صفحه نخست ˂ وبلاگ ˂ مجله ˂ چگونه از وبلاگ تجاری خود برای سئو استفاده کنید: 5 روش برتر

چگونه از وبلاگ تجاری خود برای سئو استفاده کنید: 5 روش برتر

مقدمه یکی از بهترین راه ها برای بهبود رتبه در موتورهای جستجو، راه اندازی وبلاگ است. وب سایت هایی که به طور مرتب به روز می شوند به موتورهای جستجو سیگنال می دهند که محتوای تازه ای ارائه می دهند. بعید است که صفحات خاصی در یک سایت اغلب به روز شوند، اما یک وبلاگ یک راه مفید برای ادامه افزودن محتوای جدید فراهم می کند. وبلاگ شما زمانی برای...
حدود زمان مطالعه 4 دقیقه

چگونه از وبلاگ تجاری خود برای سئو استفاده کنید: 5 روش برتر

مقدمه

یکی از بهترین راه ها برای بهبود رتبه در موتورهای جستجو، راه اندازی وبلاگ است. وب سایت هایی که به طور مرتب به روز می شوند به موتورهای جستجو سیگنال می دهند که محتوای تازه ای ارائه می دهند. بعید است که صفحات خاصی در یک سایت اغلب به روز شوند، اما یک وبلاگ یک راه مفید برای ادامه افزودن محتوای جدید فراهم می کند. وبلاگ شما زمانی برای اهداف سئو خوب است که از محتوای با کیفیت و موضوعات مرتبط با مخاطبان خاص شما تشکیل شده باشد.

1. مخاطب خود را درک کنید

صرف نظر از صنعتی که وبلاگ شما هدف قرار داده است، باید مخاطب اصلی را که محتوای شما را می خوانند، هدف قرار دهد. اگر ندانید مخاطبان شما چه می خواهند و ترجیحات آنها چیست، پست های وبلاگ شما بیهوده خواهد بود.

هنگامی که مخاطبان شما یک پست وبلاگ جذاب، آموزنده یا سرگرم کننده را می خوانند، بیشتر احتمال دارد که درباره آن نظر دهند و آن را به اشتراک بگذارند، که به نوبه خود ترافیک بیشتری را به سایت شما هدایت می کند. هرچه وبلاگ شما ترافیک بیشتری داشته باشد، اعتبار بیشتری به دست می آورد زیرا Google تشخیص می دهد که شما پاسخ های مرتبطی را به سوالاتی که کاربران می خواهند پاسخ داده شود ارائه می دهید.

هیچ میانبری برای درک مخاطبان شما وجود ندارد، اما در اینجا راه هایی وجود دارد که می توانید درباره آنها بیشتر بدانید.

 • پرسونای خریدار بسازید
 • به عملکرد وبلاگ نگاه کنید
 • انجام نظرسنجی و نظرسنجی
 • تجزیه و تحلیل بینش از شبکه های اجتماعی

شخصیت های خریدار ( پرسونا )

شما می توانید پرسونا ایجاد کنید ( توصیف خوانندگان ایده آل و ویژگی های اساسی آنها )

شما می توانید آنها را بر اساس ویژگی هایی مانند سن، مکان، رفتار جستجو و مناطق مورد علاقه طبقه بندی کنید.

به این ترتیب می توانید آنچه را که خوانندگان می خواهند بخوانند و چرا از وبلاگ شما بازدید می کنند را با این روش محدود کنید.

کاربران وقتی به سؤالاتی که آنها می پرسند پاسخ می دهید خوشحال می شوند. برای مثال، اگر شما در حال توسعه نرم‌افزاری برای macOS هستید، می‌توانید راهنماهای سریعی درباره نحوه افزایش سرعت رایانه Mac برای استفاده بهتر از نرم‌افزار، آزاد کردن فضای دیسک یا حذف بدافزار ارائه دهید. اشتراک گذاری این موضوع با مشتریان خود نه تنها مشکلات آنها را حل می کند، بلکه رتبه وب سایت شما را نیز بهبود می بخشد.

عملکرد وبلاگ

با بررسی معیارها و عملکرد وبلاک، می‌توانید درباره آنچه مشتریان ترجیح می‌دهند بخوانند، نرخ پرش، مدت زمانی که خوانندگان معطل مانده‌اند، از کجا آمده‌اند و موارد دیگر بیشتر بدانید. می‌توانید روی بهینه‌سازی پست‌های وبلاگی که بیشتر خوانده می‌شوند و محتوای همیشه سبز در نظر گرفته می‌شوند، کار کنید. گوگل آنالیتیکس چند شاخص کلیدی عملکرد را در اختیار شما قرار می دهد تا نیازی به حدس زدن نداشته باشید.

نظرسنجی

می توانید نظرسنجی ها را انجام دهید و سوالاتی مانند:

 • مشتریان بیشتر دوست دارند در مورد چه موضوعاتی بخوانند؟
 • به چه حوزه های مشکلی باید بپردازید؟
 • چه چیزی باعث می شود آنها وبلاگ شما را بخوانند؟

بینش از شبکه های اجتماعی

اشتراک‌گذاری مداوم پست‌های وبلاگ خود در پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهد تا از بینش‌های موجود در مورد جمعیت‌شناسی خوانندگان و انواع موضوعاتی که بیشتر مورد علاقه آن‌ها است استفاده کنید.

2.از کلمات کلیدی دم بلند استفاده کنید

کلمات کلیدی نقش بسیار مهمی در مکان ظاهر شدن محتوای شما در نتایج جستجوی گوگل دارند. آنها نه تنها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا هدف محتوای شما را درک کنند، بلکه کاربران را در هنگام تایپ کلمات در جستجو به سمت وبسایت شما سوق می دهند.

با فهرست کردن تمام کلمات کلیدی مرتبط با موضوع وبلاگ خود شروع کنید. با استفاده از تکمیل خودکار Google می‌توانید پیشنهاداتی را بیابید. اگر با ابزار تحقیق کلمات کلیدی کار می کنید، می توانید کلمات کلیدی را بر اساس رقابت و حجم جستجو مرتب کنید.

نمونه ای از کلمات کلیدی دم بلند

اگر لوازم کمپینگ می فروشید، باید از کلمات کلیدی مرتبط با صنعت خود استفاده کنید. با این حال، شرکت های زیادی وجود دارند که لوازم کمپینگ را می فروشند. اگر از کلمه کلیدی “تجهیزات کمپینگ” استفاده کنید، به دلیل رقابت، ظاهر شدن در صفحه اول نتایج جستجو بسیار دشوار خواهد بود. با استفاده از جستجوگر کلمات کلیدی، می توانید کلمات کلیدی طولانی تر و خاص تری را که مرتبط با وسایل کمپینگ هستند جستجو کنید و شانس بیشتری برای رتبه بندی داشته باشید.

ممکن است معرفی کلمات کلیدی طولانی در صفحات محصول دشوار باشد، اما می توانید به راحتی از آنها در پست های وبلاگ سایت خود استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید از عبارت “کفش پیاده روی زنانه ضد آب” در یک پست وبلاگ در مورد بهترین کفش های کمپینگ زنانه استفاده کنید. کلمات کلیدی دم بلند رقابت کمتری دارند و کاربرانی که از آنها استفاده می کنند احتمالاً پایین تر از قیف فروش هستند و آمادگی بیشتری برای خرید دارند.

3.افزودن لینک های داخلی کافی

بخش بزرگی از بهینه سازی موتورهای جستجو مربوط به لینک دادن است و لینک های داخلی چیزی هستند که می توانید خودتان ایجاد کنید. یک اشتباه بسیار ساده در سئو که بسیاری از شرکت ها مرتکب می شوند این است که لینک های داخلی را که کاربران را از یک صفحه به صفحه دیگر می برند، درج نمی کنند. یک پست وبلاگ به شما فرصت های زیادی می دهد تا به طور طبیعی به صفحات دیگر یا پست های وبلاگ در سایت خود لینک دهید. به عنوان مثال ، اگر شما یک پست وبلاگی می‌نویسید که به بهترین شیوه‌های بازاریابی ایمیلی اشاره می‌کند، می‌توانیدلینکی به پست قبلی خود اضافه کنید که بهترین روش‌ها را با جزئیات بیشتری شرح می‌دهد.

دلایل دیگر ایجاد لینک های داخلی عبارتند از:

 • آنها به عنکبوت های موتورهای جستجو کمک می کنند تا وبلاگ های شما را بخزند و فهرست کنند.
 • آنها مدت زمان ماندن کاربران در وب سایت شما را افزایش می دهند و نرخ پرش را کاهش می دهند.
 • شما می توانید مشخص کنید که برای کدام کلمات کلیدی می خواهید رتبه بندی کنید.
 • می توانید رتبه صفحه و بازدیدهای خود را بهبود ببخشید.

شما می توانید بین پنج تا ده لینک در یک پست وبلاگ قرار دهید. انکر تکست هایی که استفاده می کنید باید کوتاه، مرتبط و ساده باشند. اطمینان حاصل کنید که لینکها با موضوع وبلاگ مرتبط هستند.

4.بهبود تجربه کاربر

شما می خواهید که کاربران هنگام بازدید از وب سایت شما تجربه خوبی داشته باشند. مدت زمانی که خوانندگان در سایت شما صرف می کنند به طور غیرمستقیم به موتورهای جستجو می گوید که سایت چقدر برای آنها ارزشمند است. برای بهبود تجربه کاربری، باید موارد زیر را انجام دهید:

 • مطمئن شوید که وبلاگ شما سازگار با موبایل است
 • سرعت بارگذاری صفحه خود را افزایش دهید
 • از عناوین فرعی و نشانه گذاری در وبلاگ خود استفاده کنید
 • تصاویر و گرافیک های مرتبط با محتوای وبلاگ خود را اضافه کنید.

سازگاری با موبایل

بیش از نیمی از ترافیک موتورهای جستجو در تمام نقاط جهان از دستگاه های تلفن همراه است. اگر وبلاگ شما سازگار با موبایل نباشد، بر رتبه آن تأثیر می گذارد. بسیاری از تم های آماده وب سایت امروزه از قبل سازگار با موبایل هستند. با این حال، بررسی عملکرد و اجرای منظم تست سرعت سایت موبایل بسیار مهم است.

سرعت نمایش صفحه

عوامل مختلفی می توانند بر سرعت بارگذاری صفحه شما تأثیر بگذارند، به عنوان مثال. ب- استفاده بیش از حد از افزونه ها و استفاده از کدهای غیر ضروری. مطمئن شوید که هر افزونه ای را که استفاده می کنید به طور موقت حذف کرده اید و تصمیم بگیرید که کدام یک را واقعاً باید نگه دارید. چندین ابزار وجود دارد که می توانید از آنها برای حذف کدهای غیر ضروری استفاده کنید.

از سرفصل ها و زیر عنوان ها استفاده کنید

سرفصل ها و زیرعنوان ها نمای کلی از محتوای صفحه را ارائه می دهند. این به کاربران کمک می کند تا به سرعت محتوا را مرور کنند و ببینند آیا مرتبط است یا خیر. درک ساختار یک صفحه باعث می شود که آنها بتوانند بین بخش ها حرکت کنند. آنها باید همیشه بتوانند آنچه را که در یک پست وبلاگ نیاز دارند، به راحتی و کارآمد پیدا کنند.

تصاویر و ویدیوها را اضافه کنید

تصاویر و ویدئوها از جمله رایج ترین عناصر بصری هستند که در صفحه نتایج جستجو مشاهده می کنید. تصاویر و ویدیوها به توضیح و حمایت از محتوای وبلاگ شما کمک می کنند. اگر می خواهید به رتبه ای مطلوب برسید، باید از عکس ها و فیلم های اصلی استفاده کنید و گرافیک خلاقانه طراحی کنید. بسیار مهم است که متن جایگزین توصیفی را به همه عناصر بصری در پست وبلاگ خود اضافه کنید تا Google بتواند آنها را رتبه بندی کند.

ممیزی وضعیت کلی وبسایت یک بررسی مهم است که نشان می دهد چه چیزی از نظر سئو، طراحی، محتوا و قابلیت استفاده شما کم است. شما به سرعت متوجه خواهید شد که برای بهبود همه این جنبه ها چه کاری باید انجام دهید.

5.به وب سایت های معتبر لینک دهید و بک لینک های با کیفیت دریافت کنید

استفاده از داده های اخیر در پست های وبلاگ یک فاکتور غیرمستقیم رتبه بندی سئو است. گنجاندن لینک به وب سایت های معتبر با داده های اصلی به روز در پست های وبلاگ شما برای خوانندگان مفید و مرتبط است. همچنین به گوگل نشان می دهد که داده ها با محتوای پست وبلاگ شما مرتبط است.

یکی از سخت ترین بخش های بهینه سازی برای موتورهای جستجو، دریافت بک لینک است. این زمانی است که سایر وب سایت های معتبر تشخیص می دهند که وبلاگ شما ارزشمند است و به آن لینک می دهند. HubSpot دریافت که شرکت‌هایی که در یک وب‌سایت وبلاگ دارند، 97 درصد لینک‌های ورودی بیشتری دریافت می‌کنند.

تاکتیک های زیادی وجود دارد که می توانید برای دریافت بک لینک های با کیفیت از آنها استفاده کنید – بسیار زیاد است که در اینجا نمی توان به آنها اشاره کرد. برخی از مؤثرترین آنها از وب سایت های مرتبط و معتبری می آیند که می خواهند به محتوای شما لینک دهند.

روابط عمومی دیجیتال

روابط عمومی دیجیتال همه چیز در مورد ایجاد محتوای قابل پیوند و سپس ارسال آن به نشریات یا روزنامه نگاران مربوطه است. با ایجاد پست های وبلاگی متقاعد کننده، دقیق و عمیق، دیگران طبیعتا مایلند از آنها به عنوان منبع استناد کنند. یک پست وبلاگی که اغلب به روز می شود، مربوط به بسیاری از صنایع است و از نظر بصری قابل درک است، به شما کمک می کند بک لینک دریافت کنید.

لینک به تامین کنندگان

اگر محصولات دیگران را می فروشید، این می تواند بهترین فرصت برای دریافت بک لینک باشد. فروشندگان دوست دارند به وب سایت های شما پیوند دهند زیرا پست های شما می تواند توجه را به محصولات آنها جلب کند.

لینک به انجمن های تجاری

اگر به یک انجمن تجاری تعلق دارید، این راه دیگری برای ایجاد بک لینک است. صفحه عضویت در وب سایت معمولا حاوی یک فهرست عضویت است. اگر در آنجا فهرست نشده‌اید، می‌توانید درخواست کنید که شامل شوید.

تجزیه و تحلیل شکاف اتصال

اگر وب سایت هایی را پیدا کردید که به رقبای شما لینک دارند اما به شما لینک نمی دهند، اگر آنها را هدف قرار دهید، به احتمال زیاد به شما لینک خواهند داد.

نتیجه

پست‌های وبلاگ شما می‌تواند به شما کمک کند به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید، سرنخ‌های باکیفیت ایجاد کنید، اعتبار برند ایجاد کنید و موارد دیگر. آنها یک راه مقرون به صرفه برای بهبود نرخ تعامل کاربر و هدایت ترافیک بیشتر به وب سایت شما ارائه می دهند. با این حال، همه وبلاگ ها نتایج مطلوب را به ارمغان نمی آورند و این بستگی به استراتژی هایی دارد که شما استفاده می کنید. اگر می‌خواهید بیشترین بهره را از وبلاگ خود ببرید، باید به طور مداوم پست‌های عالی تولید کنید و سئو را در استراتژی محتوای کلی خود بگنجانید. ممکن است مدتی طول بکشد تا نتایج را مشاهده کنید، اما اگر بهترین روش‌های بالا را دنبال کنید، نتیجه خواهند داد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *