صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ سئو نویسی چیست و چگونه یک پست وبلاگی بهینه بنویسیم؟

سئو نویسی چیست و چگونه یک پست وبلاگی بهینه بنویسیم؟

مقدمه ما محتوای وب را با هدف قرار دادن آن در صفحات نتایج موتورهای جستجو ایجاد و بهینه سازی می کنیم. به همین دلیل باید مطمئن شویم هر چیزی که می نویسیم همیشه بر اساس دستورالعمل های موتورهای جستجو باشد. برای قرار دادن یک پست وبلاگ، انتقال اطلاعات به روشی منحصر به فرد کافی نیست. کارهای بیشتری برای انجام دادن و بررسی وجود دارد، به عنوان مثال کارهایی از قبیل:...
حدود زمان مطالعه 5 دقیقه

سئو نویسی چیست و چگونه یک پست وبلاگی بهینه بنویسیم؟

مقدمه

ما محتوای وب را با هدف قرار دادن آن در صفحات نتایج موتورهای جستجو ایجاد و بهینه سازی می کنیم. به همین دلیل باید مطمئن شویم هر چیزی که می نویسیم همیشه بر اساس دستورالعمل های موتورهای جستجو باشد.

برای قرار دادن یک پست وبلاگ، انتقال اطلاعات به روشی منحصر به فرد کافی نیست. کارهای بیشتری برای انجام دادن و بررسی وجود دارد، به عنوان مثال کارهایی از قبیل: حفظ خوانایی، تنظیم کلمات کلیدی و اضافه کردن متا تگ ها.

اجازه دهید درک بیشتری در مورد نوشتن سئو نویسی  ( محتوای سئو شده ) به شما ارائه دهیم تا بتوانید به طور موثر یاد بگیرید که یک پست وبلاگ بهینه سازی شده ایجاد کنید.

سئو نویسی چیست؟

هنگامی که ما مطابق با دستورالعمل های وب مستر (که توسط موتور جستجو دیکته می شود) می نویسیم، به آن نوشتن سئو می گویند.

خود موتور جستجو (گوگل) دستورالعمل هایی را در مورد نحوه نوشتن و بهینه سازی محتوا برای کسب جایگاه بالاتر در صفحات نتایج به ما ارائه کرده است. این دستورالعمل‌ها به ما اجازه می‌دهد تا محتوای کاربر پسند برای موتور جستجو را بدون خطا ایجاد کنیم.

هدف اصلی نوشتن سئو، ایجاد محتوایی است که به خوانندگان ارزش افزوده می‌دهد. اگر روی ایجاد محتوای مرتبط، خوانا و منحصر به فرد تمرکز کنید، می توان به این هدف دست یافت.

اگر موتور جستجو متن شما را برای پاسخ به سوالات کاربران و رفع نیازهای آنها مناسب بداند، احتمالاً آن را رتبه بندی می کند. بنابراین، شما باید به گونه ای بنویسید که درک مطالب شما برای کاربر آسان و آموزنده باشد. همچنین، نباید هیچ تداخلی وجود داشته باشد.

در نظر بگیرید که عناصر اساسی محتوای بهینه شده عبارتند از:

 • اعتبار
 • ارتباط
 • خوانایی
 • اصالت

هنگام نوشتن محتوای وب یک چیز دیگر را باید در نظر داشته باشید: باید آن را به طور خاص برای خزنده های موتورهای جستجو بهینه کنید. شما می توانید این کار را با ایجاد ابرداده برای هر محتوایی که می نویسید انجام دهید.

در ادامه مطلب بخوانید تا دریابید که چگونه می توان یک پست وبلاگ را مطابق دستورالعمل های وب مستر ایجاد و بهینه کرد.

چگونه پست های وبلاگی بهینه سازی شده ایجاد کنیم؟

عوامل متعددی در ایجاد محتوای بهینه سازی شده نقش دارند. با این حال، اگر فقط این پنج مورد را در ذهن داشته باشید، می توانید به راحتی یک پست وبلاگی را برای موتورهای جستجو بهینه کنید:

 • اصالت
 • خوانایی و خوانایی
 • کلید واژه ها
 • برچسب های ALT
 • برچسب های متا

همه این عوامل تضمین می کنند که محتوایی که ایجاد می کنید قابل درک، آموزنده، مرتبط و ارزشمند است – هم برای خوانندگان و هم برای خزنده های گوگل.

در اینجا یک تفکیک دقیق از این عوامل وجود دارد تا بتوانید به طور موثر یاد بگیرید که چگونه یک پست وبلاگی بهینه شده بنویسید. آن را با دقت بخوانید.

داشتن مطالبی منحصر به فرد

این اولین نیاز موتور جستجو است – محتوایی که ایجاد می کنید باید عاری از سرقت ادبی باشد.

معمولاً افراد در وب برای یک موضوع جستجو می کنند و آن را با کلمات خود ترجمه می کنند، اما این چیزی است که ما آن را محتوای بدون سرقت ادبی می نامیم، نه اصلی یا خلاقانه.

برای ایجاد محتوای اصلی، داشتن دانش کافی در مورد موضوع بسیار مهم است و بهترین راه برای کسب دانش در مورد یک موضوع، تحقیق است.

خواندن چند وبلاگ و تماشای فیلم در این زمینه کافی نیست. هنگام تحقیق در مورد یک موضوع، باید بدانید که می خواهید روی کدام موضوع فرعی تمرکز کنید و بر اساس آن یک استراتژی توسعه دهید.

همانطور که شما تحقیق می کنید، ایجاد ساختارهای عنوان به شما امکان می دهد تا مشخص کنید که در مورد چه مواردی می خواهید ابتدا بحث کنید و چه مطالب نوشتاری را شامل می شود.

اگر مبتدی هستید و نمی دانید که چگونه یک متن منحصر به فرد بنویسید، از ابزار ترجمه استفاده کنید. ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند از سرقت ادبی در محتوای خود جلوگیری کنید و اطمینان حاصل کنید که از بقیه متمایز است. با تمرین با ابزار بازنویسی که توسط الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی طراحی شده است، می توانید به سرعت یاد بگیرید که خودتان محتوای منحصر به فرد بنویسید.

حفظ خوانایی

در حالی که خوانایی عواملی نیستند که مستقیماً بر موتورهای جستجو تأثیر می گذارند، اما هنوز هم فاکتورهای مهمی هستند که باید هنگام بهینه سازی یک پست وبلاگی در نظر گرفته شوند.

این به این دلیل است که این عوامل به طور مستقیم بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد و تعیین می کند که چگونه خواهد بود. در نهایت گوگل فقط به تجربه کاربری اهمیت می دهد و به همین دلیل باید این عوامل را در نظر گرفت.

خوانایی بر قابل فهم بودن متن تأثیر می گذارد و تعیین می کند که خواندن و درک متن چقدر آسان باشد. خوانایی باید تضمین کند که محتوا تا حد امکان برای کاربران مثلا کلاس ششم جذاب باشد!

اگر از جملات طولانی و کلمات پیچیده استفاده می کنید، کاربر با محتوای شما مشکلی نخواهد داشت. از سوی دیگر، این تصمیم عاقلانه ای نیست که چندین اطلاعات را در یک جمله جمع کنید و آنقدر بزرگ کنید که نادیده گرفته شود.

نکات زیر می تواند به شما در بهبود خوانایی مطالب کمک کند:

 • جملات کوتاه و ساده
 • پاراگراف های کوتاه
 • اصطلاحات ساده
 • جملات در جمله فعال

خوانایی بر کیفیت ارائه متن تأثیر می گذارد و نشان می دهد که کاربر چقدر آسان می تواند یک کلمه را از کلمه دیگر  تشخیص داده و یا رمزگشایی کند.

اگر محتوا به خوبی ارائه نشود، بدون توجه به اینکه محتوا چقدر خوب نوشته شده و اطلاعات ارزشمندی در آن وجود دارد، کاربر می تواند علاقه خود را از دست بدهد.

علاوه بر موارد بالا نکات زیر هم می تواند به شما در بهبود خوانایی مطالب کمک کند:

 • فونت ساده
 • اندازه فونت خوانا
 • وزن متوسط ​​و کنتراست ضربه ای
 • فاصله معمولی کلمات و خطوط

کلمات کلیدی

ترکیب کلمات کلیدی بخش مهمی از سئوی درون صفحه است و گاهی اوقات تطبیق تعداد زیادی از کلمات کلیدی در محتوا سخت می شود. صادقانه بگویم، اگر نمی توانید، نیازی به وارد کردن کلمات کلیدی فراوان در محتوا نیست.

سفارشی سازی و مدیریت کلمات کلیدی یک فرآیند بسیار دقیق است. قرار دادن کلمات کلیدی در محتوای پست وبلاگی بسیار دشوار است.

با این حال، اگر احساس می کنید فرصتی برای ترکیب کلمات کلیدی وجود دارد، بهتر است کلمه کلیدی را در مقدمه قرار دهید. مقدمه به عنوان اولین پاراگراف کلمات کلیدی نیز شناخته می شود. برای اینکه بتواند کار کند، باید به طور طبیعی ساخته شود، در غیر این صورت می‌توانید با تکنیک سئو کلاه سیاه به نام پر کردن کلمات کلیدی مورد توجه قرار بگیرید.

همچنین، می‌توانید به تراکم کلمات کلیدی در حدود ۱ تا ۲ درصد در سراسر محتوای خود دست پیدا کنید. این به این معنی است که کلمه کلیدی اصلی خود را در پاراگراف های سوم یا چهارم محتوای خود قرار دهید.

علاوه بر داده های محتوا، گنجاندن کلمه کلیدی در عنوان نیز مهم است. توصیه می شود در 75 درصد از سرفصل ها کلمه کلیدی اصلی قرار داده شود. فرآیند افزودن کلمه کلیدی در سرفصل های محتوا را بهینه سازی سرفصل می گویند.

برچسب های ALT را برای تصاویر اضافه کنید

تگ‌های ALT ویژگی در زبان کدنویسی HTML هستند، این تگ‌ها به تصویر داده می‌شود تا گوگل در مورد تصویر تعریف کند. دو تگ ALT برای تصویر “متن ALT” و “توضیحات ALT” وجود دارد. در صورتی که تصویر بارگذاری نشود، آنها در صفحه وب در ناحیه تصویر ظاهر می شوند.

هدف از افزودن تگ های ALT تصویر قطعاً رتبه بندی محتوای پست وبلاگ نیست. با این حال، به رتبه بندی تصویر در بخش تصویر موتور جستجو کمک می کند.

اگر فکر می کنید رتبه بندی در قسمت تصویر موتور جستجو فایده ای ندارد، باید بدانید که از بین کسانی که قسمت تصویر را باز می کنند، 63 درصد از کاربران روی منبع تصویر کلیک کرده و از وب سایت بازدید می کنند.

اگر به نظر شما زیاد نیست، یک نمودار تحلیلی خوب، نمودار داده یا تصویر Illustrator می تواند بک لینک طبیعی برای شما به ارمغان بیاورد. تا زمانی که شما اطلاعات مرتبط و معتبری در تصویر خود داشته باشید، اکثر وب مسترها آن را در سایت خود نمایش می دهند و لینک منبع را در اختیار شما قرار می دهند.

متا تگ ها

متادیتا تگ های HTML هستند که در هدر یک صفحه وب قرار می گیرند و انواع اطلاعات را در مورد صفحه وب توضیح می دهند.

مهمترین متا تگ ها عبارتند از “Meta Title” و “Meta Description”. هر دو در SERP برای هر درخواست جستجو نشان داده می شوند. عنوان متا به عنوان یک عنوان آبی قابل کلیک برای هر صفحه نمایش داده می شود، در حالی که توضیحات متا با رنگ خاکستری درست زیر عنوان متا نمایش داده می شود.

در عنوان متا، مدیر وب سایت باید بر قصد اصلی محتوای وب سایت در 60 تا 70 کاراکتر تأکید کند. برای بهینه سازی عنوان متا، مهم است که در آن یک عدد، یک کلمه احساسی، کلمه کلیدی اصلی و در نهایت نام برند درج شود.

برای توضیحات متا، مدیر وب سایت باید محتوای صفحه وب را در 160 تا 170 کاراکتر خلاصه کند.

ارزش توضیحات متا دیگر زیاد نیست. این به این دلیل است که گوگل اکنون توضیحات متا را خودش انجام می دهد و برای هر کاربر بر اساس جست و جوی او متفاوت است. با این حال، هنوز هم مهم است زیرا به موتور جستجو کمک می کند تا بفهمد محتوا واقعاً در مورد چیست و به رتبه بندی صفحه برای کلمات کلیدی خاص کمک می کند.

نتیجه

شاید قبلا شنیده اید محتوا پادشاه است و درست انجام دادن آن یک هنر. پس قدرت آن را نباید دست کم گرفت اما مضطرب نشوید با رعایت موارد بالا هیچ مشکلی نخواهید داشت .

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *