صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ لیست جامع از انواع بک لینک برای سئوی سایت

انواع بک لینک

لیست جامع از انواع بک لینک برای سئوی سایت

بک لینک ها یکی از مهم ترین عوامل در نحوه رتبه بندی سایت ها در صفحات نتایج موتور جستجو هستند. هر صفحه وب با رتبه بالا بطور معمول دارای مجموعه ای از لینک های ورودی با کیفیت بالا است و ارتباط قابل توجهی بین تعداد لینک های خوبی که یک سایت به آن اشاره می کند و قرار گرفتن در معرض آن در موتورهای جستجو وجود دارد. از آنجایی که...
حدود زمان مطالعه 15 دقیقه

لیست جامع از انواع بک لینک برای سئوی سایت

بک لینک ها یکی از مهم ترین عوامل در نحوه رتبه بندی سایت ها در صفحات نتایج موتور جستجو هستند.

هر صفحه وب با رتبه بالا بطور معمول دارای مجموعه ای از لینک های ورودی با کیفیت بالا است و ارتباط قابل توجهی بین تعداد لینک های خوبی که یک سایت به آن اشاره می کند و قرار گرفتن در معرض آن در موتورهای جستجو وجود دارد.

از آنجایی که انواع مختلفی از بک لینک ها وجود دارد، یک راه خوب برای افزایش رتبه صفحه شما این است که بر دریافت بک لینک های با کیفیت مختلف تمرکز کنید (که به عنوان تنوع لینک شناخته می شود). با این حال، همه بک لینک ها یکسان ایجاد نمی شوند، و ایجاد یک پروفایل بک لینک بهینه به تلاش هماهنگ برای اجرای یک استراتژی لینک بیلدینگ صحیح نیاز دارد.

برای به دست آوردن بک لینک به منظور تنوع بخشیدن به پروفایل لینک خود، مهم است که تا آنجا که می توانید در مورد انواع مختلف بک لینک ها، نحوه سودمندی آنها برای سایت های مورد نظر و اینکه چه تعداد باید به دست آورید، بیاموزید.

این دانش بسیار مهم برای هر سئوکار است که کار خود را جدی می گیرد.

برای کمک به شما در شروع کار، ما این لیست جامع از انواع بک لینک هایی را که می توانید برای کمک به افزایش رتبه موتور جستجوی خود به دست آورید، گردآوری کرده ایم.

ما با توصیف برخی از دسته‌های عمومی از بک لینک‌ها (به عنوان مثال NoFollow، DoFollow، Pillow، Authority، Contextual)، قبل از بررسی انواع بک لینک خاص در هر دسته که می‌توانید در استراتژی‌های لینک‌سازی خود پیاده‌سازی کنید، شروع می‌کنیم.

NoFollow Links

 در دهه 1990 تا اوایل دهه 2000، مردم متوجه شدند که ایجاد یک دسته از بک لینک ها با ارسال هرزنامه به نظرات با لینک در سایر وب سایت ها مانند وبلاگ ها آسان است. برای محدود کردن بازی موتورهای جستجو با این تاکتیک، توسعه دهندگان وب ویژگی hyperlink nofollow را ایجاد کردند.

این تگ nofollow را می‌توان به کد HTML یک هایپرلینک اضافه کرد تا نشان دهد که مقصد URL نباید وزن اضافی یا رتبه‌بندی توسط الگوریتم‌های موتورهای جستجو داشته باشد.

NoFollow Links - لینک نوفالو

موتورهای جستجو مانند گوگل ادعا می کنند که لینک های nofollow توسط الگوریتم هایی مانند رتبه صفحه گوگل نادیده گرفته می شوند، اما هیچ کس به طور قطع نمی داند.

لینک‌های Nofollow به اندازه لینک‌های dofollow برای شما ارزشی ندارند، اما تمام داده‌های ما نشان می‌دهد که سایت‌هایی که در SERP رتبه خوبی دارند، تعادل سالمی بین لینک‌های nofollow/dofollow دارند (که آن‌ها را جزء ضروری به نظر رسیدن طبیعی می‌کند). بنابراین، ما واقعاً بررسی نمی کنیم که چه تعداد بک لینک نوفالو دریافت می کنیم (زیرا واقعاً به آنها اهمیت نمی دهیم).

DoFollow Links

 Dofollow مشخصه پیش فرض اکثر انواع بک لینک است. یک هایپرلینک برای اینکه dofollow شود نیازی به کد خاصی ندارد.

لینک‌های Dofollow در رتبه‌بندی موتورهای جستجو به حساب می‌آیند و بنابراین در بیشتر شرایط برای تلاش‌های لینک‌سازی ارجح هستند. اما همانطور که قبلاً گفته شد، طبیعی است که یک سایت دارای مقدار مناسبی از پیوندهای dofollow و nofollow (در رابطه با سایر وب سایت های مشابه/مرتبط) باشد.

Pillow Links

 Pillow linksانواعی از بک لینک ها هستند که به پروفایل شما تنوع می بخشند

این پیوندهای طبیعی باید در ابتدا و در طول فرآیند رتبه بندی برای کمک به ایجاد وب سایت شما (یعنی فهرست بندی) و ایجاد یک بافر استفاده شوند. انواع مختلفی از بک لینک ها وجود دارند که در دسته ” Pillow links ” قرار می گیرند، از جمله نقل قول ها، پروفایل های اجتماعی، پست های انجمن، بیانیه های مطبوعاتی، دایرکتوری های تخصصی و نظرات وبلاگ.

انواع مختلف Pillow links معمولاً رایگان است و آسان ایجاد می شود و برای ساخت و توسعه یک سایت ضروری هستند، زیرا در مورد وب سایت/کسب و کار شما “سر و صدا” ایجاد می کنند و به ایجاد ارتباط و تنوع کمک می کنند و در عین حال به Google نشان می دهند که وب سایت شما قانونی و کاربردی است.

Authority Links

 اینها انواع بک لینک هایی هستند که قدرت رتبه بندی خام، قدرت و ارتباط را برای کمک به افزایش رتبه وب سایت شما در SERP فراهم می کنند.

لینک های اتوریتی، بر خلاف Pillow links، تقریباً همیشه dofollow هستند. نمونه هایی از این نوع بک لینک های قدرتمند و باکیفیت عبارتند از پست های مهمان، PBN ها، ویرایش های تخصصی و لینک های ویرایشی. این نوع بک لینک ها با جزئیات بیشتری توضیح داده خواهند شد.

توجه: ما از اصطلاح «مرجع» برای توصیف ابزارهای رتبه‌بندی قدرتمند (یعنی بک لینک‌های با کیفیت) استفاده می‌کنیم که از طریق خدمات لینک‌سازی خود استفاده و ارائه می‌کنیم. نباید با «مرجع دامنه/صفحه» که اصطلاحی است که به طور گسترده برای توصیف کیفیت وب سایت ها/صفحات استفاده می شود، اشتباه گرفته شود.

Contextual Links

پیوند متنی پیوندی است که در یک پاراگراف از متن ظاهر می‌شود نه در منو، نوار کناری، ویجت، و غیره.

Contextual Links - لینک متنی

هنگامی که به دنبال پیوندهای اقتدار هستند، مردم به طور کلی پیوندهای متنی را بر پیوندهای غیر متنی ترجیح می دهند. یک لینک انتخاب شده نمونه بارز یک بک لینک متنی و معتبر است.

Guest Posts

پست های مهمان یکی از انواع پیوندهای معتبر مورد علاقه ما هستند. آنها به طور گسترده در جامعه SEO مورد احترام هستند و مورد استفاده قرار می گیرند. پست مهمان توافقی است بین مدیر وب سایت و نویسنده که در آن نویسنده پست مهمان مقاله ای را در وبلاگ مدیر وب سایت منتشر می کند – معمولاً در ازای دریافت پیوندی در متن وبلاگ که به سایت هدف نویسنده اشاره می کند.

پست‌های مهمان می‌توانند لینک های پولی از فروشندگان یا رایگان (از طریق دسترسی دستی) باشند.

پست مهمان می تواند یک بک لینک با کیفیت بالا ایجاد کند، که اگر از یک سایت لینک دهنده با کیفیت (یعنی قابل اعتماد، مرتبط و معتبر) و با محتوای باکیفیت احاطه شده باشد، می تواند به شدت برای رتبه بندی شما مفید باشد.

بک لینک های وبلاگ نویسی مهمان تمایل به محتوایی و موضوعی دارند (ویژگی های با کیفیت بالا از نظر پتانسیل رتبه بندی). بک لینک های بیو پست مهمان (با نام مستعار پیوندهای بیو نویسنده) گونه ای از بک لینک های وبلاگ نویسی مهمان هستند که لینک خروجی در قسمت بیو نویسنده مهمان درج می شود.

اگر تصمیم گرفته اید که فرصت های وبلاگ نویسی مهمان را از طریق ارتباط دستی (تماس با سردبیران و سایر صاحبان وب سایت مستقیماً) پیدا کنید، باید مطمئن شوید و محتوای با کیفیتی را ارائه دهید که مطابق با سطح ارزشی است که به دیگران قول داده اید. مهمانی در ازای بک لینک

با این حال، ما فکر می کنیم که خرید لینک های پست مهمان از شرکتی که خدمات بک لینک وبلاگ نویسی مهمان را ارائه می دهد، بسیار ساده تر است.

PBNs

پیوندهای PBN، بک لینک‌های متنی و معتبری هستند که معمولاً در صفحه اصلی یک وبلاگ قرار دارند که تنها با هدف دستکاری موتورهای جستجو متعلق به آن هستند. این وبلاگ‌ها دامنه‌هایی با هدف تغییر کاربری هستند که برای انتقال هرچه بیشتر قدرت و پیوند دادن به اهداف خود در نظر گرفته شده‌اند (و بخشی از گروهی از سایت‌ها به نام شبکه وبلاگ خصوصی هستند).

ایده این است که دامنه‌های قدیمی را با سابقه بک لینک غنی گرفته و آنها را از داخل به بیرون بسازیم تا سایت‌های پولی (یعنی سایت‌های هدف) با لینک‌های صفحه اصلی معتبر ارائه شوند که به آنها در رتبه‌بندی نمایی کمک می‌کند.

با این حال، این استراتژی پیشرفته لینک سازی از دید موتورهای جستجو (یعنی گوگل) دستکاری (و غیر طبیعی) است، زیرا وبلاگ ها به جای ارائه اطلاعات مفید به بازدیدکنندگان، فقط برای انتقال قدرت به یک سایت پولی مستقر می شوند. در واقع، بسیاری از سایت‌های پیوند دهنده PBN به ندرت بازدیدکننده دارند زیرا در SERP رتبه‌بندی نمی‌کنند (این هدف مورد نظر آنها نیست).

هنگامی که PBN ها با دقت مورد استفاده قرار می گیرند، پیوندهای ارزشمندی برای ارائه قدرت زیادی به اهداف مربوطه هستند. اما هنگام استفاده از این ابزار رتبه‌بندی بسیار قوی با احتیاط عمل کنید تا از هر گونه جریمه Google یا حذف وحشتناک کل شبکه PBN جلوگیری کنید.

Niche Edits

قطعا یکی از انواع بک لینک های مورد علاقه ما، Nich Edits(یا لینک سرپرست) است. این ابزارهای رتبه‌بندی قدرتمند، پیوندهای متنی هستند که در مقالات موجود و مرتبطی که قبلاً در SERPهای Google طنین‌انداز شده‌اند (مانند پست‌های وبلاگی که جایگاه هدف شما را پوشش می‌دهند) درج می‌شوند.

Nich Edits لینک های معتبری هستند که کاملاً شبیه به پست های وبلاگ با کیفیت بالا هستند، با چند استثنا:

  • مقالات به جای جدید قدیمی شده اند.
  • مقالات ممکن است یک نمایه بک لینک موجود داشته باشند (مقالات پست مهمان ندارند).
  • شما فقط روی URL خود (و متن لنگر آن) به جای محتوای متنی آن کنترل دارید (همچنین ممکن است بتوانید جایگاه سایت پیوند دهنده را انتخاب کنید).
  • آنها به طور کلی ارزان تر از پست های مهمان هستند.

با توجه به سن و نمایه های پیوند موجود، کمی متفاوت از پست های مهمان هستند، پیوندهای انتخاب شده ابزاری عالی برای کار در کنار سایر پیوندهای شما در ایجاد تنوع و افزودن قدرت، ارتباط و قدرت به سایت هدف هستند. مجموعه‌ای از ویرایش‌های ارزان قیمت به‌ویژه در احیای سایتی که توسط جریمه آسیب دیده است یا ایجاد ارتباط سریع با یک جایگاه هدف مؤثر است.

Editorial Links

 آخرین نوع پیوند مرجع در لیست ما است. اساساً مانند یک پست مهمان است، اما به دست آوردن آن بسیار دشوارتر است، زیرا سایت لینک دهنده بسیار معتبر و انحصاری است (بنابراین آنها در مورد ارائه دهندگان محتوای خود حساس هستند). این بدان معنی است که یک بک لینک سرمقاله ممکن است برای بودجه ساخت لینک شما بسیار گران باشد.

بک لینک های تحریریه لینک های خروجی مرتبط با سایت های انتشار اخبار هستند. به طور کلی تر، یک Editorial Links از یک منبع قابل اعتماد با اعتبار دامنه بسیار بالا می آید (یعنی دارای هزاران محتوای با کیفیت بالا و دامنه های ارجاع دهنده).

تصور کنید که یکی از کارمندان نیویورک تایمز نیاز به ذکر برخی منابع در یک مقاله با پیوند دادن به وب سایت های دیگر دارد. این Editorial Links ، یک قایق از قدرت را به هر صفحه وب که به اندازه کافی خوش شانس باشد در انتهای دریافت کننده ارائه می کند.

به معنای واقعی کلمه، “سرمقاله” به سادگی به معنای هر مقاله ای است که برای انتشار آماده یا سفارش داده می شود. بنابراین بک Editorial Links لینک هایی از سایر وب سایت ها هستند که با انتشار محتوای اصلی ایجاد می شوند. به همین دلیل است که دریافت Editorial Links مشابه وبلاگ نویسی مهمان است.

Blog Comments

 ارسال نظرات در وبلاگ ها برای ایجاد بک لینک نظرات، راه خوبی برای تنوع بخشیدن به پروفایل لینک شما و افزودن مقداری ارتباط بدون صرف هزینه است. با این حال، انتظار نداشته باشید که این بک لینک های نظری رتبه شما را با عجله یا هر چیز دیگری بالا برند (به همین دلیل است که ما آنها را Pillow links در نظر می گیریم).

برای دریافت این پیوندها، فقط در یک پست وبلاگ نظر داده و وب سایت خود را در جزئیات قرار دهید. نام شما می تواند به عنوان متن لنگر برای لینک شما استفاده شود.

Blog Comments

شاید جالب باشد که بدانید سالها پیش ارسال هرزنامه به نظرات وبلاگ برای افزایش مصنوعی رتبه بندی جستجو بسیار آسان بود. همانطور که الگوریتم های گوگل برای مقابله با تاکتیک های ساخت لینک دستکاری، مانند محتوای تولید شده خودکار و ارسال هرزنامه وبلاگ، تکامل یافتند، استراتژی های لینک سازی برای سئو نیز پیشرفت کردند.

اما هنوز کاملاً طبیعی است که یک وب مستر نظرات وبلاگ را با URL وب سایت خود به آنها متصل کند.

اگر به طور طبیعی و کم انجام شود، پیوندهای نظرات وبلاگ راهی محکم برای تنوع بخشیدن به نمایه های پیوند شما و افزودن ارتباط است.

Social Bookmarks

سایت‌ها/پلتفرم‌های نشانک‌گذاری اجتماعی سرویس‌های محتوای محبوبی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند محتوا را پست کنند و پیوندهایی به صفحات وب به اشتراک بگذارند. این لینک های اجتماعی ساده، رایگان و طبیعی هستند.

از آنجایی که این وب‌سایت‌های معتبر منابع را جمع‌آوری می‌کنند که بسیاری از علایق مشترک را پوشش می‌دهند، آنها پلتفرم‌های خوبی برای ارسال نظرات واقعی و محتوای خود در مورد وب‌سایت‌های هدفی هستند که ممکن است به کاربران علاقه‌مند شوند. به عنوان مثال، Pinterest یک ابزار رایگان برای ارسال محتوا با اطلاعات پس زمینه ضمیمه شده است.

همچنین، پلت‌فرم‌های نشانک‌گذاری اجتماعی راه خوبی برای نمایه‌سازی صفحات وب جدید هستند (اما در صورت استفاده بیش از حد، می‌توان آنها را اسپم دید).

Article Directories

پیوندهای دایرکتوری مقاله در آن روزگاری که ابزارهای سئوی خودکار تولید شده به اندازه امروز رایج نبودند، بسیار مهم بودند.

ایده این بود که یک مقاله با یک لینک بنویسیم و آن را به صدها دایرکتوری مقاله ارسال کنیم به این امید که ناشران تصادفی آن را برای سایت های محتوای خود بکشند.

در نهایت، الگوریتم‌های جستجو شروع به جریمه کردن بک لینک‌های هرزنامه مرتبط با دایرکتوری‌های با کیفیت پایین و فیلتر کردن محتوای تکراری در وب کردند (از آنجایی که مقالات اسپم با کیفیت پایین در فهرست‌های مقاله در بسیاری از مکان‌ها تکثیر می‌شوند). اکنون، دایرکتوری های مقاله دیگر آن اعتباری که قبلا داشتند را ندارند.

Reciprocal Links (Link Exchanges)

تبادل لینک شامل دو وب مستر (یا برند) است که با یکدیگر بک لینک ها را برای منافع متقابل معامله می کنند.

این توافقنامه ای است که به دنبال تضمین محتوای یکدیگر، نشان دادن وابستگی بین دو سایت و ارائه دسترسی سریع به اطلاعات مربوط به بازدیدکنندگان است.

پیوندهای متقابل مفید هستند، اما نباید بیش از حد مورد استفاده قرار گیرند، زیرا برای شبکه بزرگی از وب مسترها بسیار آسان است که با یکدیگر در اشتراک گذاری پیوندها همکاری کنند.

Pay-per-Click Ads (PPC)

این یک مدل تبلیغاتی است که در آن شما برای حق قرار دادن یک آگهی با کلمات کلیدی در یک حراج مانند Google Ads پیشنهاد می دهید.

هنگامی که آن کلمات کلیدی در یک موتور جستجو وارد می شوند، بالاترین قیمت پیشنهادی برای آن کلمات کلیدی باعث می شود که تبلیغات آنها به طور برجسته تری در نتایج جستجو نمایش داده شود.

تبلیغات ppc - تبلیغات کلیکی

این تبلیغات از نظر فنی دارای بک لینک به سایت شما هستند، با این حال، آنها باید بسیار متفاوت از سایر بک لینک ها در نظر گرفته شوند و وزن یکسانی ندارند.

Directory Links

پیوندهای دایرکتوری در دایرکتوری‌های وب/صنعت/فهرست‌های کسب‌وکار – صفحات زرد آنلاین یا کاتالوگ‌های سایت‌ها (اغلب مربوط به یک جایگاه خاص) مستقر می‌شوند.

این Pillow links راه خوبی برای افزایش طبیعی آگاهی از برند در بازارهای هدف هستند.

از آنجایی که طبیعی است که سایت‌ها در هر جایگاهی در Niche directories پیدا شوند، منطقی است که از پیوندهای دایرکتوری در یک کمپین لینک بیلدینگ برای تنوع بخشیدن به پروفایل بک لینک خود و افزایش طبیعی بودن استفاده کنید.

Forum Links

 انجمن ها سایت های بحث و گفتگو هستند که در آن کاربران پیام هایی در مورد موضوعات مختلف در یک ساختار سلسله مراتبی ارسال می کنند.

بسته به محل قرارگیری آنها در سایت، چند نوع پیوند انجمن وجود دارد. به عنوان مثال، یک صفحه نمایه، بخش امضای یک پست، یا مستقیماً در بدنه اصلی پست ها در سراسر موضوع بحث.

این لینک ها برای کسب و کارها نیز بسیار طبیعی هستند، با این حال، مانند نظرات وبلاگ – شما نمی خواهید آنها را هرزنامه ارسال کنید. گوگل مراقب است زیرا این تاکتیک لینک سازی در گذشته نیز مورد سوء استفاده قرار می گرفت.

Author Bio Links

 نویسندگان گاهی اوقات هنگام پست کردن در نشریه ای که متعلق به خودشان نیست، بیوگرافی کوتاهی را همراه با محتوای آنها ارائه می دهند.

پیوندهایی که به نمایه خود اضافه می کنند، لینک زندگینامه نویسنده نامیده می شوند.

Author Bio Links

لینک ها می توانند به محتوای مرتبط تر یا صفحه اصلی سایت یا وبلاگ اصلی نویسنده اشاره کنند، به خصوص اگر نویسنده یک متخصص موضوع باشد و بخواهد اطلاعات بیشتری را در اختیار خواننده قرار دهد.

این لینکها اساساً پست‌های مهمان هستند، بدون اینکه فایده ای داشته باشند (و گاهی اوقات غیرفالو خواهند شد). ترجیح می‌دهید در صورت امکان، پیوندهای پست مهمان در بیو نویسنده نباشد.

Social Signals

 سیگنال های اجتماعی معیارهای رسانه های اجتماعی هستند که نشان دهنده محبوبیت و تمایل به محتوای خاص است. بازدیدها، اشتراک‌گذاری‌ها، نظرات، لایک‌ها و دوست نداشتن‌ها نمونه‌هایی از سیگنال‌های اجتماعی در پلتفرم‌های مختلف هستند.

ایجاد Pillow links با سیگنال های اجتماعی در مورد افزایش اعتماد و طبیعی بودن است زیرا بسیار طبیعی است که سایت های محبوب از منابع رسانه های اجتماعی نیز در مورد آنها صحبت شده و به آنها پیوند داده شود.

Auto-Generated Links

 بک لینک های تولید شده خودکار به برنامه هایی اطلاق می شود که به طور خودکار برای شما در وب سایت های مختلف بک لینک ایجاد می کنند (مثلاً بک لینک های GSA). برخی از بک لینک های تولید شده خودکار از یک ابزار پولی می آیند.

این به طور کلی به عنوان یک طرح لینک سازی با کیفیت پایین و یک عمل بسیار اسپم در نظر گرفته می شود.

ما استفاده از این نوع لینک را توصیه نمی‌کنیم مگر اینکه واقعاً بدانید با آنها چه می‌کنید زیرا اغلب در نهایت سایت‌ها را جریمه می‌کنند تا جایی که رتبه Google آنها به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

سیگنال‌های اجتماعی و لینک‌های رسانه‌های اجتماعی از نظر توانایی در کمک به رتبه‌بندی شما مانند بک لینک‌های معمولی محاسبه نمی‌شوند، اما ارزش سئو دارند.

Press Releases

 بیانیه‌های مطبوعاتی بیانیه‌های رسمی هستند که برای رسانه‌های خبری منتشر می‌شوند که رویدادهای مهم را اعلام می‌کنند و اطلاعات مربوط به موضوعات خاص را به اشتراک می‌گذارند. این مقالات شامل بک لینک های انتشار مطبوعاتی هستند که به سایت شما اشاره می کنند.

شما می توانید به سرعت و به طور طبیعی بک لینک های انتشار مطبوعاتی بسازید. و اگر سایت‌های خبری و سایر سایت‌های شخص ثالث متوجه بیانیه مطبوعاتی شما شده و پیوندهای شما را به اشتراک می‌گذارند، قدرت بیشتری نصیب شما می‌شود!

توصیه می‌کنیم فقط از لنگرهای طبیعی همراه با انتشار مطبوعاتی (یعنی مارک، عمومی یا URL) استفاده کنید. ما همچنین استفاده بیش از حد از آنها را توصیه نمی کنیم. این پیوندهای انتشار مطبوعاتی معمولاً به هر حال nofollow هستند، بنابراین به عنوان Pillow links در نظر گرفته می شوند.

Widget and Sidebar Links

 ویجت‌های وردپرس عناصر پویا یا بلوک‌هایی از محتوا هستند که می‌توانید در نوار کناری یا پاورقی سایت خود قرار دهید و به شما اجازه می‌دهد اطلاعات اضافه کنید. برخی از نمونه‌های محتوای ویجت شامل پست‌ها، گالری‌های تصاویر، جعبه‌های لایک فیس‌بوک و پیوندها می‌شود.

نوارهای کناری بخش هایی در کنار یک پست وبلاگ هستند که حاوی پیوندهای سراسر سایت (اگر نوار کناری در هر صفحه در سراسر وب سایت ظاهر می شود) و اطلاعات اضافی است.

Widget and Sidebar Links

 پیوندهای ویجت و نوار کناری عموماً متنی نیستند، اما اگر از سایت‌ها/مقالات مرتبط یا معتبر آمده باشند، همچنان دارای ارزش سئو هستند.

Blogroll Links

 بلاگ‌رول فهرستی از پست‌هایی است که یک وبلاگ‌نویس منتشر کرده است، و پیوند بلاگرول پیوندی است که قبل از قطع شدن در متن پیش‌نمایش ظاهر می‌شود (مگر اینکه رول وبلاگ تمام پست را نمایش دهد – پس می‌تواند در هر جایی باشد).

اکثر وب سایت ها دارای وبلاگ یا لیستی از مقالات مختلف منتشر شده در سایت هستند. بیشتر سایت های خبری مورد علاقه شما نمونه هایی از وبلاگ ها هستند. سایت های PBN همچنین از بلاگ رول ها برای میزبانی پیوندهای PBN استفاده گسترده ای می کنند.

برای دریافت لینک بلاگ‌رول، باید لینکی را در یک پست وبلاگ در سایت دریافت کنید و لینک را نزدیک ابتدای مقاله نشان دهید تا در متن پیش‌نمایش (یا فقط در هر جایی از مقاله، اگر فقط سایت باشد، ظاهر شود. پست های کامل را در بلاگ رول نمایش می دهد).

Infographics, Slideshows, Audio, and Video Links

اینفوگرافیک ها، نمایش های اسلاید، سایت های صوتی و تصویری همگی به شما این امکان را می دهند که این انواع مختلف محتوا را برای اشتراک گذاری با دیگران آپلود کنید. نمونه ای از سایت های ویدئویی یوتیوب است.

شما می توانید با آپلود محتوا در سایت (یعنی آپلود یک ویدیو در یوتیوب)، و سپس قرار دادن پیوند به سایت خود در کادر توضیحات محتوا، در این سایت ها لینک دریافت کنید.

Infographics, Slideshows, Audio, and Video Links

محتوای بسیار محبوبی که می تواند ویروسی شود و تعداد زیادی بک لینک برای شما ایجاد کند، اما حتی اگر اینطور نباشند هنوز مفید هستند. این وب‌سایت‌ها معمولاً بسیار قابل اعتماد هستند و پیوندهایی که از آن‌ها به دست می‌آیند، pillow links عالی ایجاد می‌کنند.

Footer Links

لینک های پاورقی، لینکهایی در سطح سایت هستند که در بخش پاورقی یک صفحه وب (پایین) قرار می گیرند.

اینها معمولاً در هر صفحه از یک وب سایت ظاهر می شوند زیرا بخش پاورقی یک عنصر در سرتاسر سایت است. این بدان معناست که دریافت لینک فوتر در یک وب سایت می تواند منجر به هزاران بک لینک شود.

شواهد نشان می‌دهد که قانون کاهش بازدهی برای دریافت لینک از دامنه‌ها اعمال می‌شود، بنابراین هر لینکی که از اولین لینک گذشته باشد، برای شما ارزشی نخواهد داشت.

پیوندهای پاورقی عمدتاً غیر متنی هستند.

Redirects

  Redirectsراهی برای ارسال خودکار بازدیدکنندگان و ربات های موتور جستجو از یک URL به URL دیگر است.

رایج ترین نوع، تغییر مسیر 301، به این معنی است که آدرس وب و محتوای آن به طور دائم به مکان دیگری منتقل شده است. 302 تغییر مسیر زمانی استفاده می شود که محتوا به طور موقت باید جابجا شود.

با ریدایرکت های 301، می توانید از قدرت کل نمایه بک لینک یک دامنه یا URL استفاده کنید و آن را به هدف جدید هدایت کنید.

وقتی یک دامنه کامل را به یک دامنه جدید 301 می کنید، می توانید آن را به عنوان ارسال تمام پیوندها از دامنه قدیمی به دامنه جدید در نظر بگیرید.

Site-Wide Links

 پیوندهای سایت در تمام (یا اکثر) صفحات یک وب سایت قرار می گیرند. آنها را می توان در هدر، بدنه، پاورقی یا نوار کناری هر صفحه قرار داد.

به عنوان مثال، یک تبلیغ قرار داده شده در فوتر، یا یک لینک در نوار کناری هر صفحه در سایت، اگر سایت لینک دهنده به اندازه کافی بزرگ باشد، می تواند هزاران بک لینک به سایت شما ایجاد کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد پیوندهای سراسر سایت، بخش بالا را از پیوندهای پاورقی ببینید.

Resource Pages

 صفحات منبع صفحات وب هستند که پیوندهای منابع مفیدی را در مورد یک موضوع، محصول یا خدمات نمایش می دهند.

آنها به منظور ارائه بسیاری از منابع اضافی (وب سایت ها) برای بازدیدکنندگان در هنگام تلاش برای یادگیری در مورد یک موضوع خاص هستند.

می‌توانید با تماس با مدیران وب‌سایت‌ها و درخواست برای اضافه شدن، از صفحات منبع، بک لینک ایجاد کنید.

Profile Links

 ایده پیوندهای پروفایل بسیار ساده است: یک نمایه در یک وب سایت ایجاد کنید و لینکی به یک یا چند سایت خود اضافه کنید. می‌توانید این پروفایل‌ها را در سایت‌های شبکه‌های اجتماعی (به عنوان مثال فیس‌بوک، لینکدین)، و همچنین انجمن‌های پیام، سایت‌های پرسش و پاسخ و دیگر پلتفرم‌ها ایجاد کنید.

به عنوان مثال، وقتی به یک سایت فروم اختصاص داده شده به بازیابی خودروهای کلاسیک می‌پیوندید و پیوندی را به گاراژ بازسازی خود در صفحه نمایه خود ارسال می‌کنید، اساساً یک پیوند نمایه ایجاد می‌کنید. اگر یک صفحه نمایه برای کسب و کار خود در فیس بوک یا لینکدین ایجاد می کنید، اینها نمونه هایی از بک لینک های پروفایل تجاری هستند.

این pillow links بسیار مفید معمولاً nofollow و غیر متنی هستند.

Testimonials and Reviews

 کسب و کارها از توصیفات و نظرات برای ایجاد اعتماد با مشتریان و یادگیری نحوه بهبود محصولات استفاده می کنند.

گواهینامه ها بسیار تأثیرگذار هستند، بنابراین می توانید با ارسال توصیفات و بررسی های واقعی به شرکت ها (مانند شرکای تجاری یا محصولاتی که امتحان کرده اید) که حاوی بک لینک به وب سایت شما هستند، ترافیک ایجاد کنید.

Image Links

لینک های تصویری دقیقاً همین هستند – تصاویری که به جای متن لنگر آبی معمولی، به سایت شما لینک می دهند. شما روی تصویر کلیک کنید تا لینک مورد نظر را دنبال کنید.

لینک تصویری

Web 2.0s

وب 2.0 پلتفرم هایی هستند که در آنها کاربران می توانند صفحات وب کوچک خود را (معمولاً رایگان) ایجاد کنند.

سپس می توانید از صفحه وب خود در پلتفرم آنها به هر آنچه که می خواهید پیوند دهید.

Citations

نقل‌قول‌ها به کاربران اجازه می‌دهد نام، آدرس و شماره تلفن (NAP) خود را همراه با لینک وب‌سایت به فهرست اضافه  کنند.

اینها اساساً مانند Niche directories معمولی هستند با این تفاوت که به شما اجازه می دهند یا از شما می خواهند NAP خود را اضافه کنید.

آنها pillow link عالی برای دامنه های شما ایجاد می کنند زیرا طبیعی و رایگان هستند و بسته به فهرست دایرکتوری، ارتباط و ارتباط مکان را اضافه می کنند.

بسیاری از سئوکاران فقط از لینک های استناد برای وب سایت های محلی استفاده می کنند، با این حال، می توان از آنها برای ارتباط دادن سایت های وابسته استفاده کرد.

Backlink Types Wrap-Up

ممکن است در ابتدا بسیار سخت باشد اما هنگامی که واقعاً ذهن خود را در مورد نحوه عملکرد همه بک لینک های مختلف آماده ساختید، زمانی که تصمیم به ساخت لینک دارید، کار بسیار آسان تری خواهید داشت. فقط به یاد داشته باشید که هر نوع لینک کاربردهای خاص خود را دارد و همچنین می تواند پروفایل بک لینک شما را متنوع کند.

خرید لینک بسیار ساده تر از افزودن دستی آنهاست. بک لینک های با کیفیت بالا (که تمایل به بک لینک های پولی دارند) شامل لینک های معتبر مانند پست های مهمان، بک لینک های سرمقاله، ویرایش های خاص و PBN می باشد. pillow link برای ایجاد و عایق‌سازی وب‌سایت شما، از جمله نمایه‌های اجتماعی، نظرات وبلاگ، فهرست‌های راهنما، نقل‌قول‌ها، بیانیه‌های مطبوعاتی، وبلاگ ، پیوندهای بلاگ‌رول و موارد دیگر استفاده می‌شوند. فقط از بک لینک ابزار رایگان یا لینک های تولید خودکار اجتناب کنید.

اگر سوالی دارید، نظری دارید، یا اینکه کدام نوع بک لینک پولی برای نیازهای شما مناسب تر است، با ما تماس بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *