صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ چگونه سایت خود را سئو کنیم؟ روش های ساده برای بهینه سازی سایت

چگونه سایت خود را سئو کنیم؟ روش های ساده برای بهینه سازی سایت

چگونه سایت خود را سئو کنیم؟ روش های ساده برای بهینه سازی سایت : شاید شما فردی باشید که کسب و کار اینترنتی راه انداخته اید و در تلاش برای فروش محصول یا خدمات خود هستید مطمئنا به سئوی سایت خود فکر می کنید اما باید بدانید اولین قدم در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، تعیین اهداف است. صبر کنید!! بگذارید بیشتر توضیح دهیم. آیا می خواهید ترافیک...
حدود زمان مطالعه 10 دقیقه

چگونه سایت خود را سئو کنیم؟ روش های ساده برای بهینه سازی سایت

چگونه سایت خود را سئو کنیم؟ روش های ساده برای بهینه سازی سایت : شاید شما فردی باشید که کسب و کار اینترنتی راه انداخته اید و در تلاش برای فروش محصول یا خدمات خود هستید مطمئنا به سئوی سایت خود فکر می کنید اما باید بدانید اولین قدم در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، تعیین اهداف است. صبر کنید!! بگذارید بیشتر توضیح دهیم.

آیا می خواهید ترافیک بیشتری برای سایت خود ایجاد کنید؟ یا فقط می خواهید رشد کسب و کار خود را ببینید؟ هنگامی که هدف خود را مشخص کردید، باید دریابید که برای رسیدن به آن چه اقداماتی باید انجام دهید.

همانطور که قبلاً گفته شد، دو نوع اساسی بهینه سازی وجود دارد: On-page و Off-page.

بهینه سازی درون صفحه به تغییراتی اشاره دارد که شما مستقیماً در صفحات وب خود ایجاد می کنید. بهینه سازی خارج از صفحه شامل مواردی مانند پیوندهایی است که به سایت شما اشاره می کنند.

واضح ترین کاری که می توانید برای بهینه سازی سایت خود انجام دهید این است که مطمئن شوید محتوای خوبی دارید. گوگل وب سایت هایی را می خواهد که به خوبی نوشته شده و به راحتی قابل درک باشند. آنها همچنین سایت هایی را می خواهند که مملو از کلمات کلیدی نباشند.

گوگل از الگوریتم‌هایی استفاده می‌کند تا تعیین کند کدام وب‌سایت‌ها باید در بالای نتایج جستجوی خود نشان داده شوند. این الگوریتم ها شامل PageRank است که کیفیت لینک های ورودی صفحه را اندازه گیری می کند.

همچنین می توانید از ابزارهایی مانند Google Analytics برای کمک به ردیابی رفتار بازدیدکنندگان استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید از این معیارها برای شناسایی صفحاتی که در سایت شما بیشترین بازدید را دارند استفاده کنید.

همچنین می توانید از شبکه های اجتماعی برای بهبود سئوی خود استفاده کنید. سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر به کاربران اجازه می‌دهند تا محتوا را با دوستان و دنبال‌کنندگان خود به اشتراک بگذارند. وقتی مطلب جالبی ارسال می کنید، افرادی که شما را دنبال می کنند ممکن است آن را با شبکه های خود به اشتراک بگذارند.

این به انتشار اخبار در مورد سایت شما کمک می کند و دید آن را افزایش می دهد. اگر به دنبال افزایش دسترسی ارگانیک خود هستید، مطمئن شوید که روی ایجاد یک مخاطب درگیر تمرکز کنید.

هرچه محتوای شما بهتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که مردم بخواهند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.

آیا راهی وجود دارد که بتوانم سئو را یاد بگیرم؟

سئو علم موشکی نیست. هر کسی اگر وقت بگذارد می تواند اصول اولیه آن را بیاموزد. اما انتظار نداشته باشید که یک شبه متخصص شوید.

توسعه تخصص واقعی در هر زمینه ای به سال ها تجربه نیاز دارد. و سئو نیز از این قاعده مستثنی نیست.

برای شروع یادگیری سئو، باید با اصول اولیه آن آشنا شوید. با خواندن مقالات معتبر شروع کنید

هنگامی که با مفاهیم اولیه احساس راحتی کردید، می توانید به سراغ موضوعات پیشرفته بروید. در اینجا برخی از منابع برای شروع کار شما را گرد هم آورده ایم پس با ما باشید:

چگونه برای وب سایت خود سئو انجام دهیم

برنامه ریزی، اجرا، تکرار و ثبات چهار عنصر مهم در هر طرح سئو موفق هستند. موارد زیر شامل یک برنامه اولیه سئو است که ممکن است در طول عمر وب سایت دنبال شود:

1. یک طرح ایجاد کنید

قبل از شروع کار سئو، مطمئن شوید که برنامه دارید. قبل از شروع به انجام آن باید بدانید که قرار است چه کاری انجام دهید. در غیر این صورت، فقط زمان و منابع را هدر خواهید داد.

همچنین باید به این فکر کنید که چه کسی را با استراتژی سئو خود هدف قرار می دهید. آیا سعی می کنید برای کلمات کلیدی مرتبط با جایگاهتان رتبه بندی کنید؟ یا سعی می کنید برای عبارات گسترده ای مانند “خرید کفش” یا ” کسب درآمد آنلاین” رتبه بندی کنید؟

اگر اهداف خود را روشن نکنید، ممکن است زمان زیادی را صرف کارهای نامربوط کنید.

2.با کلمات کلیدی شروع کنید

قدم بعدی برای شروع کار با سئو، انتخاب کلمات کلیدی است که می خواهید روی آن تمرکز کنید. به این فکر کنید که مردم هنگام جستجوی محصولات یا خدمات مشابه شما از چه کلماتی استفاده می کنند. سپس آن کلمات کلیدی را یادداشت کنید.

3. صفحات مربوطه را پیدا کنید

وقتی چند کلمه کلیدی را انتخاب کردید، کار بعدی پیدا کردن صفحاتی است که از قبل برای آن کلمات کلیدی بهینه شده اند.

برای انجام این کار، به کنسول جستجوی گوگل بروید و کلمات کلیدی را که قبلا انتخاب کرده اید وارد کنید. در قسمت URL، روی “site:” کلیک کنید و نام دامنه وبسایت خود را تایپ کنید.

4. بک لینک ها را بررسی کنید

بک لینک ها لینک هایی هستند که از سایت دیگری به سایت شما اشاره می کنند. آنها نقش مهمی در کمک به موتورهای جستجو برای درک موضوع سایت شما دارند.

هنگامی که بک لینک ها را بررسی می کنید، به دنبال آنهایی باشید که به صفحاتی در سایت شما اشاره می کنند که حاوی کلمات کلیدی مورد نظر شما هستند.

5. متا تگ ها را اضافه کنید

متا تگ ها عناصر HTML هستند که به موتورهای جستجو می گویند هر صفحه درباره چه چیزی است. افزودن این برچسب ها به صفحات خود باعث می شود موتورهای جستجو درک کنند که سایت شما چیست.

6. بهبود سرعت صفحه

گوگل گفته است که وب سایت های کند توسط موتورهای جستجو جریمه می شوند. بنابراین، اگر می خواهید رتبه خود را بهبود بخشید، باید سعی کنید سرعت سایت خود را افزایش دهید.

7. محتوا را به طور مکرر به روز کنید

به روز رسانی محتوا کمک می کند تا سایت شما تازه و جالب باشد. وقتی مطالب را به طور مکرر به روز می کنید، موتورهای جستجو متوجه می شوند و رتبه های بهتری به شما می دهند.

8. از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر می توانند برای تبلیغ کسب و کار شما استفاده شوند. مطمئن شوید که به طور منظم پست می کنید تا مردم پست های شما را ببینند.

9. از یک متخصص سئو کمک بگیرید

سئو چیزی نیست که بتوانید یک شبه یاد بگیرید. برای رسیدن به نتیجه نیاز به تجربه و دانش است.

بنابراین، اگر می‌خواهید سئو را یاد بگیرید، فردی را استخدام کنید که بداند در حال انجام چه کاری است.

تیم ما آماده کمک به شما در این امر می باشد می توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

10. به روز رسانی دانش خود ادامه دهید

مهم است که در جریان روندهای جدید در سئو باشید. این به معنای همگام شدن با تغییرات الگوریتم ها و سایر مواردی است که بر نحوه مشاهده سایت شما توسط موتورهای جستجو تأثیر می گذارد.

11. نتایج را پایش کنید

نظارت بر پیشرفت شما برای دانستن اینکه آیا در سئو موفق هستید یا خیر، کلیدی است.

12.موبایل را فراموش نکنید

کاربران موبایل بیش از نیمی از زمان مرور خود را در دستگاه های تلفن همراه صرف می کنند. بنابراین، اگر هنوز سایت خود را ریسپانسیو نکرده اید، اکنون زمان انجام این کار است.

13. صبور باشید

به دست آوردن نتایج خوب از سئو به زمان نیاز دارد. اگر بهبودهای فوری را مشاهده نکردید، نگران نباشید. فقط با آن بچسبید.

14. منظم بمانید

مطمئن شوید که سیستمی برای سازماندهی تلاش های سئوی خود دارید. به این ترتیب، چیزی را فراموش نمی کنید.

15. از آن لذت ببرید!

این فقط یک نمای کلی از یک فرآیند اساسی است. قرار نیست این کل فرآیند سئوی شما باشد. هنوز تفاوت های ظریفی وجود دارد که در مورد صنایع خاص و انواع وب سایت ها اعمال می شود.

تفاوت بین SEO و PPC چیست؟

تفاوت بین SEO و PPC بسیار ساده است: SEO بر روی رتبه بالاتر وب سایت شما در جستجوهای ارگانیک تمرکز می کند، در حالی که PPC بر روی پرداخت هزینه برای افزایش دیده شدن شما در تبلیغات پولی تمرکز می کند.

PPC همچنین به عنوان تبلیغات پرداخت به ازای کلیک نیز شناخته می شود زیرا تبلیغ کنندگان تنها زمانی پرداخت می کنند که شخصی روی تبلیغ آنها کلیک کند.

نتیجه کلی :

با همه مواردی که بیان شد، سئو پولی در بر ندارد، مگر اینکه در ابتدای کار به یک متخصص سئو یا یک آژانس دیجیتال مارکتینگ هزینه ای بپردازید تا سئو سایت شما را انجام دهد. در عوض، این شامل استفاده از استراتژی های مختلف برای اطمینان از اینکه وب سایت شما در SERP ها (صفحات نتایج موتور جستجو) بیشتر قابل مشاهده است.

با ما تماس بگیرید ما کنارتان هستیم تا رسیدن به نتایج بهتر وب سایتتان…

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *