صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ تگ عنوان چیست و چرا برای سئو مهم است؟

تگ عنوان چیست و چرا برای سئو مهم است؟

مقدمه اگر شما یک وب سایت تجاری از هر نوع (تجارت الکترونیک، وبلاگ، نام تجاری، تولید سرنخ و غیره) دارید، احتمالاً سعی دارید رتبه خود را در صفحات موتور جستجو بهبود بخشید. رتبه بالاتر در موتور جستجو قابلیت کشف شما را افزایش می دهد، که به معنای کلیک بیشتر و بازدید و تعامل مشتریان بیشتر با وب سایت شما است. حتما می دانید که برای کسب درآمد بیشتر به رتبه...
حدود زمان مطالعه 5 دقیقه

تگ عنوان چیست و چرا برای سئو مهم است؟

مقدمه

اگر شما یک وب سایت تجاری از هر نوع (تجارت الکترونیک، وبلاگ، نام تجاری، تولید سرنخ و غیره) دارید، احتمالاً سعی دارید رتبه خود را در صفحات موتور جستجو بهبود بخشید. رتبه بالاتر در موتور جستجو قابلیت کشف شما را افزایش می دهد، که به معنای کلیک بیشتر و بازدید و تعامل مشتریان بیشتر با وب سایت شما است.

حتما می دانید که برای کسب درآمد بیشتر به رتبه های بالاتر نیاز دارید، احتمالاً با سئو آشنایی دارید. سئو یکی از پرکاربردترین روش‌های رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها در صفحات موتورهای جستجو است، و مهمترین چیزی است که باید در مورد آن بدانید

یکی دیگر از جنبه های کمتر شناخته شده برای کسب رتبه بهتر وب سایت شما، استفاده از برچسب های عنوان است. تگ های عنوان مناسب و همچنین سئوی خوب می تواند رتبه سایت شما را در موتورهای جستجو بهبود بخشد. همچنین، اگر بتوانید کلمات سئو را در تگ های عنوان خود بگنجانید، موتورهای جستجو سایت شما را بیشتر دوست خواهند داشت و رتبه بسیار بالاتری خواهید داشت.

سئو چیست؟

بهینه سازی موتورهای جستجو یا به اختصار سئو در مورد بهبود رتبه یک وب سایت در موتورهای جستجو است. هر چه رتبه بالاتر باشد، احتمال یافتن وب سایت بیشتر می شود.

سئو یکی از مهمترین عناصر برای یک وب سایت و کسب و کار موفق است زیرا به مشتریان بالقوه کمک می کند شما را آنلاین پیدا کنند.

موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو وب‌سایت‌ها را می‌خزند و محتوای صفحه شما را فهرست‌بندی می‌کنند. اگر صفحه شما کلمات سئو مناسبی داشته باشد که با آنچه مردم در نوار جستجو تایپ می کنند مطابقت داشته باشد، سایت شما در نتایج نشان داده می شود. هرچه کلمات سئو بیشتری در وب سایت خود داشته باشید (و در برچسب های عنوان خود)، رتبه بالاتری در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) خواهد داشت.

تگ عنوان چیست؟

به طور رسمی، تگ عنوان یک تگ کد HTML است که برای موتورهای جستجو و کاربران توضیح می دهد که صفحه وب شما در مورد چیست. در اصل، به عنوان یک عنوان برای کمک به موتورهای جستجو برای درک صفحه شما و به کاربران می گوید که وقتی روی آن کلیک می کنند چه انتظاری داشته باشند.

به طور غیر رسمی، عنوان صفحه وب سایت شما و نامی است که در SERP ها ظاهر می شود.

تگ‌های عنوان به صورت متن آبی در صفحات نتایج جستجوی گوگل، در زیر URL وب‌سایت (آدرس وب‌سایت) و بالای توضیحات متا (یکی دیگر از مؤلفه‌های ضروری نیازهای سئو) ظاهر می‌شوند.

برچسب‌های عنوان به عنوان لینک‌های عنوان نیز شناخته می‌شوند که کاربران می‌توانند برای رفتن به وب‌سایت روی آن کلیک کنند. آنها همچنین در بالای برگه مرورگر، در نشانک ها و در پیوندهای مشترک در پلتفرم های رسانه های اجتماعی قابل مشاهده هستند.

تگ های عنوان چه کاری انجام می دهند؟

آنها نام صفحه ای را که می خواهند روی آن کلیک کنند به خواننده یا کاربر می گویند.

برای رایانه ها و موتورهای جستجو، آنها بسیار بیشتر هستند.

تگ‌های عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر سئوی درون صفحه هستند. آنها به موتورهای جستجو می گویند که صفحه شما در مورد چیست و می توانند به شما در رتبه بندی کلمات کلیدی مرتبط کمک کنند.

برچسب‌های عنوان مبهم یا پر از کلید واژه (که حاوی کلمات کلیدی زیادی بدون هیچ معنایی هستند) ترافیک با کیفیت پایین را جذب می‌کنند و نرخ پرش را افزایش می‌دهند. نرخ پرش بالا (به عنوان مثال بازدیدکنندگانی که روی لینک شما کلیک می کنند و تقریباً بلافاصله صفحه را ترک می کنند) نشان می دهد که وب سایت شما اطلاعات مورد نظر خود را ارائه نمی دهد و برچسب عنوان شما کاربران را گمراه می کند که بر رتبه شما در موتورهای جستجو تأثیر منفی می گذارد.

کلمات کلیدی دم بلند (  Long-Tail-Keyword) چیست ؟

کلمه کلیدی دم بلند (Long-Tail-Keyword ) یک عبارت کلیدی مشخص و هدفمند است که معمولاً سه کلمه یا بیشتر طول دارد. کلمات کلیدی دم بلند(لانگ تیل)  نسبت به کلمات کلیدی عمومی معنادارتر هستند و تمایل به نرخ تبدیل بالایی دارند.

به عنوان مثال، یک کلمه کلیدی “SEO” است که جستجوهای زیادی در ماه دریافت می کند، اما یک کلمه کلیدی طولانی ممکن است “چگونه یک برچسب عنوان SEO بنویسیم” باشد که جستجوهای بسیار کمتری دریافت می کند اما اطلاعات خاص تری را با برچسب عناوین خاص دریافت می کند.

یک تگ عنوان که به خوبی نوشته شده شامل یک کلمه کلیدی طولانی به زبان خاص گروه هدف می باشد (به عنوان مثال برای افرادی که سئو را می دانند) ومی تواند نرخ کلیک را افزایش دهد و ترافیک با کیفیت را به وب سایت شما هدایت کند.

کلمات کلیدی دم بلند یا طولانی (Long-Tail-Keyword )سطوح بالایی از قصد را نشان می دهند و نرخ تبدیل بالاتری نسبت به کلمات کلیدی عمومی دارند. به همین دلیل نوشتن برچسب‌های عنوان توصیفی و هدفمند به جای پرکردن آن‌ها با کلمات کلیدی یا استفاده از عناوین clickbait بسیار مهم است.

برچسب عنوان شما چقدر باید باشد؟

تگ عنوان در حالت ایده آل باید حدود 55 کاراکتر طول داشته باشد، زیرا این محدودیت برای برچسب های عنوان قبل از کوتاه شدن در صفحات نتایج موتور جستجو است. کمتر از 20 خیلی کوتاه و بیشتر از 70 خیلی طولانی است. نگه داشتن برچسب‌های عنوان خود در این حد باعث می‌شود که خواندن آنها برای کاربران آسان باشد.

در اینجا یک ابزار مفید برای بررسی طول تگ‌های عنوان و توضیحات متا و مشاهده نحوه ظاهر تگ‌های عنوان و توضیحات متا وجود دارد.

چگونه تگ عنوان سئوی کامل را بنویسیم

هنر نوشتن یک تگ عنوان عالی برای سئو، یافتن تعادل مناسب است. از یک طرف، شما می خواهید کلمات کلیدی مورد نظر خود را برای اطمینان از بهینه سازی صحیح صفحه خود وارد کنید. از سوی دیگر، شما نمی خواهید خوانایی را فدای چند بازدید اضافی موتور جستجو کنید.

نکته کلیدی یافتن راهی برای ترکیب کلمات کلیدی خود بدون اینکه عنوان شما اجباری یا غیرطبیعی به نظر برسد، است. سعی کنید راه‌های خلاقانه‌ای برای ترکیب آن‌ها بیابید، بدون اینکه به نظر می‌رسد تلاش زیادی می‌کنید. یک قانون خوب این است که کلیدواژه اصلی خود را در ابتدای تگ عنوان خود قرار دهید و هر کلمه کلیدی ثانویه را در انتهای آن قرار دهید.

به عنوان مثال، این وبلاگ دارای کلمات کلیدی “تگ عنوان” و “SEO” و کلمه کلیدی دم بلند “تگ عنوان چیست؟” از آنجایی که این مقاله بیشتر در مورد تگ‌های عنوان است، این کلمه کلیدی در جلو قرار داده شده است تا موتورهای جستجو بدانند هنگام فهرست‌نویسی سایت به آن اهمیت بیشتری می‌دهند.

همچنین باید مطمئن شوید که برچسب‌های عنوان شما به خوبی نوشته شده و کاربر پسند هستند. می توانید سعی کنید از کلمات و عبارات مختصر استفاده کنید و تا حد امکان اعداد را در آن بگنجانید.

به عنوان مثال: “7 نرم افزار برتر سئو DIY SEO که هر کسب و کار کوچکی نیاز دارد”.

در اینجا نکاتی وجود دارد که باید هنگام نوشتن تگ عنوان SEO خود به آنها توجه کنید

9 نکته مهم برای برچسب های عنوان دوستدار سئو

  1. از یک کلمه کلیدی اصلی در تگ عنوان خود استفاده کنید
  2. در صورت امکان، از نام شرکت/محصول/خدمات/برند خود در تگ‌های عنوان خود استفاده کنید.
  3. سعی کنید از اختصارات رایج برای صرفه جویی در فضا استفاده کنید.
  4. هدف جستجو را برای دریافت کلیک کاربر مطابقت دهید (تگ‌های خود را شبیه آنچه افراد در نوار جستجو تایپ می‌کنند بسازید)
  5. عناوینی بنویسید که به طور دقیق سایت شما را توصیف کنند
  6. عناوین را برای افراد بنویسید، نه فقط برای موتورهای جستجو
  7. تگ های عنوان نباید کمتر از 20 کاراکتر و بیش از 70 علامت باشد
  8. اطمینان حاصل کنید که یک عنوان صفحه منحصر به فرد برای هر صفحه در سایت خود ایجاد می کنید.
  9. یک CTA با کیفیت ارائه دهید که مشتریان را ترغیب به کلیک کردن کند.

چرا تگ های عنوان برای سئوی بهتر ضروری هستند؟

برچسب های عنوان نقش کلیدی در رتبه بندی وب سایت شما در موتورهای جستجو دارند. نکته مهم در مورد تگ های عنوان این است که می توان آنها را با تلاش کمی پیاده سازی کرد، اما همچنان نتایج قابل توجهی ایجاد می کند.

کلمات کلیدی دم بلند سطوح بالایی از قصد نویسنده را نشان می دهند و نرخ تبدیل بالاتری دارند. به همین دلیل، نوشتن برچسب‌های عنوان توصیفی و هدف‌محور به جای استفاده از clickbait برای فریب دادن کاربران مهم است.

تگ های عنوان خود را تست کنید تا بهترین آن را پیدا کنید

تگ‌های عنوان خود را تست کنید تا ببینید چه چیزی برای سایت شما بهتر است. با آزمایش تگ های عنوان خود در طول زمان، می توانید تعیین کنید که کدام برچسب عنوان بیشترین کلیک را ایجاد می کند. به این ترتیب می توانید تشخیص دهید که کدام عناوین موفق ترین هستند و شما را تشویق به ادامه استفاده از آنها می کند.

شما می توانید ترتیب عبارت برچسب های عنوان خود را تغییر دهید تا ببینید موتورهای جستجو چه چیزی را بهتر می یابند و رتبه بالاتری دارند، اما باید حداقل یک هفته صبر کنید تا آنها به درستی سایت شما را فهرست کنند. همچنین می‌توانید از کلمات، شکلک‌ها و سفارش‌های مختلف استفاده کنید تا متوجه شوید افراد ترجیح می‌دهند روی چه چیزی کلیک کنند. تست ها را برای چند هفته اجرا کنید تا ببینید چه چیزی بهتر عمل می کند، سپس در مورد آن نوع تصمیم بگیرید.

خلاصه

تگ‌های عنوان هنوز یکی از مهم‌ترین عوامل سئوی درون صفحه هستند و نقش مهمی در رتبه‌بندی صفحه شما دارند.

اطمینان حاصل کنید که تگ های عنوان خود را با دقت انتخاب کرده اید تا به طور دقیق محتوای صفحه شما را منعکس کنند. اگر عنوان شما با محتوا مطابقت نداشته باشد، رتبه شما آسیب خواهد دید.

از تعداد کاراکترهای مشخص شده استفاده کنید و در محدوده آن بمانید، زیرا این کار به گوگل و سایر موتورهای جستجو کمک می کند محتوای صفحه شما را بهتر درک کنند.

همچنین، اطمینان حاصل کنید که توضیحات متا شما به خوبی نوشته شده است و به طور دقیق محتوای صفحه شما را منعکس می کند – این نیز به بهبود رتبه سایت شما کمک می کند.

برچسب‌های عنوان برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو حیاتی هستند و باید به دقت مورد توجه قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که به خوبی نوشته شده‌اند، کاربر پسند هستند و حاوی کلمات کلیدی هستند. با پیروی از نکات این مقاله، می توانید برچسب عنوان ایجاد کنید که به بهبود رتبه و نرخ کلیک سایت شما کمک می کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *