صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ مشاور سئو کیست و چه کاری انجام می دهد؟

مشاور سئو کیست و چه کاری انجام می دهد؟

آیا برای بهبود رتبه سایت خود به کمک نیاز دارید؟ شما می توانید از خدمات یک مشاور سئو استفاده کنید. به احتمال زیاد شما از قبل اصول سئو را می‌دانید، اما ممکن است برای به دست آوردن نتایجی بهتر تلاش کنید، یک مشاور سئو می تواند پاسخگوی شما باشد. مشاوران سئو کارشناسان مستقلی هستند که طیف وسیعی از خدمات را برای ارتقای رتبه سایت شما ارائه می دهند. مشاور سئو...
حدود زمان مطالعه 7 دقیقه

مشاور سئو کیست و چه کاری انجام می دهد؟

آیا برای بهبود رتبه سایت خود به کمک نیاز دارید؟ شما می توانید از خدمات یک مشاور سئو استفاده کنید.

به احتمال زیاد شما از قبل اصول سئو را می‌دانید، اما ممکن است برای به دست آوردن نتایجی بهتر تلاش کنید، یک مشاور سئو می تواند پاسخگوی شما باشد. مشاوران سئو کارشناسان مستقلی هستند که طیف وسیعی از خدمات را برای ارتقای رتبه سایت شما ارائه می دهند.

مشاور سئو یک شغل چند وجهی است که نیاز به مهارت های مختلف دارد. بر خلاف آژانس، آنها معمولاً به تنهایی کار می کنند و می توانند  گزینه مناسبی برای کسب و کارهایی که در تلاش برای رتبه بندی هستند باشند.

آیا تا به حال از خود پرسیده اید:

  • سئو چیست؟
  • مشاور سئو چه کاری انجام می دهد؟
  • آیا به یک مشاور سئو نیاز دارید؟
  • چگونه یک مشاور سئو خوب پیدا کنیم؟
  • آیا باید به جای آن یک آژانس سئو ببینم؟

این مقاله برای شماست.

ما به تمام آن سوالات و بیشتر پاسخ می دهیم. در پایان، همه چیزهایی را که باید در مورد اینکه مشاور سئو کیست و چه کاری انجام می دهد، بدانید.

یک مشاور سئو برای مشتریان خود چه می کند؟

مشاوران سئو طیف وسیعی از خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهند تا به آنها در کسب رتبه بهتر کمک کنند. آنها انواع استراتژی ها و بهترین شیوه ها را اجرا خواهند کرد، از جمله موارد زیر:

یک ممیزی SEO انجام دهید. ممیزی سئو یک تجزیه و تحلیل عمیق از توانایی یک وب سایت برای رتبه بندی در موتورهای جستجو است. محتوای سایت شما، سئوی فنی، بک لینک ها، رقبا و موارد دیگر را بررسی می کند. ممیزی SEO راه‌هایی را که یک سایت می‌تواند سئوی خود را بهبود بخشد و استراتژی برای چگونگی دستیابی به این پیشرفت‌ها را برجسته می‌کند.

تحقیق کلمات کلیدی روشی برای یافتن کلمات کلیدی مرتبطی است که یک وب سایت باید به دنبال رتبه بندی آنها باشد. اگر کسب‌وکاری قبلاً سئو انجام نداده باشد، ممکن است هیچ کلمه کلیدی را هدف قرار ندهد. حتی اگر آنها در گذشته با یک آژانس سئو کار کرده باشند، ممکن است بهترین کلمات کلیدی را هدف قرار ندهند.

در سئو صفحه. سئو داخلی فرآیند بهینه سازی جنبه های فنی یک وب سایت برای مطابقت با بهترین شیوه های گوگل است. این می تواند شامل بهبود محتوای سایت، بهینه سازی برچسب ها و ابرداده ها، بهبود سرعت سایت و ایمن سازی سایت باشد.

لینک بیلدینگ. هر چه یک وب سایت لینک های بیشتر و با کیفیت بهتری داشته باشد، رتبه بندی آن برای کلمات کلیدی رقابتی آسان تر خواهد بود. اگر اعتبار سایت کم باشد، یک مشاور سئو ممکن است یک یا چند کمپین لینک بیلدینگ برای بهبود پروفایل بک لینک سایت ایجاد کند.

یک مشاور سئو نیز خدمات گزارش ماهانه را به مشتریان ارائه می دهد. این گزارش رتبه‌بندی‌های فعلی، کارهای تکمیل‌شده توسط مشاور و هر گونه پیشرفت‌های بعدی را پوشش می‌دهد.

نشانه های نیاز به مشاور سئو

معمولاً زمانی که به یک مشاور سئو نیاز دارید کاملاً واضح است. اگر وب سایت شما سرنخ یا تبدیل از ترافیک ارگانیک ایجاد نمی کند – و شما گوگل و سایر موتورهای جستجو را بخش مهمی از استراتژی بازاریابی خود می دانید – پس بهتر است با یک مشاور سئو کار کنید.

در اینجا چند نشانه دیگر وجود دارد که زمان آن است که با یک متخصص مشورت کنید:

ترافیک وب سایت شما بدون تغییر است

ترافیک موتورهای جستجو اساسی ترین شاخصی است که نشان می دهد استراتژی سئو کار می کند یا خیر. اگر ترافیک شما در طول زمان افزایش نمی یابد (یا در حال کاهش است)، یا باید با یک مشاور سئو کار کنید یا مشاور فعلی خود را جایگزین کنید.

ترافیک جستجو برای برخی از مشاغل مهم نخواهد بود. اما این مشاغل بسیار نادر هستند. حتی اگر فکرش را هم نمی کنید که ترافیک جستجو برای کسب و کار شما ضرورتی ندارد، اما یقینا مهم است. آیا می دانستید که 51 درصد از خریداران، از گوگل برای تحقیق درباره خرید آنلاینی که انجام خواهند داد استفاده می کنند؟ اگر در گوگل رتبه ای نداشته باشید، مخاطبان زیادی را از دست خواهید داد.

شما توسط گوگل جریمه شده اید

آیا رتبه بندی شما پس از به روز رسانی اصلی گوگل کاهش یافته است؟ گوگل احتمالاً شما را به دلیل نقض بهترین شیوه های خود جریمه کرده است. غلبه بر جریمه های گوگل بدون کمک یک جستجوگر حرفه ای بسیار دشوار است، و این خطر وجود دارد که آسیب بیشتری به سایت خود وارد کنید اگرخودتان مشکل را برطرف کنید. علاوه بر کمک به بازیابی سایت شما از جریمه، یک مشاور سئو می‌تواند به شما کمک کند با رعایت دستورالعمل‌های وبمستر گوگل از جریمه‌های اضافی در آینده جلوگیری کنید.

تیم داخلی شما کار نمی کند

برخی از کسب و کارها سعی می کنند تیم سئوی خود را در داخل بسازند یا یک مدیر بازاریابی با تجربه در چندین زمینه بازاریابی دیجیتال استخدام کنند. متاسفانه، این همیشه کار نمی کند. مشاور سئو نه تنها از یک تیم داخلی با تجربه تر خواهد بود، بلکه ارزان تر نیز خواهد بود – حتی اگر بخش سئو شما فقط یک نفر باشد.

شما برای انجام سئو خیلی مشغول هستید

حتی اگر شما یا مدیر بازاریابی شما متخصص سئو هستید، هیچ تضمینی وجود ندارد که برای اجرای استراتژی‌هایی برای بهبود رتبه خود زمان داشته باشید.

سئو یک کانال بازاریابی مهم است، اما وظایف دیگر اولویت دارند. اگر در برخورد با مشتریان، تامین کنندگان و سهامداران عجله دارید، برون سپاری کار به یک مشاور سئو یک حرکت هوشمندانه است.

چگونه یک مشاور سئو پیدا کنیم

پیدا کردن یک مشاور سئو کار سختی نیست. اما پیدا کردن یک مشاورخوب دشوار است. ابتدا، اجازه دهید به برخی از رایج ترین راه های یافتن مشاور سئو نگاهی بیندازیم:

مشورت با دوستانی که قبلا تجربه داشته اند :

صحبت کردن با افرادی که می شناسید و به آنها اعتماد دارید یکی از بهترین راه ها برای یافتن مشاور سئو است. اگر یکی از صاحبان کسب و کار یا مدیر همکار مشاور سئوی عالی را می شناسد، معمولاً خوشحال می شوند که آنها را پیشنهاد دهند. به عنوان یک امتیاز اضافی، می دانید که آنها می توانند راهنمایی کنند.

جستجوی گوگل را اجرا کنید:

جای تعجب نیست که گوگل یک منبع عالی برای یافتن مشاور سئو است. جستجوی سریع “مشاور سئو” بیش از 45 میلیون نتیجه را ارائه می دهد. اگر مشاوری در گوگل رتبه خوبی داشته باشد، احتمال زیادی وجود دارد که بداند در حال انجام چه کاری است. با این حال، این نباید تنها عاملی باشد که در تصمیم خود استفاده می کنید. فقط به این دلیل که آنها در گوگل رتبه بالایی دارند به این معنی نیست که می توانند همین کار را برای تجارت شما انجام دهند.

از دایرکتوری های آنلاین استفاده کنید:

دایرکتوری های آنلاینی وجود دارد که نظرات متخصصان سئو را جمع آوری می کند.آنها مکان های عالی برای شروع هستند. فقط به این دلیل که یک مشاور در رتبه بندی قرار دارد به این معنی نیست که آنها برای شما بهترین هستند. دایرکتوری های انلاین مانند گوگل، راه بسیار خوبی برای به دست آوردن یک لیست کوتاه از نامزدهای مناسب به جای مشخص کردن یک نفر هستند.

به وبلاگ های سئو نگاه کنید:

وبلاگ های محبوب سئو مانند Search Engine Land، Search Engine Journal و The Moz Blog می توانند منبع خوبی برای مشاوران بالقوه سئو باشند. آنها فقط میزبان نظرات روزنامه نگاران نیستند. متخصصان سئو به طور معمول نکات فکری را در این سایت ها می نویسند.

پیشنهاد مشاور در سایت های فریلنسری:

این سایت ها عالی برای ارسال آگهی هستند. زیبایی این روش این است که مشاوران سئو به شما مراجعه می کنند، یعنی تنها کاری که باید انجام دهید مصاحبه با آنهاست. علاوه بر این، بسیاری از این هیئت های شغلی، متقاضیان را قبل از اینکه بتوانند درخواست دهند، بررسی می کنند.

ویژگی های یک مشاور سئو خوب

چندین ویژگی وجود دارد که مشاوران عالی سئو را از بقیه متمایز می کند. توصیه می کنم هنگام مصاحبه با نامزدهای احتمالی به ویژگی های زیر توجه کنید.

چندین سال تجربه. شما یک سئوکار تازه کار به عنوان مشاور خود نمی خواهید. هر چه یک مشاور سئو مدت بیشتری در این صنعت کار کرده باشد، بهتر است. آنها در سایت های بیشتری کار کرده اند، درک بهتری از آنچه کار می کند و مطالعات موردی بیشتری برای پشتیبان گیری از موفقیت خود خواهند داشت.

تجربه ثابت کرده هر مشاور سئو که ارزشش را داشته باشد، مجموعه‌ای از مطالعات موردی برای پشتیبان‌گیری از کار خود را خواهد داشت. آنها باید بتوانند دقیقاً نشان دهند که برای بهبود رتبه مشتری قبلی و تأثیری که داشته اند چه کاری انجام داده اند.

در یک چشم انداز بلند مدت شما یک مشاور سئو می خواهید که برای مدت طولانی برایتان کار کند، نه کسی که قرار است بعد از چند ماه شما را برای یک مشتری جدید ترک کند. بنابراین مشاوری را انتخاب کنید که مزایای بلندمدت سئو را برای کسب و کار شما توضیح دهد و یک نقشه راه برای دستیابی به آنها داشته باشد.

تصویر بزرگتر را ببینید. سئو تنها بخشی از یک استراتژی بازاریابی جامع است و یک مشاور سئو خوب از آن قدردانی خواهد کرد. به این ترتیب، آنها باید به شما کمک کنند تا استراتژی سئوی خود را در سایر ابتکارات بازاریابی قرار دهید و مایل به همکاری با سایر اعضای تیم و بخش های شرکت خود برای بهبود اهداف بازاریابی گسترده تر خود باشید.

مشاوران سئو در مقابل آژانس های سئو

مشاوران سئو تنها متخصصانی نیستند که می توانید برای بهبود رتبه خود استخدام کنید. همچنین می توانید با یک آژانس سئو کار کنید. در حالی که مشاوران سئو معمولاً شرکت های تک نفره هستند، آژانس های سئو می توانند پنج، ده یا حتی صدها کارمند داشته باشند.

در حالی که شباهت هایی در خدماتی وجود دارد که هم یک مشاور سئو و هم یک آژانس سئو می توانند به مشتریان ارائه دهند، تفاوت های بسیار زیادی نیز بین این دو وجود دارد.

مشاوران سئو ممکن است به کمک شما نیاز داشته باشند، آژانس های سئو نیازی به کمک شما ندارند

اگر تصمیم دارید با یک مشاور سئو کار کنید، احتمالاً به دنبال یک سرویس شخصی و یک به یک هستید. چیزی که ممکن است متوجه نباشید این است که آنها احتمالاً برای بهبود رتبه شما نیز به کمک شما نیاز خواهند داشت. از آنجایی که مشاوران سئو به تنهایی کار می کنند، معمولا منابعی برای ارائه خدمات انجام شده برای شما ندارند. این بدان معناست که آنها می توانند از تیم شما بخواهند محتوای اضافی بنویسید یا سایر وظایف مرتبط با سئو را خودتان نیز انجام دهید.

آژانس ها معمولا هزینه بیشتری نسبت به مشاوران سئو برای زمان خود دریافت می کنند. این به این دلیل است که آنها کارکنانی برای پرداخت و هزینه های سربار برای پوشش دارند، در حالی که مشاوران سئو معمولاً از خانه کار می کنند. برای کسب و کارهای کوچکتر، این ممکن است به این معنی باشد که یک مشاور سئو راهی بهتر است.

اما کسب و کارهای دیگر ممکن است بخواهند برای یک آژانس هزینه بیشتری بپردازند، زیرا می دانند که در ازای پولی که خرج می کنند درآمد بیشتری دریافت خواهند کرد. دلیلش این است که یک آژانس به شما اجازه می دهد به ده ها متخصص دسترسی داشته باشید تا فقط یک نفر. داشتن افراد بیشتری که روی پروژه شما کار می کنند همچنین به این معنی است که کار را سریعتر تحویل می دهید. همچنین شانس خوبی وجود دارد که نتایج را سریعتر ببینید.

هم آژانس ها و هم مشاوران فریلنسر هرکدام در جای خود عالی ارائه می دهند انتخاب هر کدام بستگی به کار شما دارد که تا چه اندازه بزرگ باشد.

در پایان، اگر یک مشاور سئو یا آژانس سئو خوب را انتخاب کنید، همچنان مشاوره عالی دریافت خواهید کرد. اکثر مشاوران و آژانس ها تایم زیادی به کار خود اختصاص می دهند، به کنفرانس های مناسب می روند و تاکتیک های پیشرفته را آزمایش می کنند. هنگامی که با یک آژانس سئو کار می کنید ممکن است به چند متخصص بیشتر دسترسی داشته باشید، اما این باعث نمی شود که یک مشاور سئو حرفه ای خوب نباشد.

سوالات متداول

مشاور سئو کیست؟

مشاور سئو یک متخصص فریلنسر است که به کسب و کارها کمک می کند در موتورهای جستجو رتبه بهتری داشته باشید.

مشاور سئو چه کاری انجام می دهد؟

یک مشاور سئو مجموعه ای از خدمات را برای بهبود رتبه بندی جستجوی گوگل ارائه می دهد. این شامل ممیزی SEO، سئوی درون صفحه و سئوی خارج از صفحه است.

یک مشاور سئو باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

یک مشاور سئو به مهارت های مختلفی نیاز دارد. آنها باید مهارت های فنی برای بهبود سئوی صفحه داشته باشند، بتوانند محتوای عالی ایجاد کنند و ارتباط خوبی داشته باشند.

چگونه می توانم یک مشاور سئو خوب پیدا کنم؟

شما می توانید با جستجو در سایت های بررسی، جستجوی گوگل، پرسش از شبکه خود و ارسال پست در سایت های شغلی، یک مشاور سئو خوب پیدا کنید.

نتیجه

مشاوران سئو می توانند نتایج باورنکردنی را به مشاغل کوچک ارائه دهند و به آنها کمک کنند تا هر جنبه ای از سئو را بهبود بخشند. از ساخت لینک گرفته تا بهینه سازی در سایت، یک مشاور سئو خوب می تواند همه این کارها را انجام دهد.

اما آنها همیشه انتخاب مناسبی برای همه نیستند. برای برخی از مشاغل، کار با یک آژانس سئو انتخاب بهتری است. اگر بودجه دارید، یک آژانس سئو به شما کمک می کند کارهای بیشتری را در زمان کمتری انجام دهید و نتایج شما را در این فرآیند افزایش می دهد.

چه یک مشاور سئو استخدام کنید یا یک آژانس سئو، هدف نهایی بهبود وضعیت سایت است که با دانش روزمره و آپدیت های گوگل بروز شود شما می توانید از آژانس من کمک بخواهید.با ما در تماس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *