صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ استراتژی سئو برای مبتدیان: چگونه بهترین کار سئو را برای مشتری خود انجام دهید

استراتژی سئو برای مبتدیان: چگونه بهترین کار سئو را برای مشتری خود انجام دهید

سئو ( Search Engine Optimization ) حوزه ای از بازاریابی دیجیتال است وداشتن  استراتژی سئو در بهبود موقعیت و دیده شدن وبسایت بسیار مهم و اساسی می باشد . شما متخصصان سئو را استخدام می کنید تا مطمئن شوید که وب سایت شما به عنوان یکی از بهترین نتایج در هنگام جستجوی گوگل برای خدمات و محصولات در صنعت شما ظاهر می شود. از دیدگاه یک متخصص سئو یا یک...
حدود زمان مطالعه 9 دقیقه

استراتژی سئو برای مبتدیان: چگونه بهترین کار سئو را برای مشتری خود انجام دهید

سئو ( Search Engine Optimization ) حوزه ای از بازاریابی دیجیتال است وداشتن  استراتژی سئو در بهبود موقعیت و دیده شدن وبسایت بسیار مهم و اساسی می باشد . شما متخصصان سئو را استخدام می کنید تا مطمئن شوید که وب سایت شما به عنوان یکی از بهترین نتایج در هنگام جستجوی گوگل برای خدمات و محصولات در صنعت شما ظاهر می شود. از دیدگاه یک متخصص سئو یا یک صنعت، این وظیفه شماست که این کار را ممکن کنید.

دانستن مقصد شروع خوبی است، اما دانستن چگونگی رسیدن به آنجا می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. این به ویژه برای افرادی که به تازگی کار سئو را شروع کرده اند صادق است.

اول از همه، باید یاد بگیرید که چگونه با مشتری صحبت کنید. شما باید یاد بگیرید که به خواسته های مضحک نه بگویید و مطمئن شوید که او دستاوردهای بزرگ سئوی شما را کم اهمیت نمی داند.

سپس باید یاد بگیرید که چگونه یک کمپین عالی SEO را از نقطه نظر فنی اجرا کنید؟

ما در اینجا سعی کنیم به این سوالات پاسخ دهیم.

در مذاکرات صادق باشید

اول از همه، باید بدانید که همه نمی دانند سئو چگونه کار می کند. هدف شما این است که به مشتریان خود بهترین خدمات سئوی کلاه سفید را ارائه دهید، اما برای اینکه آنها از آن قدردانی کنند، ابتدا باید بفهمند که دقیقاً چه چیزی را ارائه می دهید.

هدف یک پروژه سئو این است که به شما دید بیشتر و رتبه بندی بهتر در موتورهای جستجو را بدهد. هنگامی که هر دوی این اهداف محقق شوند، بدون شک منجر به شهرت بهتر شرکت، افزایش درآمد و افزایش گسترده روابط عمومی برای مشتری خواهند شد. مشکل این است که برخی از این مزایا غیر مستقیم هستند.

شما می توانید به مشتریان خود مطالعات موردی و آمار ارائه دهید، اما در نهایت نمی توانید به آنها وعده افزایش X درصد در فروش را بدهید. این کار شما نیست و باید در اولین جلسه این موضوع را روشن کنید.

قبل از جلسه درباره بازار شرکت تحقیق کنید. چند کلمه کلیدی را بررسی کنید، ببینید فضای آنها چقدر تقسیم بندی شده است، و حتی پیشنهاد انجام ممیزی رایگان سئو را بدهید. سپس تجزیه و تحلیل و طرح ریزی را با تیم خود اجرا کنید تا یک پیش نویس پیشنهاد ایجاد کنید. در طول جلسه نشان دهید که اکنون کجا هستند و در آینده کجا می توانند باشند.

به عبارت دیگر، از روز اول مقداری KPI را تنظیم کنید. سپس زمانی که نتایج به دست آمد، می توانید آنها را به مشتریان خود ارائه دهید. رسانه ای که برای انتقال یافته های خود به تیم و مشتریان خود استفاده می کنید می تواند متفاوت باشد. این می تواند یک گزارش، یک داشبورد، یک ارائه پویا با نمودارهای تعاملی یا حتی یک تابلوی اعلانات باشد. به این ترتیب می توانید مطمئن شوید که واقعاً ارزش پولی را دارید که آنها روی شما سرمایه گذاری کرده اند.

کسب و کار خودتو راه بینداز

هر مشتری که بتواند منطقی فکر کند ابتدا سئوی برند شما را بررسی می کند. اگر در این جبهه شکست بخورید، اعتبار و اقتدار زیادی نخواهید داشت. بنابراین در حالی که باید برای مشتریان خود کار کنید، نمی توانید از سئو خود غافل شوید.

شما باید شروع به ایجاد برند خود کنید. کیفیت خدمات سئو که می توانید ارائه دهید فقط به اندازه تیم شما است. سئو یک سرویس جامع است. این بدان معناست که شما به مدیران بازاریابی محتوا، کپی‌نویسان، طراحان، سازنده‌های لینک، تحلیل‌گران بازار، استراتژیست‌ها و متخصصان متعدد دیگر در تیم خود نیاز دارید.

آژانس های سئوی زیادی وجود ندارند که این تعداد کارمند داشته باشند و این خدمات جامع را از طریق سئو کلاه سفید ارائه می دهند. این مفهوم کار با افراد و آژانس های دیگر برای پوشش همه خدماتی است که ما به تازگی لیست کردیم.

نه تنها مهم است که روی تیم تمرکز کنید، بلکه تمام ابزارهایی را که تیم برای انجام کار به آنها نیاز دارند در اختیار آنها قرار دهید.

به خاطر داشته باشید که به طور کلی تاخیر در خرید مجوز ایده خوبی نیست. حتی بهترین ابزارها هم به اندازه فردی که از آنها استفاده می کند خوب هستند و بیشتر این ابزارها به آموزش نیاز دارند.

 این واقعیت که یک پلتفرم عملکرد قابل توجهی ارائه می دهد، بی ربط است اگر تیم شما نمی داند چگونه از آن استفاده کند. بنابراین به تیم خود فضایی برای یادگیری و تسلط بر ابزارها بدهید و تا آخرین لحظه منتظر نمانید.

بخش های جداگانه سئو را بهبود بخشید

ممکن است کمی ساده به نظر برسد، اما حقیقت این است که شما باید چیزهای کوچک زیادی را درست انجام دهید تا بهترین شوید. بنابراین، ساده‌ترین پاسخ به این سوال که چگونه می‌توان در کار سئو بهتر شد و خدمات برتر سئو را ارائه کرد، این است که بفهمیم سئو از چه چیزی تشکیل شده و آن را به مهارت‌های فردی تقسیم کنیم. سپس آن مهارت های فردی را بهبود بخشید.

به عنوان مثال، برای ارائه خدمات سئو بهتر، باید در موارد زیر بهتر شوید:

  • تحقیق کلمات کلیدی
  • لینک بیلدینگ
  • مدیریت محتوا
  • سئوی محلی
  • سئوی موبایل
  • سئو ویدیو
  • تجزیه و تحلیل بازار وب
  • تجزیه و تحلیل رقابت

اگر دوباره به این لیست نگاه کنید، روند بعدی روشن می شود. به عنوان مثال، برای انجام بهتر تحقیق در مورد کلمات کلیدی، به ابزار تحقیق کلمات کلیدی مناسب و شخصی که نحوه استفاده از آن را بداند، نیاز دارید.

 بنابراین شما یا یک کهنه کار SEO با تجربه تحقیق در مورد کلمات کلیدی را استخدام می کنید یا فردی با ذهن تحلیلی را برای انجام این کار آموزش می دهید.

از طرف دیگر لینک بیلدینگ حوزه ای است که نیاز به تجربه فوق العاده ای دارد. مطمئناً، اصول لینک بیلدینگ را می توان خیلی سریع آموخت.

همچنین می توانید به سرعت بر ابزارهای لینک سازی Ranktacker، SEMrush یا Ahrefs مسلط شوید. اما تنها راه برای خوب شدن در آن این است که آن را بارها و بارها انجام دهید. مطمئناً نکاتی در مورد درخواست بک لینک، ایجاد روابط، ارسال سایت خود به دایرکتوری های مورد اعتماد، برخورد با کپی رایترها و غیره وجود دارد، اما تا زمانی که این کار را به اندازه کافی انجام ندهید، به طور کامل متوجه نخواهید شد. سپس ترفندهای کمتر شناخته شده در صنعت، مانند مشاهده نام تجاری و درخواست مؤدبانه برای لینک وجود دارد.

اینها فقط نمونه‌هایی از دو ورودی اول فهرست هستند. همانطور که به آرامی مسیر خود را در لیست پایین می آورید و هر یک از این جنبه ها را بهبود می بخشید، به طور خودکار کیفیت کار سئوی خود را افزایش خواهید داد. در مقابل، مشتریان شما راضی تر خواهند بود.

بروز رسانی محتوا

به طور کلی، چرخه حیات محتوا در زمان انتشار محتوا کامل نیست. شما هنوز باید از آن مراقبت کنید، آن را به روز کنید، آن را تغییر دهید و پیشرفت آن را نظارت کنید. فرض کنید یکی از لینک های مقاله شما خراب است. حذف این لینک برای رتبه سئوی پست بسیار مهم است و هر چه زودتر این کار را انجام دهید بهتر است.

همچنین، محتوای خاص طول عمر محدودی دارد. مطمئنا، آمار مهم است، اما پس از مدتی ارزش آنها تغییر می کند. یک پست از سال 2014 آماری را ارائه می دهد که احتمالاً دیگر مرتبط نیست (مگر اینکه برای مقایسه استفاده شود). یعنی کل پست های قدیمی بی فایده اند؟ البته که نه! با کمی به روز رسانی می توانید به راحتی این محتوا را بازیافت کنید و برای مدتی آن را به عنوان یک منبع ارزشمند نگه دارید.

همچنین، برای مرتبط ماندن، مهم است که به روز باشید. شما باید محتوای جدید منتشر کنید، وبلاگ خود را به روز کنید، بک لینک های بیشتری تولید کنید و غیره. اینطور نیست که بتوانید شماره 1 را در SERP بگیرید و سپس چند هفته استراحت کنید. اینطوری کار نمیکنه به یاد داشته باشید که چشم انداز سئو به طور مداوم در حال تغییر است و شما باید با آن همراه باشید.

مطمئناً، اگر محتوای ارزشمند ایجاد کنید، برخی از بهترین پست‌های شما برای سال‌های آینده بک لینک تولید می‌کنند. با این حال، آنها هنوز هم نیاز به نظارت دارند. آنها دارایی ارزشمندی هستند، اما به تنهایی کافی نیستند. ماندن در روند مستلزم تلاش مستمر شماست.

همانطور که رتبه صفحات شما تغییر می کند، باید به روز باشید. این بدان معناست که شما نیاز به انجام ممیزی SEO دارید حتی زمانی که به نظر می رسد چیزی در حال تغییر نیست یا همه چیز طبق برنامه پیش می رود.

تمرکز بر حفظ مشتری

حفظ مشتریان بهترین راه برای رشد کسب و کار شماست، به خصوص زمانی که با دردسر و هزینه یافتن مشتریان جدید مقایسه شود. این امر به ویژه در بهینه سازی موتورهای جستجو مهم است زیرا هرچه با یک جایگاه خاص آشناتر باشید، موثرتر می شوید. به همین دلیل است که برخی از شرکت های سئو در زمینه های خاص تخصص دارند.

هر چه مدت زمان بیشتری خدمات سئو را برای یک شرکت ارائه دهید، در آن بهتر خواهید بود. همچنین، سئو یک فرآیند است، و جایگزینی شخصی یا اینکه شخص دیگری مسئولیت یک پروژه بلندمدت را بر عهده بگیرد، روش کارآمدی برای رسیدگی به امور نیست. به همین دلیل، اثربخشی روش های شما به طور تصاعدی افزایش می یابد. این چرخه ای را ایجاد می کند که می خواهید در آن بمانید – هر چه بیشتر کار کنید، نتایج بهتری خواهید گرفت. هر چه نتایج بهتر باشد، جایگاه شما در صنعت بهتر است.

خوب، بخشی از حفظ مشتری قبلاً در بخش اول ذکر شد – تنظیم پارامترها برای موفقیت. با این حال، همچنین مهم است که از مشتریان قدیمی خود به خاطر مشتریان جدید غافل نشوید.

مطمئناً هرکسی در مقطعی مشتری جدید بوده است، اما شما باید نسبت به حجم کاری خود واقع بین باشید. انجام یک پروژه جدید زمانی که نمی توانید آن را انجام دهید تاکتیک وحشتناکی است. از دست دادن یک مشتری قدیمی برای به دست آوردن یک مشتری جدید هرگز چیز خوبی نیست، اما اگر به همین منوال ادامه دهید، احتمال از دست دادن هر دوی آنها بیشتر است.

داشتن یک مذاکره کننده عالی در تیم شما می تواند به معنای تفاوت بین گرفتن یا از دست دادن مشتری باشد. بنابراین مطمئن شوید که فرد مناسب برای این کار را به عنوان رابط خود دارید.

دو گروه هدف خود را درک کنید

به عنوان یک شرکت سئو، شما محتوا تولید می کنید، لینک می سازید و دو نوع مخاطب را هدف قرار می دهید – انسان ها و الگوریتم ها. در ظاهر، به نظر می رسد که این دو مخاطب به چیزهای مشابهی اهمیت می دهند، اما تفاوت اساسی در رویکرد آنها به سئو وجود دارد. یک الگوریتم، صرف نظر از اینکه چقدر پیچیده است، همچنان بسیار سفت و سخت است، و اگر می‌خواهید از این نقاط ضعف استفاده کنید، باید قوانین را درک کنید.

بهترین مثال از این تفاوت ها متن سئو است. به عنوان مثال، الگوریتم پاراگراف های بدون وقفه بیشتر از 300 کلمه را ترجیح نمی دهد. همچنین استفاده از صدای غیرفعال یا جملات بیش از 20 کلمه معمولاً ترجیح داده نمی شود. این سه قانون برای یک خواننده انسانی مضحک به نظر می رسد. مطمئناً جملات کوتاه‌تر اغلب راحت‌تر هضم می‌شوند، اما برخی از هوشمندانه‌ترین و نقل‌قول‌شده‌ترین پیام‌ها طولانی‌تر از این هستند.

به عنوان یک متخصص سئو، خود را در موقعیت غیر قابل رغبتی می بینید که باید هر دوی این گروه ها را هدف قرار دهید. اگرچه ممکن است این کار آسانی به نظر برسد، حقیقت این است که گاهی اوقات کلمه کلیدی که می‌خواهید برای آن رتبه‌بندی کنید مناسب به نظر نمی‌رسد، یا وبلاگی که با آن رابطه کاری خوبی دارید برای پیوند/مشتری شما کار نمی‌کند. معقول به نظر می رسد حقیقت این است که این صنعت به خلاقیت زیادی به صورت روزانه نیاز دارد، حتی برای برخی از ساده ترین کارها.

مانند هر صنعت، ورزش یا هنری، وظیفه شما این است که قوانین حاکم بر صنعت را درک کنید و از تمام هوش و خلاقیت خود برای شکل دادن به آن به دلخواه خود استفاده کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که این قوانین به دلیل به روز رسانی مداوم الگوریتم در معرض تغییر هستند.

بسته شدن

کسب و کار شما فقط به اندازه کیفیت کاری است که انجام می دهید. حوزه بهینه سازی موتورهای جستجو نیز از این قاعده مستثنی نیست. هیچ چیز نمی تواند برای همیشه پنهان بماند، و شرکت های زیادی با شهرت تجاری ناشایست وجود ندارند. مطمئناً کسی کار شما را دوست نخواهد داشت، اما اگر کارتان را درست انجام دهید، یک بررسی بد برای هزاران بررسی مثبت وجود خواهد داشت.

بنابراین، به عنوان یک شرکت یا متخصص سئو، تنها هدف شما ارائه خدمات با کیفیت و استفاده از آنها به عنوان اهرمی برای جذب مشتریان بیشتر است. با ایده ها، روندها و تکنیک های ذکر شده در بالا، دستیابی به این امر غیرممکن نیست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *