صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ UX/UI و تاثیر آن بر سئو

UX/UI و تاثیر آن بر سئو

UX/UI و تاثیر آن بر سئو

مقدمه در دنیای امروز کسب‌وکارها باید حضور آنلاین خود را جدی بگیرند، زیرا جهان دیجیتال می‌شود. این شامل یک وب سایت خوب طراحی شده که استفاده و پیمایش آن آسان است نیز می باشد. یک تجربه کاربری/رابط کاربری عالی (UX/UI) وبسایت در جذب مشتریان شما بسیار مهم است. UX/UI برای راضی نگه داشتن مشتریان در سایت مهم است و می تواند تأثیر مثبتی بر بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما...
حدود زمان مطالعه 7 دقیقه

UX/UI و تاثیر آن بر سئو

مقدمه

در دنیای امروز کسب‌وکارها باید حضور آنلاین خود را جدی بگیرند، زیرا جهان دیجیتال می‌شود. این شامل یک وب سایت خوب طراحی شده که استفاده و پیمایش آن آسان است نیز می باشد. یک تجربه کاربری/رابط کاربری عالی (UX/UI) وبسایت در جذب مشتریان شما بسیار مهم است.

UX/UI برای راضی نگه داشتن مشتریان در سایت مهم است و می تواند تأثیر مثبتی بر بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما داشته باشد.

موتورهای جستجو در حال تکامل هستند و اکنون تاکید بیشتری بر قابلیت استفاده دارند. این بدان معنی است که وب سایت هایی با کیفیت UX/UI به احتمال زیاد در نتایج جستجو رتبه بالاتری دارند.

بیشتر مردم UX و UI را دو نهاد مجزا می دانند. با این حال، در واقعیت، آنها دست در دست هم برای ایجاد یک تجربه وب یا اپلیکیشن یکپارچه برای کاربران کار می کنند.

 در حالی که UI بر روی ظاهر یک وب سایت یا برنامه تمرکز دارد، UX در مورد نحوه تعامل کاربر با آن است.

هر دو برای ساخت یک وب سایت موفق ضروری هستند و هر دو می توانند بر بهینه سازی موتورهای جستجو تأثیر بگذارند.

در این مقاله، ما به چگونگی تاثیر UX/UI بر سئو و آنچه می‌توانید برای بهینه‌سازی وب‌سایت یا اپلیکیشن خود برای دید بهتر در موتورهای جستجو انجام دهید، می‌پردازیم.

UX/UI چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

UI و UX یک تجربه کاربری یکپارچه برای مصرف کنندگانی که با محصولات یا خدمات تعامل دارند ایجاد می کنند. با این حال، این دو عامل نه تنها در ظاهر، بلکه در بهینه سازی موتورهای جستجو نیز نقش مهمی دارند. در اینجا شش روش UX/UI می‌تواند بر سئو تأثیر بگذارد:

شش روش UX/UI و تاثیر آن بر سئوی سایت

1.نرخ کلیک

UX/UI می تواند بر نرخ کلیک تأثیر بگذارد. هرچه UX/UI بهتر باشد، احتمال اینکه مرورگرها بر روی یک نتیجه در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) کلیک کنند، بیشتر می شود. UX بهینه سازی موتورهای جستجو را با سهولت یافتن آنچه که در وب سایت به دنبال آن هستند برای کاربران بهبود می بخشد. در عین حال، رابط کاربری نتایج را از نظر بصری جذاب تر می کند و مشتریان را تشویق به کلیک کردن می کند.

2.زمان سکونت

روش دیگری که UX/UI روی سئو تأثیر می گذارد، تأثیر آن بر زمان ماندگاری است. به طور کلی، زمان ماندن زمانی است که کاربر در یک صفحه وب خاص قبل از بازگشت به SERP ها صرف می کند. هر چه مدت ماندن کاربر در صفحه بیشتر باشد ، تعامل کاربر با وب سایت بیشتر می شود. این به موتورهای جستجو نشان می دهد که سایت محتوای مرتبط و ارزشمندی را ارائه می دهد. اگر مشتریان سایت شما را خسته کننده بدانند، به SERP ها باز می گردند و روی یک نتیجه متفاوت کلیک می کنند.

3.بازدید کاربران

به همین ترتیب، UX/UI می تواند تعیین کند که یک مصرف کننده چند صفحه را بازدید می کند. یک وب سایت با طراحی خوب، کاربران را تشویق می کند تا از صفحات بیشتری بازدید کنند. برعکس، یک وب سایت با طراحی ضعیف تنها منجر به ناامیدی و نرخ پرش بالا می شود. هر چه مشتری صفحات بیشتری را در وب سایت شما بازدید کند، بیشتر درگیر محتوای شما می شود. این به موتورهای جستجو نشان می دهد که وب سایت شما مرتبط است و شایسته رتبه بندی خوب است.

4.نرخ تبدیل

همچنین، UX/UI عالی می تواند نرخ تبدیل را افزایش دهد. اگر وب سایت خود را ساده نگه دارید، احتمال بیشتری برای دریافت تبدیل خواهید داشت (ثبت نام در خبرنامه، فروش و غیره). این به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کرده و اقدام مورد نظر خود را انجام دهند. تبدیل ها معیار مهمی هستند که موتورهای جستجو هنگام رتبه بندی وب سایت ها در نظر می گیرند. شما می توانید از ابزارهایی مانند ردیاب رتبه برای پیگیری پیشرفت رتبه بندی وب سایت خود استفاده کنید.

5.رتبه بندی کیفیت محتوا

UX/UI همچنین می تواند بر رتبه بندی کیفیت محتوا تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، گوگل از زمان ماندگاری و نرخ کلیک ارگانیک برای تعیین کیفیت محتوای شما استفاده می کند. گوگل از این شاخص ها برای ارزیابی وب سایت ها استفاده می کند و در نتیجه بر رتبه آنها در موتورهای جستجو مانند Bing، Yahoo! و البته گوگل در نتیجه، UX/UI می‌تواند بر این امتیاز تأثیر بگذارد، که می‌تواند بر رتبه‌بندی سئو وب‌سایت‌هایی که از این تکنیک‌ها استفاده می‌کنند نیز تأثیر بگذارد.

6.جستجوی صوتی

در نهایت، طراحی UX/UI با کیفیت می تواند به شما کمک کند در جستجوی صوتی رتبه خوبی داشته باشید. همانطور که جستجوی صوتی محبوب تر می شود، مهم است که وب سایت خود را با در نظر گرفتن این موضوع طراحی کنید. یک طراح معتبر UX/UI به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید و متن مختصر مناسب برای جستجوهای صوتی ایجاد کنید.

اینها تنها برخی از راه هایی هستند که طراحی UX/UI می تواند بر سئو تاثیر بگذارد. برای بهبود رتبه بندی سئو، باید با یک طراح حرفه ای UX/UI کار کنید تا به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند.

چرا UX/UI برای سئو مهم است؟

با توجه به تأثیر UX/UI بر بهینه سازی موتورهای جستجو، دلایل متعددی وجود دارد که چرا این مهم است:

اولا، UX/UI یک عنصر ضروری در برندسازی دیجیتال است. می تواند وفاداری مشتری و اعتبار تجاری را ایجاد کند.

دوم، یک UX/UI با کیفیت می‌تواند تعداد مشتریان بازگشتی را افزایش دهد. این منجر به نرخ تبدیل و فروش بالاتر می شود.

و در نهایت، UX/UI می تواند رتبه بندی جستجوی ارگانیک را با کمک به موتورهای جستجو برای درک هدف یک صفحه وب و سپس بهبود تجربه کاربر بهبود بخشد. این عوامل می تواند منجر به ترافیک بیشتر وب سایت و افزایش درآمد برای یک تجارت شود.

برخی از اشتباهات رایج UX/UI که مردم مرتکب می شوند چیست؟

UX/UI فرآیندی است برای درک نحوه تعامل کاربران با محصولات دیجیتال و سپس استفاده از آن دانش برای طراحی کالاهای بهتر. طراحان UX/UI باید مهارت های تحلیلی قوی داشته باشند و برای توسعه راه حل هایی که نیازهای کاربر و کسب و کار را برآورده می کند، خلاق باشند.

اما حتی بهترین طراحان UX/UI نیز می توانند نقاط ضعفی داشته باشند. در اینجا برخی از اشتباهات رایج UX/UI که شرکت ها هنگام طراحی وب سایت خود مرتکب می شوند، آورده شده است:

اشتباهات رایج طراحان UX/UI

عدم توجه به نیازهای کاربر

یک اشتباه در نظر نگرفتن روش‌های مختلف تعامل کاربران با یک محصول یا خدمات است. طراحان UX باید بفهمند که کاربران چگونه در UI حرکت می‌کنند، چه وظایفی را باید انتظار داشته باشند و چه نشانه‌هایی برای انجام آن فعالیت‌ها نیاز دارند.

سرعت بارگذاری پایین

یکی دیگر از اشتباهات رایج فراموش کردن محدود بودن دامنه توجه مصرف کنندگان است. هنگامی که بارگذاری یک وب سایت یا برنامه بیش از حد طول می کشد، کاربران احتمالاً ناامید می شوند و تسلیم می شوند. یک مطالعه نشان می دهد که میانگین نرخ تبدیل تقریباً 40٪ است که صفحات وب در عرض یک ثانیه بارگیری می شوند.

نادیده گرفتن دانش کاربر

علاوه بر سرعت بارگذاری پایین، یکی دیگر از اشتباهات رایج این است که فرض می کنیم همه کاربران سطح دانش یکسانی دارند یا همه چیز را درک می کنند. بنابراین، طراحان UX باید دستورالعمل‌های واضح و مختصری ارائه دهند که مشتریان در تمام سطوح مهارت بتوانند از آن پیروی کنند.

پخش خودکار موسیقی یا ویدیو

ویژگی‌های پخش خودکار می‌توانند مزاحم و آزاردهنده باشند، به خصوص زمانی که مشتریان انتظار آن‌ها را ندارند. در عوض، طراحان وب باید به مشتریان خود این توانایی را بدهند که زمان و نحوه پخش ویدیوها یا موسیقی را کنترل کنند.

کاربران را مجبور به ثبت نام کنید

اشتباه رایجی که طراحان مرتکب می شوند این است که از مصرف کنندگان می خواهند قبل از استفاده از یک محصول یا خدمات یک حساب کاربری ایجاد کنند. هنگامی که کاربران نمی توانند بدون ایجاد حساب کاربری از خدمات یا محصول استفاده کنند، اغلب این فرآیند را رها می کنند. طراحان UX باید ثبت نام را اختیاری کنند.

برای کسب و کار خود یک وبسایت با کیفیت طراحی کنید مهم نیست چقدر از زمان شروع کارتان گذشته کافیست برای جا نماندن از رقبا با نمایش نمونه کارها و محصولات خود به دنیای دیجیتال وارد شوید با ما میتوانید برای هرکاری یک سایت عالی داشته باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *