافت می‌کنند، اما زمانی که کمپین‌های پولی متوقف شوند، ترافیک وبسایت ناپدید می‌شود. کسانی که از تاکتیک‌های سئوی ارگانیک استفاده می‌کنند، ترافیک رایگان به وب‌سایت‌ خود و همچنین مزیت افزوده شناخت صنعت دریافت می‌کنند. اما این زمانبر است.

استراتژی sem

اگر شما یک شرکت داده محور هستید و دوست دارید بر اساس تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده تصمیم بگیرید، SEM قابل ردیابی تر است. از آنجایی که شما به ازای هر کلیک تبلیغاتی پول پرداخت می کنید، می توانید ترافیک ایجاد شده از آن تبلیغات را کنترل کرده و بازگشت سرمایه خود را محاسبه کنید. شما همچنین از این اطلاعات برای کمپین های آینده خود استفاده خواهید کرد.

نتیجه کلی

از نظر تجربه، توصیه می کنیم از هر دو روش برای بازاریابی جستجوی خود استفاده کنید. از SEO به عنوان پایه ای برای رشد و از SEM استفاده کنید تا سریعتر رتبه بندی شوید. ترکیبی از این استراتژی‌ها اهداف بازاریابی کوتاه‌مدت و بلندمدت شما را برآورده می‌کند و این به شما کمک خواهد کرد به مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی داشته باشید و آگاهی از برند خود را ایجاد کنید. تمرکز بر هر دو رویکرد نیز شما را بهتر از رقیبهایی می کند که تنها بر روی یک روش تمرکز می کنند.

اگر به داشتن حضور آنلاین قوی و بازدهی بهتر از تلاش های بازاریابی خود اهمیت می دهید، باید SEO و SEM را در استراتژی بازاریابی آنلاین خود بگنجانید.

تلاش های سئوی شما کاستی های SEM را پوشش می دهد و بالعکس. تیم ما می‌تواند به شما کمک کند تا هر دو را برای موفقیت – چه فوری و چه در آینده – برندتان آماده کنید.

با ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می توانیم به شما در بهبود کمپین های بازاریابی جستجو کمک کنیم مشاوره دهیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *