صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ چگونه می توانید طراحی UX خود را برای نتایج سئو بهتر بهبود بخشید؟

ux و سئو

چگونه می توانید طراحی UX خود را برای نتایج سئو بهتر بهبود بخشید؟

با توجه به مقاله قبلی ما ( UX/UI و تاثیر آن بر سئو ) اکنون که اشتباهات رایج UX/UI را می دانید، قدم بعدی این است که تعیین کنید چگونه طراحی UX خود را بهبود ببخشید. UX/UI جنبه حیاتی هر وب سایتی است. تعیین می کند که وب سایت شما چقدر کاربرپسند و موثر است. UX عالی می تواند تفاوت در ماندن یا خروج بازدیدکنندگان از وب سایت شما، تبدیل...
حدود زمان مطالعه 9 دقیقه

چگونه می توانید طراحی UX خود را برای نتایج سئو بهتر بهبود بخشید؟

با توجه به مقاله قبلی ما ( UX/UI و تاثیر آن بر سئو ) اکنون که اشتباهات رایج UX/UI را می دانید، قدم بعدی این است که تعیین کنید چگونه طراحی UX خود را بهبود ببخشید.

UX/UI جنبه حیاتی هر وب سایتی است. تعیین می کند که وب سایت شما چقدر کاربرپسند و موثر است. UX عالی می تواند تفاوت در ماندن یا خروج بازدیدکنندگان از وب سایت شما، تبدیل آنها و بازگشت آنها به سایت را فراهم سازد.

در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید UX/UI وب سایت خود را برای نتایج سئو بهتر بهبود بخشید:

 

چند راهکار در طراحی UX و بهتر دیده شدن سایت

تضمین یک وب سایت سازگار با موبایل

افراد بیشتری از تلفن همراه هوشمند خود برای گشت و گذار در اینترنت استفاده می کنند. بر اساس گزارشی که اخیراً منتشر شده است، مصرف کنندگان پنج برابر بیشتر احتمال دارد که وب سایتی را در صورت عدم سازگاری با موبایل، رها کنند. بنابراین، وب سایت شما باید سازگار با موبایل باشد. این بدان معنی است که باید یک طراحی واکنش گرا داشته باشد که با اندازه صفحه نمایش سازگار باشد. همچنین، مطمئن شوید که محتوای شما در یک صفحه کوچکتر قابل دسترسی است.

درج کلمات کلیدی مرتبط

کلمات کلیدی را در عناوین، سرفصل ها و در سراسر محتوای خود بگنجانید تا رتبه وب سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود ببخشید. با این حال، از اضافه بار کلمات کلیدی خودداری کنید. این به بهینه سازی موتور جستجوی شما آسیب می زند و خواندن مطالب شما را دشوار می کند. در عوض، از ابزار جستجوی کلمات کلیدی استفاده کنید تا دریابید که چه فرصت هایی برای بهبود رتبه وب سایت شما وجود دارد.

درج کلمات کلیدی مرتبظ

مورد First Editing، یک شرکت ویرایش حرفه ای، اهمیت رتبه بندی کلمات کلیدی را نشان می دهد. این شرکت فروش خود را در حال کاهش یافت و بعداً متوجه شد که رتبه بندی کلمات کلیدی و ترافیک ارگانیک آن نیز به همین سرنوشت دچار شده است. با بررسی دقیق تر، مشخص شد که عملکرد سایت به دلیل محتوای بی کیفیت با کلمات کلیدی غیر ضروری رو به کاهش است.

آنها مشکل را با گروه بندی محتوا در موضوعات و بازنویسی مقالات برای کاربران و نه برای موتورهای جستجو حل کردند. همچنین، آنها وب سایت را برای ساده سازی تجربه کاربر طراحی مجدد کردند. پس از چند ماه، آنها رتبه بندی صفحه اول را برای عبارت “ویرایش حرفه ای” و افزایش 35 درصدی در ترافیک ارگانیک مشاهده کردند.

اگر می خواهید رتبه وب خود را بهبود ببخشید، باید از ابزار جستجوگر SERP استفاده کنید. این به شما بینشی دقیق از صفحه نتایجی که پس از جستجوی یک کلمه کلیدی خاص نمایش داده می شود، ارائه می دهد.

جستجو گر سرپ و کیورد ریسرچ

بهبود سرعت صفحه

وب سایت خود را سریع بارگذاری کنید. هیچ کس دوست ندارد منتظر یک وب سایت با بارگیری کند باشد. علاوه بر این، صفحات کند توسط موتورهای جستجو جریمه می شوند. چندین راه برای کاهش زمان بارگذاری صفحه وجود دارد، مانند: ب. با بهینه سازی تصاویر و استفاده از شبکه تحویل محتوا. البته یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت وب سایت، ساده سازی طراحی است. به یاد داشته باشید که طراحی تمیز و ساده نه تنها سریع‌تر بارگیری می‌شود، بلکه برای کاربران راحت‌تر می‌شود.

از فونت ها و رنگ های خوانا استفاده کنید

راه دیگر برای کاربرپسندتر کردن وب سایت خود استفاده از فونت ها و رنگ های خوانا است. از فونت‌های استانداردی استفاده کنید که سریع خوانده می‌شوند و از رنگ‌های بسیار متفاوت اجتناب کنید. یک طرح رنگی ساده نه تنها برای چشم آسان تر است، بلکه وب سایت شما را از نظر بصری جذاب می کند.

شامل فراخوان برای اقدام (CTA)

با ایجاد فراخوان برای اقدام در سراسر سایت خود، دانستن کارهای بعدی را برای مشتریان خود آسان کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید بازدیدکنندگان در لیست ایمیل شما مشترک شوند، در هر صفحه یک تماس برای اقدام اضافه کنید. این کار کاربران را از طریق وب سایت شما راهنمایی می کند و اطمینان حاصل می کند که آنها اقدام مورد نظر را انجام می دهند.

از زبان روشن و مختصر استفاده کنید

در نهایت باید از زبان واضح و مختصر استفاده کنید. مقالات خود را با استفاده از جملات کوتاه و کلمات ساده به گونه ای بنویسید که قابل درک باشد. این خوانایی وب سایت شما را بهبود می بخشد و آن را کاربرپسندتر می کند. همچنین به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا محتوای شما را بهتر درک کنند و شانس شما را برای رتبه بالاتر در نتایج جستجو افزایش دهد.

با پیروی از این نکات، می توانید UX/UI وب سایت خود را بهبود بخشید و به نوبه خود سئوی آن را بهبود ببخشید. از سوی دیگر، نباید فراموش کرد که UX/UI تنها بخشی از سئو است. عوامل مختلفی می توانند به رتبه بندی یک وب سایت در موتورهای جستجو کمک کنند. اما اگر UX/UI خود را بهینه کنید، رتبه سئوی خود را به میزان قابل توجهی بهبود خواهید داد.

چگونه موفقیت طراحی UX خود را اندازه گیری می کنید؟

طراحی UX در مورد ایجاد رابط هایی است که برای مصرف کنندگان موثر و جذاب باشد. اما چگونه می توانید تشخیص دهید که طراحی وب شما موفق بوده است؟ در اینجا چند شاخص کلیدی وجود دارد که می توانید اندازه گیری کنید:

میزان اتمام کار

این معیار درصد مصرف کنندگانی است که کارهایی را که سعی کردند با استفاده از رابط کاربری شما تکمیل کنند، انجام دادند. اگر میزان تکمیل بالا باشد، این نشانه خوبی است که طراحی UX شما موثر است. می‌توانید با استفاده از نظرسنجی یا آزمایش کاربر، میزان تکمیل کار را اندازه‌گیری کنید.

نرخ خطا

نرخ خطا اندازه‌گیری می‌کند که کاربران در هنگام استفاده از رابط شما چقدر اشتباه می‌کنند. نرخ خطای پایین نشان می دهد که طراحی UX شما به راحتی قابل درک است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که برخی از خطاها اجتناب ناپذیر هستند و به دلیل طراحی شما نیستند. می‌توانید با استفاده از نظرسنجی، آزمایش کاربر یا داده‌های تحلیلی، میزان خطا را اندازه‌گیری کنید.

رضایت کاربر

وقتی مشتریان از طراحی شما راضی هستند، احتمال بیشتری دارد که مدت بیشتری در سایت شما بمانند و در آینده بازگردند. می‌توانید رضایت کاربران را با انجام نظرسنجی یا استفاده از ابزارهای تحلیلی برای ردیابی تعامل کاربران اندازه‌گیری کنید.

نرخ تبدیل

به همین ترتیب، نرخ تبدیل اثربخشی طراحی UX شما را در کمک به کاربران برای دستیابی به اهدافشان اندازه گیری می کند. نرخ تبدیل بالا به این معنی است که مشتریان آنچه را که نیاز دارند پیدا کرده و اقدام مورد نظر خود را انجام می دهند، خواه خرید باشد یا ثبت نام در خبرنامه. شما همچنین می توانید این رقم کلیدی را با استفاده از داده های تجزیه و تحلیل اندازه گیری کنید.

نرخ پذیرش

در نهایت، نرخ پذیرش اندازه‌گیری می‌کند که مصرف‌کنندگان چقدر می‌توانند رابط کاربری شما را یاد بگیرند و از آن استفاده کنند. نرخ پذیرش بالا به این معنی است که مشتریان طرح شما را برای پیمایش و استفاده آسان می یابند. همچنین بینشی در مورد چگونگی درک کاربران از چیدمان و رابط کاربری شما ارائه می دهد. می‌توانید نرخ پذیرش را با استفاده از نظرسنجی، آزمایش کاربر یا داده‌های تحلیلی اندازه‌گیری کنید.

فاکتورهای UX/UI برای بهینه سازی وب سایت برای اهداف سئو چیست؟

چندین فاکتور مهم UX/UI وجود دارد که باید هنگام بهینه سازی یک وب سایت برای اهداف سئو در نظر گرفت. در زیر مهمترین آنها آورده شده است:

محتوا

جای تعجب نیست که محتوا، همه و همه در بهینه سازی موتورهای جستجو نقش دارد. زیرا وب سایت بدون محتوا واقعا مفهومی نخواهد داشت هنگام بهینه سازی یک وب سایت برای اهداف UX/UI و SEO، اولویت بندی محتوا مهم است. محتوای شما باید به خوبی نوشته شده و آموزنده باشد. همچنین باید دارای کلمات کلیدی غنی و سئو بهینه باشد. اگر برای کسب رتبه بالا در نتایج موتورهای جستجو به کمک نیاز دارید، از بهترین پلتفرم های سئو موجود استفاده کنید.

نقشه سایت

نقشه سایت وب سایت شما یکی از مهم ترین عواملی است که باید برای UX و SEO در نظر بگیرید. نقشه سایت باید آسان باشد زیرا یکی از راه های اصلی تعامل کاربران با وب سایت شما است. همچنین به موتورهای جستجو کمک می کند تا وب سایت شما را به طور مؤثر خزیده و فهرست بندی کنند. ایجاد نقشه سایت می تواند به شما در برنامه ریزی جهت یابی وب سایت و اطمینان از موثر بودن آن برای کاربران و موتورهای جستجو کمک کند.

سازگاری با موبایل

یک وب‌سایت سازگار با موبایل، وب‌سایتی است که به راحتی در دستگاه تلفن همراه، مانند تلفن هوشمند یا تبلت، قابل پیمایش است. کاربران انتظار دارند وب‌سایت‌ها در دستگاه‌هایشان ظاهر شوند و موتورهای جستجو نیز هنگام تعیین رتبه‌بندی، سازگاری با موبایل را در نظر می‌گیرند. اگر هنوز برای تلفن همراه آماده نیستید، ابزارهایی مانند ProntoForms می توانند به شما کمک کنند تا عملیات تجاری خود را با موبایل همراه کنید.

ایجاد ارزش با تجربه بهینه UX/UI

UX/UI یکی از مهمترین جنبه های هر وب سایتی است، اما یکی از مواردی است که اکثر شرکت ها از آن غافل هستند. بهینه سازی وب سایت شما برای اهداف UX/UI و SEO تضمین می کند که وب سایت شما یک تجربه کاربری مثبت ارائه می دهد و در عین حال در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالایی دارد.

هنگام بهینه‌سازی وب‌سایت برای هر هدف، مؤلفه‌های زیادی باید در نظر گرفته شود. با این حال، اگر اطلاعات ذکر شده در این مقالعه را دنبال کنید، باید بتوانید عملکرد وب سایت خود را بهبود بخشید و نتایج سئوی بهتری دریافت کنید.

ما با شما هستیم تا برای داشتن یک سایت سئو شده شمارا یاری کنیم ..با ما تماس بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *